IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum ati agatat sau agatati un barbat, "Metode" puse deja in practica sau pe care le veti folosi in
Szimcsi
post Oct 10 2008, 08:41 AM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Scorpi, asta spun doar barbatii frustrati care nu reusesc sa te cucereasca (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Stai linistita, nu e nimic in neregula cu tine. Si despre mine se spune asta. Si recunosc: sunt rece si recalcitranta, insa doar cu libidinosii si nesimtitii care se cred Don Juan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chintesenta_raul...
post Oct 10 2008, 11:33 AM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



mie cand mi s-a pus pata pe unu cu care ma vedeam eu mai mereu la o terasa m-am apucat si am interogat un chelner. nu mi-a dat nr lui de tel, dar l-a luat pe al meu si ziua urmatoare m-a sunat tipul. nu a iesit nimic cu respectivul, dar datorita esecului a iesit ceva mult mai misto de care ma bucur si acum (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 10 2008, 12:59 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Angel, nu te creeed (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Faci pe modesta, de fapt tu vrei sa ne transmiti ca esti atat de cuceritoare, incat nu ai nevoie de metode si tehnici, iti pica la picioare de la sine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 12 2008, 11:07 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Maàt @ Oct 9 2008, 01:32 PM) *
Nu o sa vorbim acum de metode mai bune sau mai proaste de agatat pentru ca exista un asemenea subiect, ci , pur si simplu de metodele folosite de catre noi cind am agatat sau pe care avem de gind sa le folosim de-acum inainte.

Metoda 1: daca simteam ca "atractia" e reciproca, zimbeam (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) nitel si il masuram de sus pina jos... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Rezultatul: in 99% din cazuri vena singurel sa se bage in seama (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Metoda 2: Daca eram in gasca si aveam mai mult curaj (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif) , faceam cinste... Doamne, ce fraiera! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

In caz ca se dovedea prostovan, ii spuneam: " A, ma uitam si eu la pantofii tai; stii, si tata are unii la fel... " (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Alte metoda: Buna mea prietena Anda (nu am mai vazut-o de vreo 10 ani!!! ) ii invita sistematic la "o cafea", chiar daca era 2 noaptea... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Diana, esti tare! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Constructiv topicul.
As avea de invatat de aici, ca nu stiu sa agat barbati. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Mai bag si eu chestia cu privirea, dar daca nu iese, nah raman caz pierdut.
Mai, si mie mi se spune inabordabila. Facem un club ceva? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Oct 12 2008, 11:11 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Oct 17 2008, 07:40 AM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))

agatat de barbati? rar in romania... imi amintesc ca in italia a incercat o fata sa ma agate, dar nu a mers, pt ca eu eram blana la italiana si tipa nu stia engleza si nici franceza si germana.

se face simplu:

1) pe strada/la coborarea dintr-un mijloc de transport (merge bine in urma unui zambet, eventual reciproc): "Unde mergi?"
2) la disco dupa ce ai facut ceva ca sa te remarce: "Hei, ai venit sa pierzi timpul singur pe aici sau il pierdem impreuna la un dans?" - ofera posibilitatea de a vedea din start daca tipul stie sau nu sa danseze si te poti retrage imediat cu o replica usoara daca nu e ce cauti. faptul ca il abordeaza o femeie va fi o surpriza in majoritatea cazurilor si nu va da raspunsuri prea inteligente la o replica de asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Oct 17 2008, 08:23 AM
Post #16





Musafir






Mda, mi-a povestit si al meu ca a incercat o tipa sa-l agate exact cum spunea leo, la coborarea din autobuz. Il tot intreba cum ajunge colo, dincolo, ce trebuie sa ia, daca nu cumva ii poate arata si ei -.-, chestii din astea subtile (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Anyway, n-a picat in plasa, evident, ca ma avea pe mine, nu mai avea nevoie de nimic altceva (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/sexylady.gif)

Eu nu am agatat mai mult decat cu un flirt din vorbe lejer sau o privire cu subinteles. Nici nu tin minte sincer sa fi facut treburile astea de prea multe ori (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Oct 17 2008, 10:25 PM
Post #17





Musafir






QUOTE(Cleo @ Oct 9 2008, 02:19 PM) *
scumpic si angel si eu cu voi in bancuta
sint de moda veche la partea asta, prefer sa ma las agatata de cine-mi place (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


mai e un loc pe bancuta? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si eu sunt de moda veche.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 17 2008, 10:29 PM
Post #18


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Pesca, la prima citire mi-am zis ca tu agati barbati in parc cu replica asta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Oct 17 2008, 10:33 PM
Post #19





Musafir






Nooo, fanny. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Nu e genul meu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 18 2008, 05:39 PM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pescarush, foarte tare faza!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 3rd June 2024 - 07:49 PM