IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Ceaiuri, Despre ce ceaiuri ne plac
Diana.
post Dec 17 2009, 08:00 PM
Post #51


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am descoperit un ceai de la Lipton cu vanilie si caramel care-mi place la nebunie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
(IMG:http://www.blisstree.com/kettleandcup/files/2008/02/51ezh739dhl_ss500_.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Viorica C
post Nov 4 2010, 12:51 PM
Post #52





Musafir






Sunt innebunita dupa ceaiuri, am acasa o colectie impresionanta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
De curand am descoperit si ceaiurile la punga si mi-am cumparat cateva, desi pretul este mult mai mare...insa cred ca se merita, ceaiul este mai sanatos (nu are arome), este mai concentrat, mai gustos. Cele de la Casa de Ceai sunt super.
Am citit si tot felul de review-uri la sortimente de ceai pe SPAM ...m-am lasat inspirata de aici sa mai cumpar cate o cutie sau doua. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Nov 5 2010, 02:42 PM
Post #53


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Mie imi place peppermint , negru cu lapte si mult zahar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si de fructe de padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 5 2010, 02:56 PM
Post #54


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu am o fixatie cu ceaiul de tei cu o picatura de rom. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Imi aduce aminte de copilarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Nov 6 2010, 10:58 AM
Post #55


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Am inceput si eu sa beau zilnic ceai, dar nu pentru gust si aroma, ci pentru un tratament naturist.
Beau zilnic un ceai combinat de musetel, sunatoare, galbenele, trei-frati-patati, menta si busuioc. Nu va zic ce gust are... ca nici eu nu intelg mare lucru de el. Dar stiu ca-mi foloseste.
Inainte de acest tratament, preferam ceaiul early grey de la Picwick. Stiu ca era foarte aromat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusmaria
post Jul 2 2012, 01:59 PM
Post #56


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 2-July 12
Member No.: 11,300



eu beau macese cu menta sau cu babycol cele mai bune ceaiuri sunt cele de la SPAM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racha
post Mar 26 2014, 01:06 PM
Post #57


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 26-March 14
Member No.: 12,368



Ceai verde - tot timpul. Sunt atat de multe sortimente, aromate, nearomate, incat in fiecare saptamana gust din ceva nou. Nu am cum sa ma satur de ceaiul verde (bonus: ajuta la slabit). Ocazional mai beau si ceai negru cu lapte si putin zahar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elana
post Jun 24 2015, 02:31 PM
Post #58


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 3
Joined: 10-September 13
Member No.: 12,123



Mai nou beau un ceai din mai multe plante medicinale. Accelereaza metabolismul, imbunatateste digestia si reduce balonarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:18 AM