IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ai pleca din Romania? Unde ai emigra?, Tara mea de glorii , tara mea de dor?
Ati pleca din tara?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 30
Guests cannot vote 
Jullia47
post May 16 2011, 03:51 PM
Post #71


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 16-May 11
Member No.: 10,208



Nu as pleca, pentru ca sunt sigura ca nici prin alte locuri nu umbla cainii cu covrigii in coada. Cred ca fiecare tara are plusurile si minusurile ei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fraise
post Jun 2 2011, 08:15 AM
Post #72


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



Asa spuneam si eu candva "Nu voi pleca niciodata intr-o tara straina ca sa muncesc, ea este doar pentru vizite" ... se pare ca viata mi-a schimbat gandirea si destinul, a fost ceva pe negandite si hop top am ajuns in Grecia, Thessaloniki. Nu este viata tocmai roz, ma incadrez printre primele luni dintr-un an, o duc mai greu, dar nu as putea parasi tara pentru ca iubesc un grec si cu toate astea Romania e la o aruncatura de batz, cat si orasul meu natal Constanta e aproape de granita ... dorul nu il simt aproape deloc chiar daca-mi iubesc familia, nu mi-e dorul de prieteni pt ca oricum nu am.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angi23
post Jul 12 2011, 01:56 PM
Post #73


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 12-July 11
From: Bucuresti
Member No.: 10,401



Tare mult as vrea sa plec in Japonia. Iubesc enorm tara asta, dar e cam dificial de ajuns acolo. Ca plan B ar fi SUA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 12 2011, 01:56 PM
Post #74


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Angi23!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angi23
post Jul 12 2011, 02:02 PM
Post #75


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 12-July 11
From: Bucuresti
Member No.: 10,401



Multumesc! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 18 2011, 05:58 PM
Post #76


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Ce parere aveti despre Suedia?
Un coleg de la munca a fost in concediu acolo 3 saptamani. Le are acolo pe sotia si pe fata sa. Pare foarte incantat, vrea sa plece si el acolo definitiv. Dar oare e asa de bine? Stiti pe cineva plecat acolo? Vreuna din voi e in Suedia? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 18 2011, 06:20 PM
Post #77


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu visez sa ma stabilesc in Sudul Frantei in Monte Carlo. Nu as pleca definitiv in niciun alt loc si nici macar sa muncesc. Acolo imi place vremea si stilul de viata. Nu imi plac orasele foarte mari, metropole, gen New York, Londra, Paris, etc. si nici nu vreau sa parasesc Europa decat ocazional in vacante, scoala maxim. Plus ca nu vreau sa fiu la mai mult de 3 ore de zbor de Romania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 19 2011, 08:28 AM
Post #78


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



As pleca doar in vacanta. Nu m-am gandit unde, sa fie intr-un loc frumos si cald, la mare, la ocean cat mai departe de Romania. Nu cred ca m-as descurca sa lucrez in alta tara si sa ma mut de tot acolo, dar in vacanta merge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
i_hate_mondays
post Nov 1 2012, 03:40 AM
Post #79


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 20
Joined: 20-June 12
Member No.: 11,272



nu e prea bine in RO, dar nici prin alte parti nu umbla cainii cu colaci in coada...
adica o fi frumos cand mergi in concediu, dar sa traiesti acolo nu mai e asa de fain... parerea mea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
degețica
post Nov 17 2012, 12:01 PM
Post #80


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-November 12
Member No.: 11,519



Salut,
exista multe posibilitati in afara tarii, dar indiferent cat de bine nu ar fi sau ce salariu nu am avea, banii la fel se cheltuie iar Dorul tot acasa ne cheama, Am fost plecata si la munca si in vacanta si ce am gasit? oriunde angajati tineri romani. In urma calatoriilor am realizat ca exista totusi posibilitati de a face ceva inteligent si aici la noi in tara. Important e sa vrei si sa te implici!
Ce facem noi pentru a schimba ceva? Cat de bine ne cunoastem pe noi si istoria noastra? Cate locuri au fost vizitate de noi aici in tara?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:42 AM