IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapi de parul de animale din casa, In perioada naparlirii si nu numai
Diana.
post Jun 18 2008, 08:44 PM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tanti aia a avut vreodata un catel in casa? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Kari, nu recomanda nici un medic dus cu apa rece, pot face pneumonie... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Am catei de 14 ani, e pe lista de "not to do"...
In plus nici nu vreau sa imi imaginez reactia unui catel pe care pui dusul cu apa rece, cred ca ar reactiona ca mine...
Si sa stii ca si la pisoi e valabil acelasi lucru, sa nu pui ever dusul rece pe Maui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorelay
post Jun 18 2008, 08:51 PM
Post #22





Musafir






Buna seara, pe Schumy l-a muscat duminica un caniche de coada si i-a infipt un colt in jurul anusului!NU prea mananca si nu are chef de plimbare! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 18 2008, 09:04 PM
Post #23





Musafir






Colega mea a avut dintotdeauna caini, cel putini doi, de obicei Leonberger. Si stie o gramada despre caini, merge cu ai ei la expozitii, e in o gramada de asociatii canine. Ma gandesc ca trebuie de avut grija dupa dus, sa-i stergi, sa-i tii la caldurica, nu sa mergi cu ei pe afara.
Chiar am incredere in ce spune ea. Si a spus femeia ca se face asa ceva numai la caini.

Hai ca l-am gasit si pe unul dintre cainii ei actuali, Nepomuk (Nepi)
(IMG:http://www.leonberger-hunde.de/zucht/rueden/images/Nepomuk_vom_Sissy-Haus.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 18 2008, 09:07 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Kari, sub nici o forma nu as face asa ceva unui ciine. Boni a mea a facut pneumonie si cistita doar ca a stat pe gresie desi eram cu ochii pe ea ca pe butelie ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 18 2008, 09:08 PM
Post #25


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Maat, Boni cu cine sta cat sinteti plecati de-acasa? Sau o luati cu voi?
fac sondaj (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

noi periam motanul de mai multe ori pe zi cu o perie de-aia cu par de porc (?) parca. In orice caz ceva des si foarte "aspirator" .
Insa de parul de pisica e cam greu de scapat de fapt imposibil in proportie de 100%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 18 2008, 09:16 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Boni sta si singura cite o zi intreaga. Nu are probleme - la catei e ca la copii: cum ii educi, asa ii ai.
Acum ca-s ai mei pensionarii ii calareste de numa-numa. Judy insa statea singurica in casa de dimineata pina seara fara probleme. Boni s-a tinut mititica de pisulica o data de la 8 dimneata pina la 11 noaptea cind am ajuns la Craiova. Nici una nu a stricat mobila, haine, incaltaminte, etc/

Bre, kari, ala e ciine de stat in curte: la astia de stau in apartament se schimba calimera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan
post Jun 19 2008, 07:48 AM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 22-November 06
From: Arad
Member No.: 733



Si eu am un rottwieller...Bruno (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ca sa nu mai faca exeme, nu trebe sa ii dai carne de porc, carnea de vita este mai indicata.La spalari incearca sapunul de casa...am testat zeci de sampoana pt caini niciunul nu este mai bun ca si sapunul de casa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Referitor la par...din pacate nu ai ce face...poti face un test...pui pe jos 2,3 coli de hartie si pui catelul sa treaca peste hartie,la fiecare trecere cad fire de par.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilly
post Jun 21 2008, 01:03 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 38
Joined: 17-February 08
Member No.: 3,314



mitika,

buna...si prietenul meu are un rottweiler si te intelg,par in dulapul cu vase, par peste tot....acum aspiri si in 2 ore deja ai vrea sa mai dai cu aspiratorul inca o data.... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
catelul este periat zilnic...pentru el iti trebuie o perite de cauciuc ..daca ceri la pet shop perie pentru rottweiler o sa iti recomande ceea ce iti este necesar pentru a face treaba buna... in ceea ce priveste..covoarele...da poate sunt bune la ceva (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) se mai aseaza parul pe ele..dar tu daca stergi pe jos de 2 ori pe zi ar trebui sa fie super bine...si in plus iti poti achizitiona un aspirator care sa aiba un accesoriu pentru parchet si faianta care are de fapt 2 lame de cauciu un locul periei........

iar ca mop..vezi ca in selgros sau metro trebuie sa gasesti un mop care este cu burete si aduna foarte bine parul dupa care mop-ul se spala sub jetul de apa ar trebui sa coste in jur de 50 de lei...succese si sper sa reusesti sa inlaturi parul.....
Greu cu un astfel de caine in casa.....dar daca ei ii vor ...nu avem ce face! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

This post has been edited by emilly: Jun 21 2008, 01:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 29 2008, 11:09 PM
Post #29


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



I-am cumparat o perie dubla ceva in genul asta.
(IMG:http://i46.photobucket.com/albums/f115/io_mititik/product_thumb.jpg)
L-am pieriat in seara asta si a lasat la par, ceva de speriat. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) I-a cazut foarte mult si inca as mai fi adunat, dar m-am plictisit si eu si el. O sa il perii cam la 2 zile si sper sa fie mai suportabil.

Emily, la o astfel de perie de cauciuc te referi?
(IMG:http://i46.photobucket.com/albums/f115/io_mititik/product_thumb2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 29 2008, 11:23 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Din ce stiu eu peria aia verzalie e mai mult pentru masaj. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Am luat si eu una cind o aveam pe judicuta, insa nu aduna parul .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:01 PM