IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Amanta/Amantul, O a treia persoana intr-o iubire
inna8779
post Dec 2 2011, 03:27 PM
Post #51


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 1-December 11
Member No.: 10,821



diana, observ si eu ca prea multa informatie scrisa in graba , nu a facut inteles mesajul sorry.....bun....deci tipul e un barbat insurat, si chiar el mi-a sp ca nu este usa de biserica, adica au existat femei in viata lui, de cand a fost casatorit, dar numai pt aventura, adica o placea ,ii propunea si daca se ajungea la sex ok, daca nu iar ok,adica nu sunt prima lui femeie cu care calca stramb de cand este casatorit. Insa sunt singura cu care vrea o relatie serioasa, nu sex, sunt a 2 femeie din viata lui cu care isi face planuri, .....de aici si faptul ca are rabdare cu posesivitatea mea, ca pana la urma nu are ce trage dupa mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , ......seful meu este prieten cu el, si dupa ce m-a vazut "amantul", i-a sp clar ca e interesat de mine, seful i-a intors replica sp ca nu va beneficia de mine, pt ca sunt o fata cuminte, si pe langa si casatorita, iar el i-a raspuns ca nu ma vrea pt aventura, cum se astepta seful meu......de aici cand am venit a 2 zi mi-a cazut fatza cand l-am auzit ce spunea seful meu....ce am facut de l-am vrajit, ca e inebunit dupa mine, ca se gandeste la lucruri serioase, si nu il auzise niciodate vb asa......dar eu nici macar nu ii dadusesm mare importanta cu o zi inainte, desii si eu eram inebunita dupa el, inebunita la prima vedere .....au urmat vizite zi de zi....pana s-a concretizat ceva, ce este acum.......femei au fost destule banuiesc ca nu l-am intrebat nr, pt ca nu m-a interesat. Ce a facut el de cand e casatorit nu m-a interesat, pt ca asta e poate si vina sotiei, nu am idee cum este, nu indraznesc sa il intreb, si pana la urma nu am nici mare curiozitate...si mai este poate si felul lui, poate nu a gasit femeia care sa il pondereze, zic si eu, ca altceva nu am ce sa sp......nu indraznesc sa il intreb din ce motiv s-a casatorit pt bani, din dragoste...pt ca nu sunt inca in masura, ..............in legatura cu banii , are de recuperat de la socraso o zuma de bani, in ianuarie si de aceea nu poate sa faca nimic, asa sp el, ca nu sunt eu in mintea lui sa vad daca e adevarat sau nu,....treaba e ca el doar ma roaga sa am rabdare pana in ianuarie ca atunci lucrurile vor lua o alta intorsatura favorabila noua, asa sp, iar nu am certitudine, deci dam credibilitate vb , pana la proba contrara,....altceva sp dupa parerea mea, cand un barbat este casatorit si sa sp ca isi iubeste sotia si cauta ceva nou, nu s-ar complica cu una genul meu, posesiva, agasanta,capoasa......cred ca ar fi pus pct imediat sa nu isi pericliteze casatoria din care are beneficii materiale, nu pt o simpla fata....pt care a sp ca o sa renunte la tot, pt ca se va descurca pe cont propriu si impreuna, ....vrea sa plecam afara impreuna ca atunci cand se va intoarce dupa 2-3 luni sa ii sp ca nu mai poate sa continue, si face acest lucru ca sa nu imi faca mie rau, ca bineinteles va dati seama ce tamtam ma asteapta daca lucrurile astea sar intampla in tara, afla cine sunt, si de aici n probleme, asa el va sp ca nu mai vrea ca nu se mai poate si afara nu va aveea aceleasi posibilitati de indentificare, .....asa si eu vin in tara sp ca nu se mai poate , sunt sigura ca va exista tam tam si la mine si, ne descurcam amandoi separat , fara sa se afle adevarul din spatele nostru......asta este planul lui (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ), ,,,,ca altfel va da-ti seama ca o sa ma nimeresc cu ea la usa, cu tam tam zi de zi.....afara cred ca nu se vor ingreuna treburile, ......ce parere ai, sau aveti sper ca m-am facut inteleasa...................dar marele meu defect e ca nu stau in banca mea ca sunt prea agasanta, si nu stiu cum sa ma ponderez, si sunt constienta ca il pot indeparta , dar nu fac nimic in privinta asta......mi se par alea 2 luni dupa care am sa vad ce se va intampla o vecie....si nu am rabdare , am momente cand dau impresia ca eu vreau totul dupa o z pe alta....si mi-a sp sa se simte presat, si nu stie cum sa mai procedeze.....offff...astept mes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 04:26 PM
Post #52


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Inna, te subestimezi si pe el de departe il supraestimezi!
Ai tot dreptul sa il intrebi pentru ca:
1. faptul ca a calcat strimb de multe ori arata ca e predispus la chestii de-astea frecvent
2. boala asta a barbatilor muieratici nu are leac, ti-o spun din proprie experienta
3. de cele mai multe ori nevasta habar n-are ca domnu` ii pune coarne, pentru ca acasa musiu e lapte si miere
4. nu exista vina sotiei, ideea astea e gresita, cind el calca strimb e numai vina lui, el isi scoate chilotii si nu si-o tine in pantaloni, nu il dezbraca nevasta si il obliga sa se culce cu altele. Iar el e om, are cap si gindeste. Sau asa ar trebui
5. iti cere sa astepti si nu iti ofera nici o garantie, doar vorbe, vorbe, vorbe
Ma tem ca te abureste de numa-numa profitind de lipsa ta de experienta... el e versat, tu nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inna8779
post Dec 2 2011, 05:08 PM
Post #53


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 1-December 11
Member No.: 10,821



merci mami, cred ca e este cazul sa il pun la incercari drastice, si sa ma abtin si eu mai mult cu atata iubire , cred ca trebuie sa ma ponderez automat.......ca sa renunt la el din prima imi este mie ffff greu. trebuie sa ma conving, trebuie sa ii vad eu adevarata fata....si asa am sa si fac...ca azi am stat si am reflectat mult la treaba asta....si pe bune parca mam mai imbarbatat un pic....sper sa ma tina (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))) te pup si merci pt mesaj.....si promit am ra revin in ianuarie cu detaliii daca e de bine sau de rau......si cu sotul meu am sa vad ce decizie am sa iau ca nu mai suport dezamagirile astea fara numar......weekend placut si merci ca te-ai dedicat subiectului meu....tinem legatura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 05:43 PM
Post #54


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Inna, in subconstientul tau tu stii ce ceva nu este in regula in toata povestea asta, pentru ca altfel nu ai fi scris aici atita si nu ti-ai pune atitea intrebari. Fii si tu egoista!!! Daca nu te iubesti tu pe tine, cum poti cere celorlalti sa o faca? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Stii cite femei ai trecut prin ce treci tu? Stii ca unele au asteptat si 8-10 ani pina sa inteleaga ca sint duse de nas si ca domnii respectivi nu voiau decit sa "o duca bine" si ca nu aveau nici un gind sa isi lase nevestele? Of... Bafta multa!

Cea mai trista dar si amuzanta poveste cunoscuta de mine este una in care el, insurat, cu bani, ducea de nas o tipa (amanta) de vreo 3 ani. Ca are afaceri cu nevasta, ca nu poate, ca sotia e bolnava si o sa se sinucida... textele si vrajelile standard.
Ea, indragostita pina peste urechi, a inghitit galusca dupa galusca, il vedea ca pe un zeu. Relatia lor, normal, ascunsa! Se vedeau numai noaptea, intr-un apartament "de serviciu" de-al lui... Nimeni nu stia ca sint impreuna, tipul o dresase bine, ea tacea milc, nici KGBul daca venea nu ar fi recunoscut.
Povestea a iesit la iveala cind ea, amanta, era la niste prieteni, care prieteni fusesera la un chef al unui alt prieten ... care era "la catarama" cu sotul/amantul.
La petrecerea respectiva omul s-a facut muci si s-a apucat sa povesteasca cum fraiereste el doua! DOUA! gagicute de citiva ani.. si dadea detalii, cum fac sex, ce sunete scot, cum le ameteste de cap el si se mai si lauda ca nici macar nu le face cadouri, ca alea-s proaste si spera ca isi lasa nevasta si sa marite cu banii lui!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 2 2011, 11:21 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



vai Diana, ce groaznic! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Barbatul ala merita castrat IMO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 11:23 PM
Post #56


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Parerea mea e ca toti barbatii care isi trag amante trebuie castrati. Pentru ca isi bat joc de doua femei, nu doar de una!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 2 2011, 11:30 PM
Post #57


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, ei se cred mai potenti asa. Dar cuvantul mai potrivit pentru ei e penibili! Eu i-as castra personal (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ma sacrific pentru omenire (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dar mi se pare extrem de degradant cum povestesti ca a vorbit el la acel party. Nu e o scuza ca e beat, ca gandurile alea le avea si treaz doar ca nu le exprima cu voce tare. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) slinos curvar! imi scuzati vocabularul plastic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 11:35 PM
Post #58


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si astia nu-s barbati, excuzemoa, un barbat nu se preteaza la faze de-astea. Am uitat sa precizez ce a iesit dupa . Amanta s-a dus si i-a taiact cauciucurile ziua in amiaza mare, ala a iesit, ea urla, circ... dupa-amiaza, alta gagica (amanta doi (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), alt circ... Aia i-a dat doar cu ciocanul in prabriz! Nevasta-sa a bagat divort. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si din pasa cu harem de trei muieri a ramas cu buza umflata si fara nici o gagica. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si cam greu sa isi gaseasca alta prea curind, ca e dintr-un oras mic. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Si eu ti-as da o mina de ajutor cu cea mai mare inima! Nu sint de acord cu "nevasta-sa e devina ca o inseala" . Pai ce, el e dobitoc ? Nu are cap? Nu-ti mai place nevasta, du-te-n moas`ta baga divort. Nu sta la caldurica si prosti pe toata lumea!

Pai numai un curvar slinos ar putea avea o nevasta si doo amante tabile, nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Normal ca era plin de el si a dat pe-afara... culmea e ca pina atunci nimeni nu ar fi crezut asa ceva despre el, tipul era cu moga, de-ala cu ifose de om serios si stilp al societatii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 2 2011, 11:36 PM
Post #59


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ha happy ending!!! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)

Eu zic ca a scapat totusi usor, ar fi fost o idee ingenioasa sa se alieze cele 2 si sa i-o faca impreuna memorabil si machiavelic! Dar cam greu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 2 2011, 11:45 PM
Post #60


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cel mai tare ar fi fost sa se alieze toate 3 si sa ii faca oole chiftele, ca merita porcu`, grupa mare!
Oricum, cred ca o sa moara NF daca nu se muta din oras. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Si a mai fost un caz, de data asta la mine in oras (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) inainte de a ma naste eu, insa si acum isi amintesc babele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Doua familii, prietene, toti 4 medici. Faza e ca s-au cam incurcat borcanele si unu` se culca si cu nevasta aluilalt,
Incornoratu` pleaca la Bucuresti pentru nu`s ce examen, da` se intoarce cu doua zile mai repede decit trebuia si-si gaseste nevasa in pat cu pretenu` lui cel mai bun,... nevasta care avea amant se sperie de moarte si se intimpla minunea!!!!
Amantu ramine cu penis captivus...
Circu` de pe lume, i-a scos pe targa cu ceasafu` pe ei, ca nu se mai puteau desface (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ambele familii s-au mutat de tot din oras...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:22 AM