IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Perie rotativa pentru volum
Cindy
post Jun 8 2007, 07:19 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



si pe mine ma batea gandul de demult sa imi iau asa ceva, dar am niste retineri..nu strica/usuca/arde (sau altele) parul? de exemplu, uscatorul de par este recomandat sa il folosesti de la o distanta de aprox 15 cm, iar peria asta aflandu-se in contact direct cu parul.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 8 2007, 07:25 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



arissuca si cat te a costat? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Jun 9 2007, 10:11 AM
Post #13


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Eu am luat-o cu 70RON (e no name, ca sa zic asa) si 8Ron taxe postale.

Sweet, are aer rece si aer cald (nu fierbinte, mai mult caldut), eu mai degraba riscam sa-l ard cand ma faceam cu peria simpla si uscatorul pt ca nu aveam rabdare si apropiam prea mult uscatorul de par (nu de alta, dar ma dureau ingrozitor mainile). Nu am apucat sa ma coafez cu ea, probabil maine, o sa va spun cum este. Am incercat-o ieri la repezeala mai mult ca sa ma asigur ca nu incurca parul si sa vad daca e usoara si cam ce temperaturi de coafare are. M-am spalat aseara pe cap dar eram prea obosita si am preferat sa-l usuc simplu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Eu am luat-o pt ca mi se pare ideala mai ales cand mergi in concediu si n-ai chef sa te cari cu bigudiuri, uscator, perie&co. Nu stiu daca intinde parul pt ca al meu e f drept (de fapt, lumea ma intreaba mereu daca mi-l fac cu placa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) asa ca in privinta asta nu stiu ce sa zic, doar daca reusesc sa o prind pe mama si sa o coafez (ea are permanent si un fir mai subtire decat al meu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jun 9 2007, 10:18 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



arissuca saru mana pentru raspuns (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
sa o stapanesti sanatoasa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 6 2007, 01:23 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fetele care au perie rotativa: e buna si pentru parul usor ondulat? Ca eu as vrea sa mi-l faca tot ondulat, nu sa il indrepte. Si ce marca imi recomanda posesoarele? Ca ma bate un gind sa investesc in imaginea proprie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 6 2007, 01:32 PM
Post #16





Musafir






Parul meu e usor ondulat si cu peria il pun in ordine. Eu sunt f multumita de peria mea de la Rowenta. A costat 200 ron si are 2 perii diferita ca diametru.
Daca vrei sa-l faci ondulat, ca si cum ai iesi de la casca de la coafor, eu am alta, dar nu e rotativa. A mea e primita de la soacra-mea si-mi place ca e un pic mai groasa; am vazut si la noi dar sunt mai subtiri si onduleurile nu ies atat de largi.
Cred ca gasesti multe exemple la Media Galaxy sau alte magazine asemanatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 6 2007, 01:37 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am ondulatoare de-alea statice, dar pina ma coafez io, mi se-apleaca. Plus ca vine caldura direct pe firul de par si al meu si-asa e subtire si uscat. MediaGalaxy nu are magazine in Craiova. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Roxi, cind spui ca ti-l pui in ordine te referi la faptul ca il indreapta? sau il onduleaza usor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 6 2007, 01:43 PM
Post #18





Musafir






Peria il poate si indrepta (dar nu sta ff drept, dupa cum il face placa), dar il si onduleaza. Depinde cum o tii. Nu arde parul si o poti folosi si ca foehn simplu, pentru ca i se dataseaza peria. Eu zic ca-si merita banii.
Concluzia e ca parul se onduleaza, mai mult spre varfuri. Adevarul e, ca eu atunci cand il vreau ondulat, aleg cealalta perie. Daca vrei, o sa fac diseara un experiment sa-ti spun cat de buna e la capitolul ondulat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 6 2007, 01:46 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daca il si onduleaza e ok. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu fa, bre, experimente. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu e nevoie. Saru` mina de info!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 6 2007, 01:50 PM
Post #20





Musafir






Cu placere! Las' domne ca nu-mi dau foc la par (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) , iti spun maine daca-mi ies sarmalele (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:52 PM