IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

58 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai buna marca de mascara/rimel/tus de gene ?
berbecutza
post Dec 21 2005, 09:59 AM
Post #21


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Eu folosesc unul de la avon (daring curl parca se num) de care sunt multumita dar m-ati intaratat rau cu maybeline acuma.....  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 11:19 AM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Fetelor, io pana acum am folosit numai carpiciuri de rimeluri, gen oriflame si avon, 2 mari barnduri pe care le mai "laudam" si pe eva :pistolar:, da' asta pentru ca in privinta rimelului nicodata nu am vrut sa dau bani multi pe acelasi efect.

Spun acelasi efect, cu mici diferente intre produse, la asta adaugand k am gene destul de lungi, viguroase (k toata podoaba pe care o detin in diferite parti ale corpului :evil:), intoarse putintel, atat cat sa nu necesite pe timpul zilei prea mult efort de a le pune in evidenta.

Dar si cand ma dau cu rimel, imi da asa o tenta dramatica, indif.cat de putin as folosi, indif.k ma dau o data sa ude 2-3 ori una peste alta, si am asa o moaca tristutza, de zici k-s margareta paslaru  :P....

Am avut acu' 10 ani (da, ati citit bine :D) un rimel absolut fenomenal pentru mintea si moaca mea adolescentina  :D, si anume Barbara Wolf.Ulterior(peste cativa ani), am inteles ca produsele astea au fost retrase de pe piata (care piata nici acu' nu stiu...a noastra, sau aia, mare....din afara....)

Bai, da' facea rimelu' ala neshte gene, mama-doamne, tot sa te zgaiesti la un tip cu okeanele alea, k si cade pe spate...probat, testat, garantat....numa' k produsu' nu mai e de actualitate :-X.Io si acum mai folosesc periuta lui(a rimelului  :pistolar:), spalata, curata, frumos depozitata in "marele stoc de cosmetice"...

Da' dak tot suntem la capitolu' oki, hai sa va inteb si io ceva (da' sa nu trageti k sunt off-topic...ma vindec io, da' putintica rabdare, pana ma acomodez cu noile "norme" ale forumului :P):vreau si io un tus de oki rezistent la transfer....exista tus rezistent la apa?Io prin casa cat stau cu bebe nu mai pun nimic colorat pe fata, decat luciu de buze, dar park-s vrea sa-mi scot un pic mai mult okii in evidenta, fara a-i scoate de tot cu tot cu demakiant seara cand incerc sa dau jos tot tubul de rimel dupa gene :P...

So, un tus oki rezistent stie careva?Sa nu se ia repede, adik sa reziste cel putin 8 ore....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Dec 22 2005, 06:46 AM
Post #23


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Eu folosesc tus de ochi golden rose, e vreo 50000, e bun, ma tine toata ziua! acu nu stiu daca e rezistent la apa  :-X dar se demachiaza usor si nu se ia pe sus cum patesc la creion!

Rezista sigur 8 ore! cel putin la mine  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 22 2005, 11:22 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Dar cosmetice golden rose unde gasesc in Bucuresti?M aputeti ajuta cu o locatie sigura?Produsele sunt cam la fel cu cele Ruby Rose ca si calitate ma refer?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 22 2005, 11:58 AM
Post #25


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Elle_ni, gasesti in pasaj la unirea, cel de la metrou, pe langa mac. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 22 2005, 09:45 PM
Post #26


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



fetelor, mi-am cumparat maybelline vol express si l-am folosit azi, dar parca mi s-a intins un pic sus.  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 23 2005, 12:10 AM
Post #27


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ciresica: nu dispera  :P
poate ai pus prea mult.. da un strat, lasa-l putin si da iar.
poate iti face genele prea lungi.. de ajunge sus  :o
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 23 2005, 11:06 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Elle_ni, gasesti in pasaj la unirea, cel de la metrou, pe langa mac. ;)


Sar'na, tits-ule...m-oi duce sa-l cumpar...cand ia sotzioru' niscaiva gologani :P, k cum ii ia, cum il descotorosesc de ei :pistolar:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 23 2005, 12:12 PM
Post #29


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu nu cred ca sunt foarte scumpe, dar sa stii ca acolo e mereu o coada..., de zici ca dau alea ceva gratis. Pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 23 2005, 08:53 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



meg, oricum nu renunt. testarea dureaza cateva zile.  :P chestia e ca mie mi se ingrasa fata si din cauza asta cred...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:12 PM