IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sprancenele
bebi_mic
post Jan 19 2006, 10:52 PM
Post #1





Musafir






Cu toate ca am zis ca nu mai postez aici, nu ma pot abtine ca trebuie sa intreb pe cineva, si cum n-am pe cine, am ajuns tot aici  ;) . este vorba despre forma sprancelor, nu stiu daca a mai fost topicul asta dar eu vreau numai sa imi spuneti cum ar fi ideal sa fie. eu m-am pensat si m-am pensat la cosmeticiana apoi am umblat eu si am ajuns sa am niste sprancene "mai mare dragul"... doua ate ca sa zic asa. acum sunt obligata sa nu le mai pensez, le las sa creasca si apoi le fac putin mai groase deoarece cosmeticiana mi-a spus ca la 30de ani o sa mi le fac cu creionul daca mai le smulg in halul asta  :'( cam cat de groase credeti ca mi s-ar potrivi?? o sa pun o poza cu mine sa ma vedeti  :fluierat:  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 19 2006, 11:06 PM
Post #2





Musafir






In general e cel mai bine sa mergi la o cosmeticiana sa iti dea forma si apoi doar sa le intretii.
Daca le-ai pensat foarte tare poti sa ai surpriza pe care am avut-o eu si sa nu-ti maicreasca deloc pe anumite portiuni.
P.S - nu se mai poarte sprancenele f subtiri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 19 2006, 11:26 PM
Post #3


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



depinde de cosmeticiana .... ca m-a pensat si pe mine una odata  de aveam o expresie mirata fara sa fiu mirata .... aratam ca naiba, asa ca daca-i vreun anti talent mai rau iti face decat sa te aranjeze. Eu mi-as lasa spancenele asa cum sunt si eventual as pensa numai firele razlete ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 19 2006, 11:31 PM
Post #4





Musafir






??? ei... nici chiar asa . mie mi-a recomandat-o cineva cunoscut. face treaba buna dar nu pot ajunge mereu la ea. distanta asta  :'( ma dispera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 21 2006, 01:18 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



tragi o fuga pana la anastasia sa -ti faca sprancenele,are si tipare speciale pt sprancene in functie de forma fetei si le epileaza cu ceara
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 21 2006, 01:59 PM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
depinde de cosmeticiana .... ca m-a pensat si pe mine una odata  de aveam o expresie mirata fara sa fiu mirata .... aratam ca naiba, asa ca daca-i vreun anti talent mai rau iti face decat sa te aranjeze. Eu mi-as lasa spancenele asa cum sunt si eventual as pensa numai firele razlete ...



h-ule, macar erai mai sexy asa mirata?

(IMG:http://www.smileyville.com/images/happy/comp11.gif)

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 21 2006, 02:32 PM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



daaa .... cea mai sexy  :- ....  :-X

:( uite-ma pe mine pe vremea aia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 27 2006, 06:25 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



pacat ca nu te-am vazut  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 28 2006, 08:59 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

tragi o fuga pana la anastasia sa -ti faca sprancenele,are si tipare speciale pt sprancene in functie de forma fetei si le epileaza cu ceara


adica cum????????unde???rog detalii (daca nu e la misto)...ca nuam mai auzit de "tipare de sprancene", dar suna intresant....

meli...daca ne poti spune mai multe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 29 2006, 08:23 PM
Post #10


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Forma sprancenelor este definitorie pentru chip. Ea se stabileste in functie de forma fetei, de tendinta generala a trasaturilor, de defectele ochilor: o fata ovala este pusa in valoare de un anumit model de sprancene, trasaturile inexpresive sau lasate in jos se corecteaza prin imprimarea unei linii ascendente, arcuirea depinde in general de defectul ochilor - prea apropiati sau prea indepartati.
Insa grosimea sprancenelor trebuie sa fie in concordanta cu cea a buzelor, astfel incat noua expresie a chipului sa lasa impresia de frumusete naturala - tot ce este strident este caraghios.
Atentie si la culoarea sprancenelor - conteaza foarte mult!

Benzile de ceara Karaver sunt foarte bune pentru epilarea sprancenelor...insa ideea cu tiparele mi se pare ruleta ruseasca. Ce face o clienta? Se duce la cosmeticiana si spune frumos: "Niste sprancene a la Britney Spears, va rog!" si fata scoate sablonul?  :o
O cosmeticiana care isi cunoaste meseria si nu o face doar asa ca sa se afle in treaba are cunostinte puternice de fizionomie umana...asa ca fiti cu ochii in patru cine va epileaza sprancenele.
Totusi, cea mai buna cosmeticiana pe linia sprancenelor este o romanca ;) ea le face asa gigea pe fetele de la Hollywood.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:45 PM