IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

39 Pages V  « < 34 35 36 37 38 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Acneea: partea a treia
simmdana
post Jul 28 2011, 11:48 AM
Post #351


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 28-July 11
Member No.: 10,460



De unde pot cumpara retin-a???? Am tot cautat dar mi se spune ca nu se mai gaseste
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 3 2011, 12:23 PM
Post #352


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Simmdana!
Googaleste " retin-a pret" - fara ghilimele si o ai in rezultate si o farmacie online care are asa ceva. Suna-i si vezi cum poti obtine produsul - se elibereaza cu reteta. Multa bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eaaa
post Aug 19 2011, 12:15 PM
Post #353


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 19-August 11
Member No.: 10,525



Buna tuturor! Sunt noua pe aici, iar ceea ce m-a adus este,logic,problema cu acneea!De 4-5 ani ma lupt cu o forma "moderata" de acnee.Dar in ultimele 2-3 luni nu mai stiu cum sa o scot la capat.Cred ca din cauza stresului(am avut niste examene dificile) problema s-a cam accentuat!Nu mai stiu ce sa fac,ce sa iau,ce sa nu iau.Tratamentul meu,de 2 ani de zile consta intr-un gel de curatare si in Brevoxyl.De 3 saptamani am reusit sa imi comand si cateva produse de la Paula's Choise: Exfolian BHA 2%, Skin Balancing Moisture Gel si o crema cu spf 45.Luni nu mai aveam decat vreo 2 cosuleti razleti si cateva pete.Eram cea mai fericita!Azi,dupa 4 zile, o explozie pe fata mea...nu stiu ce sa mai fac.Ma gandeam sa incerc si eu Retin-A,bineinteles fara sa renunt la vechiul tratament.Sper sa o gasesc cat mai curand.Voi ati folosit Retin-A?Sa-mi fac sperante?Sau credeti ca o sa fiu iar dezamagita?Multumesc si o zi buna tuturor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 19 2011, 12:44 PM
Post #354


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Eaaa! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Despre cum actioneaza Retin-A si la ce sa te astepti poti gasi informatii la Retin A sau Smooderm, Recomandari si patanii, sfaturi, experiente placute sau neplacute
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eaaa
post Aug 19 2011, 02:14 PM
Post #355


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 19-August 11
Member No.: 10,525



Diana,
Iti multumesc mult!Am citit aproape tot ce scrie pe acolo. O sa caut si eu Retin-A sa vad cum imi merge .Din cate am observat,depinde de la caz la caz.Sper sa fiu si eu printre cazurile fericite!O zi buna si multa sanatate tuturor!

This post has been edited by Eaaa: Aug 19 2011, 02:14 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 28 2011, 02:05 PM
Post #356


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Macar sa fie asa...



Vaccinul impotriva acneei - aproape de realitate
Potrivit France Soir, Sanofi Pasteur a incheiat un acord cu o universitate americana pentru dezvoltarea unui tratament impotriva acneei, boala frecventa a epidermei. Aproximativ 85% dintre adolescenti sunt afectati de aceasta maladie stanjenitoare in timpul pubertatii.

Laboratorul Sanofi Pasteur, diviziunea de vaccinuri a firmei Sanofi, a anuntat miercuri ca a cumparat drepturile mondiale exclusive pentru producerea unui vaccin impotriva acneei cu universitatea California din San Diego. Vaccinul si tratamentul n-au fost inca experimentate pe om, iar dezvoltarea lor ar urma sa dureze in jur de doi ani.

Intr-un comunicat Laboratorul Sanofi a aratat ca cooperarea sa cu universitatea California consta intr-o "abordare imunologica a prevenirii si tratarii acneei, care vizeaza neutralizarea factorilor Propionibacterium acnes implicati in inflamare", informeaza AGERPRES.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana satyn
post Nov 5 2011, 02:26 PM
Post #357


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 5-November 11
Member No.: 10,749



Salutare tuturor! Vreau sa va intreb... de ce majoritatea folosesc creme fotoprotectoare si majoritatea sfaturilor sunt sa nu te expui la soare pe timpul tratamentului impotriva acneei.. De ce nu este bine sa te expui la soare? Dimpotriva, soarele are efect si cicatrizant plus ca iti usuca si cosurile.. eu stiu ca este bine sa iti expui fata la soare chiar atunci cand ai cosuri.. bine acum nu atat de mult incat sa te alegi cu arsuri, dar totusi ... ! ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 5 2011, 05:42 PM
Post #358


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Simplu, Dana. Soarele pare sa faca bine doar la suprafata. In realitate insa, arde pielea si face ca acneea sa devina mai profunda (cosurile "coboara" in straturile inferioare ale epidermei). In plus, cremele si tratamentele pentru acnee fac pielea extrem sensibila si te vei arde big time daca stai la soare. Plus ca ramii cu semne!
Iar expunerea la soare din timpul verii determina ingrosarea stratului cornos (stratul superficial al pielii) lucru care va duce la o rabufinire groaznica a acneei in timpul iernii. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marria
post Nov 17 2011, 12:43 AM
Post #359


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 28-August 10
Member No.: 9,089



Uitati aici mai multe despre acnee.

This post has been edited by Diana: Nov 17 2011, 11:53 AM
Reason for edit: link blog cu texte furate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 17 2011, 11:52 AM
Post #360


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Marria nu e frumos sa faci reclama blogului tau, mai ales cind pe el ai numai texte furate de la altii! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

39 Pages V  « < 34 35 36 37 38 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 12:08 AM