IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Desenele animate ale copilariei, ... sa ne amintim cu drag
Diana.
post Nov 18 2010, 03:10 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cind eram copil, desenele animate erau o raritate. Duminica, la ora 14:00, in timpul emisiunii Album Duminical, nu vedeai pisior de copil afara. Daca pina la acea ora era zarva, cind un cap ciufulit aparea la vreo ferestra si striga "DESENEEEEEEEEEEEEEE", toata piticimea o lua la goana, sa ajunga cit mai repede in fata televizorului.
Ne-au incintat, pe rind, Pluto, Popey, Tom si Jerry, Mihaela, Bambi, Lolek si Bolek, Pantera Roz, Turasul Ferdinand, Tweety, Chip si Dale... si multi, multi altii!
Haideti sa ne amintim de acele vremuri frumoase, cind stateam lipiti cu nasul de televizorul (de cele mai multe ori alb-negru) si tremuram de nerabdare sa inceapa "desenele"...
Sa ne impartasim cite putin din dulceata acelor momente si sa ne cuprinda nostalgia. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Bambi
















Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 19 2010, 10:19 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Dumbo















Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Nov 19 2010, 02:10 PM
Post #3


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu urmaream doar cartoon network. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Preferatele mele erau (sunt (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) Dexter's Laboratory si Powerpuff Girls. Sunt mortale. E asa pacat ca le-au dublat in romana... nu mai au nici un haz. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)









This post has been edited by Globetrotter: Feb 23 2011, 01:18 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 19 2010, 03:01 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am mai vazut si eu desene si flime dublate . Sint ingrozitoare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am revazut acum vreo doua zile citeva episoade din Tom si Jerry... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si la virsta mea, am izbucnit in ris.
Nu stiu de ce, prefer desenele vechi de la Disney. Cele japoneze nu ma incinta deloc, desi in adolescenta era mare vilva cu Sandy Bell (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elizuca
post Feb 4 2011, 09:18 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 30-January 11
Member No.: 9,798



Spre rusinea mea (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , am inceput acum o luna sa ma mai uit o data la desenele animate "Candy"....sunt atat de frumoase, dar atat de triste pentru un copil...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 4 2011, 10:29 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce rusine, nu e nici o rusine! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) E frumos sa iti pastrezi copilaria in suflet. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioana.
post Feb 20 2011, 12:32 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 19-February 11
Member No.: 9,877



Ati uitat sa puneti Tom si Jerry . (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cred ca si ele fac parte din copilaria noastra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 22 2011, 10:30 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Cred ca Tom & Jerry au facut parte si fac parte din copilaria oricui.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Summer Dream
post Apr 24 2011, 08:56 PM
Post #9


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961



Ma uitam si eu prin copilarie la Tom si Jerry, aproape zilnic.Bineinteles, nu se putea sa treaca o dupa-amiaza sa nu ma proptesc impreuna cu fratele meu in fata televizorului la cateva episoade.
Bineinteles, mai erau si Sailor Moon, Sandy Bell, Printesa Sissi (avema eu o obsesie prin copilarie, destul de tarziu, cu desenul acela animat ; bineinteles, pana am aflat povestea adevarata si am ramas oarecum dezamagita) si probabil ca ar mai fi cateva ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bookface
post Aug 20 2011, 01:52 PM
Post #10





Musafir






Fish City, The mask , Droopy, Sailor Moon,
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:54 PM