IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Preparatul gelatinei, despre gelatina in general
kalua
post Aug 16 2007, 04:50 PM
Post #11





Musafir






Eu una n-am avut vreodata probleme cu gelatina, indiferent de care. Dar de cand am descoperit-o pe cea instant, care nu trebuie inmuiata, nu trebuie sa-i faci nimic (ca si-o face ea cu mana ei), numai dintr-asta folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Aug 16 2007, 05:18 PM
Post #12


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



o singura data am avut probleme cu un tort de-ala gen diplomat ... n-am avut rabdrae sa se dizolve granulele de gelatina in cana si am pus lichidul cu granulele inca vizibile peste crema fierbinte si nu s-au topit, culmea! asa ca desi intr-un final crema s-a intarit granulele erau acolo la vedere.

kalua nu stiu care-i gelatina instant, deci nu-i aia pudra sa inteleg ...deci exista foi, granule/pudra si instant (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ? ...tre sa ma uit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 16 2007, 05:29 PM
Post #13





Musafir






E pudra aia instant, aici scrie pe ea "gelatina imediata". (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Aug 17 2007, 07:00 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Si eu am avut experiente neplacute cu gelatina de aia sta in dulap si n-o mai folosesc da acum totusi o sa incerc ca prea bine arata tortul lui Sushi.
Eu n-am vazut nici foi de gelatina daca stie cineva pe unde se gasesc sa-mi zica si mie.Numai d-asta de la Dr.Oetcker care mi se pare un mare rahat (scuzati expresia) da sa vad ce-o iesi. Poza frumoasa pe ambalaj rezultatul nu tocmai ca pe ambalaj la mine:-)
Am asa un felling ca n-o sa-mi iasa da sper sa imi iasa totusi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:00 PM