IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

22 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Topic de prezentare a montignacelor noi . Bine-ai venit in Clubul Montignac!
Elysee
post Sep 16 2007, 02:35 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 14-September 07
From: romania
Member No.: 2,228



Merci mult ,ai mare dreptate,daca nu stiu teoria nu am cum sa reusesc in practica.
Am primit aseara pe email teoria si o sa ma straduiesc sa o citesc cat mai repede posibil.
Pana atunci o sa mai arunc cate un ochi aici la voi sa vad ce rezultate sunt si cum se simt oameni cu noua lor,,viata,,
Danke Kalua und wunche ich dir einen schones tag.Bye
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 16 2007, 05:42 PM
Post #12


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Acum ca am slabit si eu putintel incepe lumea sa ma intrebe ce si cum ( si cum eu lucrez cu femei...) si cand le trimit la carte, au impresia (unele ) ca nu vreau sa le zic ce am facut (ce ma enerveaza chestia asta). Cica sa le zic ce mananc eu si e ok. Eheeei, nu-i chiar asa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elysee
post Sep 17 2007, 12:06 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 14-September 07
From: romania
Member No.: 2,228



Buna voua,eu sper ca o sa ma pot imprieteni cu M dupa ce ii citesc lectura,insa mai este pana o s-o pun in practica,caci momentan locuiesc cu familia si cu ei in casa nu pot tine nici o dieta dar sa-mi schimb complet felul de a manca.
Pe la incaputul lui noembrie o sa ma mut singura si atunci pot spune ca imi voi gati doar asa cum vreau eu:sanatos si delicios,pana atunci insa...mai tre sa rabd si sa mananc c-am ce se mananca intr-o familie ,,normala,,.
Va multumesc tuturor pt sfaturi si va doresc toate cele bune si sa ,,nu calcati stramb,,
Va pupik pe toti si o zi buna pt fiecare.Pa,pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Sep 17 2007, 04:01 PM
Post #14


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Din pacate, in familiile ,,normale " cum le numesti tu, Elysee se mananca foarte anormal.
Eu am trei copii si un sot si mananca si ei ce gatesc pt. mine, altfel mi-ar fi foarte greu sa gatesc la dublu. Chiar acum gatesc mult mai variat si le fac surprize destul de des cu retetele de la fete. Nu cred ca trebuie sa astepti noiembrie sa te apuci de Monti.

Mult succes si curaj!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elysee
post Sep 17 2007, 11:32 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 14
Joined: 14-September 07
From: romania
Member No.: 2,228



Esti o norocoasa irinica,sa ai asa o familie care te sustine si care face eforturi sa incerce ,,ceva nou,, insa la mine e ceva mai dificil,ai mei nu o sa-si schimbe niciodata modul lor de a gati si de a manca,dar o sa fac tot posililul sa fac asta singura,desi o sa le dau si lor sa guste poate totusi se incumeta vreunu si vor si ei dupa aceea.Am vorbit despre multe insa am omis o mare ,,problema,, pt mine,sunt: ANEMICA ,are vreo importanta asta in a-mi schimba stilul de a manaca?Mi tare frica in faza 1,care este putin mai ,,dura, si de aceea is putin confuza,ce credeti ca ar fi indicat sa fac?Astept sfaturi sau idei de la voi.Va pupik,pa,pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dona_r
post Sep 19 2007, 11:38 AM
Post #16


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 135
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,247



buna,ma prezint si eu.
am 34de ani,un fiu de 6ani,sot si catel.
eu si catelusa suntem doua doamne grase-ambele la dieta.copilul este prea slab,sotul are ceva burta,dar e ok.
in iunie cind m-am urcat pe cintar-ceea ce refuzam sa mai fac de mult timp-m-am ingrozit-92 de kg.o luasem incet,incet pe o curba ascendenta.nu stiu cum am gasit curaj sa ma apuc de cura,chiar nu stiu!
am tinut prima luna hipocaloric,am dat jos 5kg,apoi am descoperit pe un alt sit discutii despre Monti si regimul sau si m-a tentat sa aflu mai multe.
am cumparat carea lui"Ma hranesc,deci slabesc",apoi una cu retete...pina acum am slabit pina la 77,(170cm)desi am facut multe greseli.
desi am citit si recitit cartea,tot gresesc,am si o fire cam aiurita....dar e clar,metoda lui Montignac nu se poate aplica dupa ureche.
sunt convinsa ca voi reusi sa ajung la 70 cu ajutorul vostru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NicolleXXX
post Oct 22 2007, 09:37 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 15-October 07
From: WA, SUA
Member No.: 2,433



Buna fetele,
hai sa va spun si despre mine...
In primul rand am 24 de anisori (6 decembrie 1982- am vazut ca sunt multe sagetatoare pe aici (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ). Probleme cu greutatea nu am avut pana cand m-am lasat de fumat in ianuarie, atunci am inceput sa pun pe mine cam 1 Kg, maxim 2... si cateva luni m-am jucat cu kg astea, le puneam , le dadeam jos... In aprilie soarta a facut sa ajung in America la iubitul meu unde m-am casatorit. Cum nu stiam sa gatesc, normal ca cel mai simplu si mai comod au fost fast food-urile sau mancarica congelata, sau restaurantele... Si unde mai pui ca am fost atat de curioasa de mancarea asta de am inceput sa bag in mine (mult de tot!) de si eu ma minunam (IMG:style_emoticons/default/frustaremare.gif) ...de dulciuri ce sa mai zic, in Romania mancam din Paste in Craciun iar aici am ajuns sa mananc zilnic...
Prin urmare de la 44,5Kg (in aprilie) am ajuns la 52 (in august) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...
Am tinut disociata pe zile (5 oct-10 oct) si am ajuns la 49,5 dupa care am descoperit Monti si de vreo 6 zile ma lupt cu el, acum am 48,5
Nu sunt grasa dar avand in vedere ca niciodata nu am avut probleme cu greutatea am ajuns obsedata si daca nu fac ceva acum mai tarziu... va fi mult prea tarziu, mai ales ca stiti si voi cum si ce se mananca pe aici (general vorbind) ...
Deci, am renuntat la toate alimentele cu IG mare cu toate ca erau preferatele mele, porumbul, cartofii, orezul... dar ma descurc, nu mi-e pofta inca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...
Ce sa va mai spun? Ah... mi-am facut o "carte de bucate" cu minunatiile ce le-am gasit pe internet dar nu am salvat si numele celor care le-a inventat (acum imi pare rau ca puteam sa multumesc fiecareia) dar o sa fac altfel, va spun ce am gatit si poate asa o sa aflu si cine e inventatoarea (nu am toate retetele de pe eLady)
Prin urmare:
- Ciulama de pui cu ciuperci
- Pulpe de pui la cuptor
- Varza anatolica
- Ciocolata de casa "danamursa" (So... multumesc danamursa, banuiesc ca e id-ul tau)
- Prajitura cu fructe
Toate sunt delicioase, pe cuvantul meu!!! Nu-mi vine sa cred ca sunt eu bucatareasa!!! Sotul ma lauda toata ziua si cand ii spun ca fac parte din dieta mea se uita stramb la mine dar o sa-l dau eu pe brazda, oricum asta gatesc si asta mananca doar ca el mai ciuguleste si pe langa...

Ma bucur ca am gasit acest forum si sper sa ma primiti si pe mine printre voi! Poate cu cateva (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) ... (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)

P.S Eu am citit "Mananc deci slabesc" dar editia veche care am inteles ca s-a modificat, ma poate ajuta cineva cu editia noua? Sau cu noutatile? (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NicolleXXX
post Oct 23 2007, 12:20 AM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 15-October 07
From: WA, SUA
Member No.: 2,433



QUOTE(kalua @ Oct 22 2007, 01:25 PM) *
Bine-ai venit la noi, NicolleXXX! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


Multumesc mult Kalua!!!

QUOTE(kalua @ Oct 22 2007, 01:25 PM) *
Oricum cu cat se inainteaza in studiul acestei diete, cu atat este mai nerestrictiva. Ma refer la noutatile d-lui Montignac.


Am "rasfoit" mai multe forumuri si am observat, tocmai de aceea sunt confuza ca eu citisem prima carte...

QUOTE(kalua @ Oct 22 2007, 01:25 PM) *
Ce inaltime ai de cantaresti asa putin? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)


Pai, 1,57... sunt micuta

QUOTE(kalua @ Oct 22 2007, 01:25 PM) *
Sper sa te linistesti psihic, e bine sa fim atente cu greutatea pe care-o avem, dar sa nu fim obsedate de ea. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


De cand am inceput sa vad anumite schimbari (kg mai putine) nu mai sunt chiar atat de obsedata... Dar crede-ma, cand am realizat ca e mult mai greu de dat jos decat de pus... uff...






Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Oct 23 2007, 03:20 PM
Post #19


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Ola,
Sa ma prezint si eu: am 27 de ani (28 in decembrie, mai e putin (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ), 1.67 si 69kg (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Sunt o veterana a dietelor, le stiu si le-am incercat pe toate, mai putin cea cu grupa sanvina, pt ca nu mi-o cunosc (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
M-am apucat de Monti in februarie, am slabit, am facut abateri, am slabit, abateri si tot asa.
Sunt o gurmanda si o pofticioasa si unoeri am accese de furie contra corpului meu care refuza sa slabeasca in ritmul celor de pe forum. De fapt, ca sa stiti, ma frustreaza cumplit ca nu reusesc sa raportez si eu kile pierdute (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Am avut momente in care am vrut sa renunt, dar m-am atasataf m de fetele de aici, pe multe dintre ele le admir si imi sunt modele, asa ca mi-e cumplit de greu sa renunt.
Sunt dependeta de Monti (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Si de elady (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NicolleXXX
post Oct 23 2007, 07:25 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 15-October 07
From: WA, SUA
Member No.: 2,433



QUOTE(pescarush @ Oct 23 2007, 04:51 AM) *
NicolleXXX, am incercat sa-ti trimit PM, dar n-am reusit. incearca sa-mi trimiti tu mie cu o adresa de e-mail unde sa-ti trimit cartea lui Monti in format electronic. este editie mai noua decat ce ai tu.

Esti o dulcica din nou pescarush!!! Multumesc mult!!!
Nici la mine nu merge pm-ul dar trimite-mi pe: xxx- at -yahoo.com
Pupici!

This post has been edited by kalua: Oct 24 2007, 09:01 AM
Reason for edit: adresa e-mail editata
Go to the top of the page
 
+Quote Post

22 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:05 AM