IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Dukan, Totul despre Dieta Dukan. Cum sa slabim cu dieta Dukan
Teocris
post Dec 5 2013, 10:22 AM
Post #61


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Inca sunt in croaziera si mai am de dat jos inca 15 kg (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Da, si eu am avut probleme cu caderea parului, dar am inceput sa iau vitamine si mi-am cumparat balsam si tratament pentru aceasta problema iar acum totul este ok.
O alta problema frecvent intalnita este constipatia. Trebuie sa ai mare grija si sa fii pregatita pentru ea.

Inainte sa incep dieta am citit tot ce era de citit, chiar mi-am cumparat cele doua carti aparute la noi. M-am inscris in grupuri Dukan de pe facebook si am cautat bloguri culinare Dukan. De ce am ales dieta asta si nu Montignac, cu care am cochetat anul trecut? Pentru ca aici nu sunt obligata sa mananc fructe (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Stiu, este un motiv stupid, dar pentru mine, care nu sunt deloc prietena cu fructele, este un factor decisiv. In plus, cu Dukan nu am avut niciodata probleme cu gasirea de inspiratie pentru meniul zilnic, cum pateam cu Montignac. La Montignac trebuia tot timpul sa monitorizezi alaturarea de alimente si sa verific tabelul cu IG. La Dukan am o lista cu alimente permise si una cu alimente tolerate si cantitatea maxima pe care o pot folosi intr-o zi. Mi se pare mult mai simplu si mai logic (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
La mine a functionat si vad ca inca nu sunt tentata sa ma intorc la vechile obiceiuri. Cred ca fiecare dintre noi ar trebui sa-si aleaga dieta numai daca este convinsa ca i se potriveste si ca nu va intampina dificultati pe termen lung. Daca respectiva dieta este bazata pe alimente cu care nu esti prietena, atunci nu o tine! Vei esua sigur! Mai bine cauta una care ti se potriveste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Dec 6 2013, 03:53 PM
Post #62


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Mie mi-a placut f mult dieta Dukan,dar singurul lucru care nu mi-a placut a fost cu caderea parului si atunci am incheiat-o! Am si eu cont si am monitorizat gagicile pe forumul dietei,dar m-am oprit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 9 2014, 11:57 AM
Post #63


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Bafta Fluturici! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Eu am mai slabit 1.5 kg pana la Craciun, dar cu ocazia sarbatorilor l-am pus la loc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 19 2014, 11:55 AM
Post #64


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Meniul meu dukan de azi
Meniu Dukan ziua 1
- apa maxim
- cafea (ness decof + sucraloza)
- 135g piept de pui la gratar
- 330 grame iaurt cu 0,0% grasime de la danone (de-asta am gasit, chit ca nu imi place producatorul)
- putin peste marinat (macrou) facut in casa
- 1,5 linguride tarite de ovaz
- 2 oua tari minjite cu mustar
- 2 cremvursti (de pofta)
abatere : 1 patratica de ciocolata neagra cu 85 % cacao Heidi pe care am impartit-o in alte 4 bucatele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elenastefan75
post May 19 2014, 12:19 PM
Post #65


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 17-May 14
Member No.: 12,448



QUOTE(Diana @ May 19 2014, 12:55 PM) *
Meniul meu dukan de azi
- apa
- cafea (ness decof + sucraloza)
- 135g piept de pui la gratar
- 330 grame iaurt cu 0,0% grasime de la danone (de-asta am gasit, chit ca nu imi place producatorul)
- putin peste marinat (macrou) facut in casa


Buna diana,
Am crezut o vreme ca sunt singura de pe aici :-((( ffff putine fete active si ffff putine topicuri care mai au mesaje noi :-( oare de ce?
Eu sunt azi in a 6- a zi de dieta...nu stiu cum si de ce dar mie mi a dat calculatorul dukan 9 zile de atac...probabil pt ca am tinut multe diete anterior...
Cert e ca-s ok..ma adaptez bine si nu pare sa am probleme..greu cu atata carne eu detest carnea, dar bag mai multe iaurturi si branzica 0% si compensez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 19 2014, 01:06 PM
Post #66


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Elena, vezi ca lacatatele duc la stagnare. O sa vad cit de greu e - si sint convinsa ca o sa fie destul de dificil.
Nu mai intra lumea ca ne-a halit fb (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) si fetele vechi care intra se mira ca nu mai se scriu celelalte, insa nici ele nu intra zilnic! ... toata lumea face la fel si dupa aia se mira. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Am uitat sa iau taratele azi, le iau deseara cand ajung acasa. Iac! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
Tu cite kilograme vrei sa dai jos?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 20 2014, 12:30 PM
Post #67


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Regimul dukan, meniul de a doua zi
- apa cit cuprinde
- cca 50 g piept de pui la gratar
- cca 150 g pate de ficat home made
- iaurt lacteea cu 0,1% grasime
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 21 2014, 02:53 PM
Post #68


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dupa 2 zile de dukan, raportez minus 1 kil...

meniul zilnic dukan ziua 3 atac
- Apa cat cuprinde
- 1 cana ness decof fara lapte, chioara, asa, cu apa rece
- 300 g piept de pui la grar (nu il cantersc ca-s nebuna, il cumpar si scgie gramajul pe eticheta)
- bors (nu stiu cum de mi-a scapat borsul din vedere, este foarte bun in curele de slabire) mi-am luat o sticla...
- putin muschi file, de pofta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:30 AM