IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Imensa putere a subconstientului
blu_dea
post Jan 26 2007, 10:08 PM
Post #11





Musafir






Iti multumesc mult pt indrumari,Dore!Asa e,am nevoie de o baza.
Cursul n-l mai pot face pt ca o boala nesimtita m-a sekestrat in casa.e drept,era ceva cam scumputz(2 mil)si mi se parea greu de aprofundat in 2 zile tot...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dona_r
post Sep 19 2007, 12:03 PM
Post #12


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 135
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,247



Buna ziua
sunt noua pe acest sit,am intrat fugarita de kg in plus,dar ma bucur sa gasesc si discutii legate de psihologie,este pasiunea mea.
cartea lui J.Murphy am citit-o si eu cu multi ani in urma si am crezut in ea mai ceva decit in biblie.dataorita ei mi-am modificat modul de a gindi si de a intimpina viata,pot spune chiar ca aceasta carte si ideile ei m-a ajutat sa depasesc perioade urite si grele din viata mea.
am recomandat-o oricui mi se parea ca are nevoie de ajutor spiritual si am daruit-o la fiecare zi onomastica.
nu am citit alte carti pe aceeasi tema,dar poate voi incepe...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
blue_diamonds
post Oct 6 2007, 10:44 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 6-October 07
From: alexandria
Member No.: 2,369



QUOTE(blu_dea @ Jan 12 2007, 12:42 PM) *
Credeti in ea?
Pe mine m-a pus pe ganduri cartea "Imensa puetere a subconstieny=tului tau",J Murphy(daca nu ma insel)
El zice ca ORICE ne-am dori,e posibil ,daca punem cu strictete anumite tehnici in practica.Dar un prim pas este o relaxare a fizicului si a psihicului.Doar in acesta stare mentalul subconstient este realmente receptiv.
Dar eu nu ma pot relaxa:(..imi apar tot felul de kipuri/locuri aiurea in minte,le alung si degeaba...uff



mda...si ce te faci cand intr-adevar pui osul la treaba si faci tot ce tine de tine, dar tot nu reusesti sa obtii ce ti-ai dorit? mie mi se intampla un lucru foarte ciudat: daca fac eforturi sa obtin ce imi doresc, nu obtin..dk nu fac..atunci obtin... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) dar si dk nu fac, am sentimentul de vinovatie: normal ca nu voi avea ce doresc dk stau cu mainile in san...si ma pun pe treaba...si degeaba (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ...poate aveti voi mai mult noroc..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dona_r
post Oct 12 2007, 01:23 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 135
Joined: 18-September 07
Member No.: 2,247



este greu sa intri in starea aceea de credinta si dorinta desavirsita.dar se poate ,eu stiu asta,am trait-o.
cu ani in urma o persoana foarte draga mie se confrunta cu o problema grava si care se lungea de multi ani si parea a merge spre o finalitate proasta si nedorita.nu puteam face nimic,nu depindea de mine cu nimic,nu puteam sa dau nici macar un minim ajutor...,sa gesesc nici o rezolvare.dupa ce ne framintasem deja capul cum sa facem,ce sa facem,cind toate drumurile s-au inchis,din disperare nu-mi ramasese decit o singura alinare:rugacinea.ma rugam lui dumnezeu,ma rugam puternicului subconstient sa se termine totul cu bine.adormeam cu ideea acesta in cap si ma trezeam gindind aceste cuvinte.desi nu fusesem o persoana religioasa,disperarea m-a adus aproape de dumezeu.pe neasteptate,am primit un telefon in care s-a spus"gata,totul s-a rezolvat.nu stim ce s-a intimplat,dar totul s-a terminat."si s-a terminat cu bine.
deci cred ca o credinta devotata in ceea ce vrei te poate duce la rezolvarea lucrurilor,insa va spun sincer ca de atunci am pierdut acea apropiere unica de fortele uriase ale subconstientului,m-am indepartat iarasi de dumnezeu,nu ma mai pot ruga cu aceeasi intensitate si credinta.
dar mai incerc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha7
post Oct 18 2007, 02:48 PM
Post #15





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) salut!

Ce spunetzi voi?putem sa controlam subconstientul?? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
www
post Oct 18 2007, 03:33 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 18-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,442



Pentru NLP,doua carti ce le gasesti pe piata romaneasca:
Sue Knight,"Tehnicile programarii neuro lingvistice";
Andy Szekely,"NLP-Calea succesului".Curs de DOUA zile pentru NLP?Mai bine ca nu ai putut sa mergi:-)))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 18 2007, 03:55 PM
Post #17





Musafir






Subiectul acesta nu se incadreaza la Social. Stirile zilei.
Mai degraba la psihologie.

topic mutat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miha7
post Oct 18 2007, 04:09 PM
Post #18





Musafir






QUOTE(angeldust @ Oct 18 2007, 04:55 PM) *
Subiectul acesta nu se incadreaza la Social. Stirile zilei.
Mai degraba la psihologie.

topic mutat.


ok. Merci , am crezut ca-l pot muta eu dar n-am reusit:(,experienta spune cuvantul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 18 2007, 04:43 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Topicurile nu pot fi mutate decit de supermoderatori si admini.
Este al doilea topic creat in sectiune gresita. Mai multa atentie la:
- Sectiunea unde deschizi topicuri (nu poti pune retete de supa la sectiunea de moda, de exemplu)
- Titluri mai ingrijite, incepute cu majscula, pentru ca altfel arata forumul dezordonat,
- Verificarea subiectelor existente prin optiunea "search" :despre subconstient mai exista un topic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 05:17 PM