IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topic
> Macar o data poti ajuta si tu...
maryana i
post Nov 27 2007, 05:24 PM
Post #1





Musafir






“Buna ma numesc Adina, am 3 ani si aceasta este povestea mea: sunt nascuta in Teleorman intr-o frumoasa zi de vara inconjurata de o multime de oameni bucurosi si galagiosi care sau dovedit a fi parintii si rudele mele. Imi place sa dansez, sa cant, sa desenez si cel mai mult sa ma joc cu miki (puiutul de coker primit de ziua mea). La varsta mea viata este foarte frumoasa, joaca, zbenguieli, chicote si foarte rar o mica mustrare, ca doar sunt copil. Pana la doi anisori am copilarit impreuna cu verisoarele mele la tara.

. Dupa care, pentru a-mi oferi tot ce e mai bun, parintii au fost nevoiti sa plece in Spania si spre bucuria mea m-au luat si pe mine (ceea ce ar trebui sa faca toti parintii care pleaca in strainatate fara copiii lor). Pentru mine nu a fost o mare schimbare pentru ca si aici cresc copii si se aduna foarte des in locuri speciale : cum ar fi parcuri, gradinite...locuri pe care le frecventez si eu. Mai curios a fost ca toti de aici, chiar si copiii vorbeau cumva ciudat (era vorba de limba spaniola). In scurt timp am invatat primul meu cuvant spaniol, pe care il strig in gura mare de cateva zeci de ori pe zi : “Holaaaa !”.

Pe parcurs am inceput sa invat mai multe, atat in spaniola, cat si in romana. Am inceput chiar sa ma duc si la gradinita (la “cole“ cum spune mami). Toate bune si frumoase pana de curand, cand am fost la nenea doctoru (de fap la mai multi) unde dupa multe zile de investigatii le-au spus parintilor mei rezultatul sindromul sepsis care ar insemna deteriorare progresiva a doua organe sau sisteme.
MAMA : Am incercat prin cuvintele de mai sus sa vi-o imaginati pe scumpa noastra asa cum este ea. Aceasta boala (spre bucuria noastra) poate fi invinsa cu un tratament la o clinica specializata in Anglia si as adauga eu : si cu credinta.

Problema noastra sunt banii. Din tot ce am pus deoparte de cand muncim aici si ce mai avem de la rude sau strans 7000 de euro, dar tratamentul este de 16.000 euro pe care speram sa ii putem strage de la cei cu suflet bun si credinta. Ne puteti ajuta chiar si cu o incurajare pe e-mail : EDITAT . Dorim de asemenea sa facem un mic site (dar nu stim cum) in care sa detaliem si boala si speram noi sa ii punem pozele atunci cand se va insanatosi, iar la final cand fetita noastra se va insanatosi sa putem ajuta si noi pe altii. Mutumim frumos tuturor care ne-au ajutat si care ne vor ajuta. »
Date cont :
EDITAT PANA LA PRIMIREA DOCUMENTELOR OFICIALE CARE SA ATESTE VERIDICITATEA POVESTII SI ACORDUL ADMINISTRATIEI PENTRU DESCHIDEREA UNEI CAMPANII.

This post has been edited by fortelady: Nov 27 2007, 05:36 PM
Reason for edit: blocat pana la primirea dovezilor
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:25 PM