IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce talent ascuns ai?, cu ce te lauzi?
chintesenta_raul...
post Oct 13 2008, 01:26 PM
Post #11


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,669
Joined: 8-February 08
From: buricul pamantului
Member No.: 3,252



sa va spun ca m-am duc si la lectii la fostul club al pionierilor din dragasani city? am inceput cu tobele (am rupt si cureaua de la toba mare cu ocazia asta), am trecut la chitara si m-am oprit la bas. amicele mele au preluat celelalte instrumente. marele nostru hit era o interpretare dupa "balada pt adeline". suna bine, ne vedeam deja pe wembley, dar soarta a avut alte socoteli cu noi :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 13 2008, 07:51 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Mie imi place sa desenez, acum sometimes ii desenez fiica-mii nus cat talent am ca portrete nus sa fac dar daca desenez dupa ceva imi iese destul de bine. Si eu cant si dansez prin casa. De dansat imi place si acum sa dansez, da' de cand avem fetita n-am mai mers la chefuri.
Trageau aia de la munca de Craciun niste chefuri de dansam non stop pana plecam acasa si asta era dimineata pe la 6, fain de tot.
Am facut vre-o 4 luni jumate dansuri latino si de societate si mi-a placut a lot.
Am intrat la un moment dat cand eram slaba si very young, pe la 19 ani la niste repetitii d-astea de dansat pe scena, da' m-am calmat repede o data ca nu ma vedeam dansatoare pe scena (nu erau genul ala de dansuri ca te alege instructorul ca sa te cuplezi cu el, ca era instructoare) si a doua ca toata ziua faceam repetitii si dupa vre-o 2 saptamani am zis pas. Nu-mi suradea ideea da' am zis ca profit un pic de a invata si mai bine sa dansez, dar deveneau din ce in ce mai complicate figurile si trebuia sa ne sincronizam, so am lasat-o balta. Acum ma buseste rasul cand a gandesc .
Asa si pasiunea vietii mele a fost tenisul de camp si mai apoi schiul. Acum tenis stiam mai bine decat schi, dar intre timp schiul a devansat tenisul. Sunt fan inrait al schiului, mi se pare cel mai frumos sport de iarna ever invented.

This post has been edited by Master of Norules: Oct 13 2008, 07:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Oct 14 2008, 03:15 PM
Post #13





Musafir






Prin generala le-am avut si eu cu cantatul voce si chitara. Am fost si la 'Cantarea Romaniei' cu chitara.
Acusica mi se pare ca n-am cine stie ce voce. Tot in generala am facut 1 an jumatate balet (asta mi-a placut la nebunie).
Iar mai tarziu, dupa faculta, m-am apucat de dans sportiv (parca vreo 2 ani am facut). Si acum mai am regretul ca n-am continuat dansul sportiv si ca nu-i place si sotului ca sa facem o pereche frumoasa pe ringul de dans. Dar asta e...in viata nu le poti avea pe toate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 15 2008, 10:23 PM
Post #14





Musafir






Mi-am amintit o intamplare amuzanta, legata de experientele mele de "mare cantecaci" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Vreau sa va zic ca am avut si o reprezentatie pe scena, la ceva sindriofie locala cu preznetare de moda tot locala (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Eh...si normal, ca eram o trupa de 3 fete, ca asa era la moda pe atunci. Si in marea seara a evenimentului, pe una din gagici nu a lasat-o maica-sa sa plece de acasa, ca "ce??? cantat iti trebuie tie? aici stai nu pleci nicaieri" Si ce sa facem ce sa facem? Nu putem sa ne ratam singura sansa de afirmare, nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si Angeldust, ingenioasa cum e, ce s-a gandit ea? "Lumea oricum nu ne cunoaste, playback oricum facem, ia sa iau eu o alta amica sa "mimeze" partea aleia pe scena (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Zis si facut, coregrafia a fost oricum un dezastru ca in momentul in care s-a facut intuneric si am vazut reflectoarele pe mine am descoperit ca am trac de scena (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Abia mi-am mai amintit eu versurile, asa ca nu stiu celelalte ce au facut, dar prespun ca s-au descurcat mai bine ca mine (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

Si ca sa fie tacamul complet, am mai avut si un featuring cu o trupa de hip-hop local in care cantam un refren stupid si fara vreo linie melodica evidenta de genul "si daca voi muri inainte de a ma trezi, Doamne sa-mi iei sufletul" (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Iar melodia ce o aveam cu fetele era compusa de mine si era ceva cu "relatii fara obligatii" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

Noah, astea sunt secretele mele cele mai bine pastrate (ma rog, o parte din ele (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) dar am zis ca sunt destul de mare acum incat sa pot rade de ele, fara sa mai imi vina sa ma ascund pe sub masa cand imi aduc aminte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 15 2008, 10:29 PM
Post #15





Musafir






mooooorrr (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Atunci marturisesc si eu ca am participat la un concurs de majorete in clasa a 9-a (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Aveam fuste bleu de satin (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) , bluze fiecare ce a avut pe acasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si coregrafie (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) pe melodta aia a lu' T-rio: asereje ja de je dejebe stiti nu? Am luat ultimul loc, de! eram penibile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by rozy: Oct 15 2008, 10:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 15 2008, 10:35 PM
Post #16


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Apropos de trupa Ingerasului, am avut si eu trupa cu inca vreo 4 fete dar de dans prin clasa a 6-a. Am muncit noi ce am muncit pana s-au plictisit toate si s-au retras. Obiectiunile? Prea multa munca, timp, stres, febra musculara pentru un spectacol. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Daca la 12-13 ani gandeau asa... Buuun, m-am trezit eu cu o saptamana inainte de inchiderea anului scolar fara partenere de dans si s-a dus totul de rapa. Ca sa fiu si eu in peisaj la spectacol am intrat in corul scolii (spre marea bucurie a profesoarei de muzica ce era de parere ca pentru asta-s facuta eu, domnule). pana la urma tot la dans am ajuns ca na, pasiunea e pasiune. S-au adunat vreo 8 ani de dans sportiv, din clasa a 4-a pana prin clasa a 12-a si cum am vazut eu ca din asta nu se fac bani am decis sa muncesc in domeniu. Cum nu am gasit o sala sa predau si eu unor copilasi m-am angajat ca dansatoare-animatoare intr-un club si de acolo au urmat aproape toate cluburile din Bucuresti si cateva din tara din orasele principale plus veri petrecute pe litoral. Mie mi-a placut si inca imi mai place. Nu cred ca voi renunta prea curand... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Oct 15 2008, 10:36 PM
Post #17





Musafir






Ehh rozy, cine n=a trecut prin de-astea habar n-are prin ce chinuri trebuie sa treaca o tanara aspiranta la statutul de vedeta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Daca stau bine sa ma gandesc, as fi putut deveni o Simona Sensual a vremii daca ma tineam de treaba (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Blonda platinata eram, playback pe melodii stupide faceam, prieten fotbalist aveam ...ce mai...eu zic ca mi-am cam ratat sansa de accede in hailaif (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Oct 15 2008, 11:04 PM
Post #18





Musafir






Apropo de Sensual, o buna prietena de-a lu' sor-mea a avut o trupa numita asa, si pe scena a zis odata ceva de genul "aruncati-va mainile-n aer!" (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 16 2008, 08:26 AM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Eee, daca v-ati apucat sa va laudati cu performantele voastre scenice, hai sa ma laud si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) In liceu faceam parte din formatia folk a liceului, insa noi ne credeam mari rockeri. Asa ca, de fiecare data cand aveam ocazia, ne demonstram talentele: prin parc, prin fata caminelor, in curtea liceului.. deh! Si la un spectacol al scolii, trebuia sa interpretam o melodie de-a lui Ducu Bertzi: M-am indragostit numai de ea. Ei, si ce crezi? Ne-am gandit noi: cum sa cantam Ducu Bertzi? Avem o reputatie de pastrat: aceea de rockeri. Si ca orice rockeri care se respecta, trebuie sa cantam ceva...reprezentativ.

Ne-a venit randul, ne-am urcat pe scena, s-a ridicat cortina si amfiteatrul liceului a rasunat pe acordurile "suave" ale lui "Hit the road Jack" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nici nu pot sa va explic ce fata a facut proful nostru de muzica. Am crezut ca face infarct pe loc. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si-a mai reveni insa cand a vazut ca toata lumea s-a ridicat de pe scaune si urla cu noi:

"Hit the road Jack
and don't you come back no more, no more, no more, no more..."


Eeeh, ce vremuri (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lexie
post Oct 16 2008, 09:14 AM
Post #20





Musafir






Noi intr-a 4-a am avut trupa "Spice Girls", am pregatit reprezentatie pentru serbarea de sfarsit. Eu eram Geri (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) , si am cantat melodiile Too much si As long as you love me de la BSB (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Tin minte ca ne-am pus unghii false lungi si ne-au machiat mamicile, iar tipa care era Mel B si-a pus o peruca afro si s-a facut maronie pe fata cu pudra foarte inchisa. (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

Nu mai spun ca dupa serbare, cand si-a luat invatatoarea la revedere de la noi, am bocit toate de ne-a curs tot machiajul facut cu atata maestrie de mamicile emotionate (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ce amintiri! (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:45 PM