IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum te-ai simtit cand ti-ai luat bebele in brate prima oara?
roxanica10
post Feb 6 2008, 02:59 PM
Post #21





Musafir






Sa-ti traiasca puiul Fleur! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Ai scris f sensibil.
Imi place ca descopar suflete minunate citind printre randuri postarile fetelor de pe Elady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Feb 6 2008, 03:15 PM
Post #22


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Va multumesc fetelor! In fiecare an la 6 feb. ma sensibilizez asa...l-am dorit atit de mult si desi aveam burta mare nu credeam ca o sa am un copil si atunci cind l-am vazut nu-mi credeam ochilor ca e al meu! Tot timpul ma uitam in jur cu teama sa nu vina cineva sa mi-l ia! Si cind mi-l luau asistentele de la sin ma simteam groaznic...asa incit pina la urma s-a hotarit sa mi-l aduca in rezerva cu patut cu tot pina am iesit din spital!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post May 14 2008, 09:30 AM
Post #23


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



Eu cred ca nu sunt cuvinte cu care sa poti explica ceea ce simti atunci cand il iei pe bobo in brate pentru prima oara .
Este un sentiment pe care doar o mama il poate simti, eu sincer nu pot explica acest lucru in cuvinte, cel putin pentru mine a fost un moment unic din viata mea.
Cand il vezi atat de mic si de scump nici nu sti cum sa reactionezi de bucurie ca este al tau si ca nu te va desparti nimeni si nimic de el, este intradevar un mare miracol, o mare minune, sa porti in burtica timp de 9 luni o viata si apoi sa o poti vedea si tine in brate.
Eu nu m-am saturat sa il tin in brate mi-a fost atat de drag ca am stat in continu cu el in brate, si asa fac si acuma, il leagan mereu, ii cant, il alint mi asa de drag, si simte si el dragostea mea ma mangaie pe fata, ma strange in brate, cand plec din camera se uita la usa dupa mine si cand vin rade in hohote si intinde manutele sa il iau in brate, si are numai 6 luni.
II un scump, il ador. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ma simt cea mai fericita mamica din lume.
Acest copilas a adus soarele in viata mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post May 14 2008, 11:29 AM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Asa frumos vorbiti voi aici ca ma induiosez toata! Mai am si eu un pic un pic si o sa va povestesc si eu aici (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
domnitzza
post May 14 2008, 03:29 PM
Post #25





Musafir






Eu sunt asa de melancolica au trecut mai bine de sapte ani de cand mi-am tinut in brate fetitza acum incerc sa ma gandesc cum o sa fie dinou stiu ca a trecut cam mult timp dar mi-am dorit foarte mult acest bebelus care inca nici nu s-a nascut si deja mi-a schimbat viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post May 15 2008, 01:26 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Frumos povestiti voi aici (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Eu am avut o sarcina destul de grea, cu risc mare sa o pierd asa ca in ultimele 2 luni am stat in pat. Cred ca fac parte din categoria celor care ar fi trebuit sa fac cezariana...ca oricum a cusut la mine o ora si ceva...numai ca doctoritei ii era prea frica de operatie, nu credea ca o sa se descurce, si a preferat sa ma chinui eu...nici eu nu am stiut prea multe pe vremea aia si oricum am avut muuulta vreme dureri de la cusaturi, ca tot ca la operatie era, doar ca n-am fost anesteziata decat local.

Cert e ca a suferit si puiutul dupa atatea ore de travaliu si a iesit cu un cap tuguiat, exact asa cum era in desenele alea cu Oblio, nu stiu cate dintre voi il siti (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Asa ca l-am botezat oblio, dar m-a linistit repede asistenta ca o sa-si revina repede, si intr-adevar a doua zi n-avea nimic.
Al meu a avut apgar 7... Teo, f. rar am auzit de apgar 10! bravo printesei tale si tie, a fost un copil sanatos!

Alta chestie care m-a distrat a fost nasul lui, era identic cu al meu, ca o boaba de fasole (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) asa ca in ultima zi cand mi-au incurcat bebeul am tinut una si buna ca ala nu-i al meu si si-au cerut scuze ca nu citisera bratara...

Ce am simtit cam greu de spus, ca aveam dureri mari, dar eram f. surprinsa ca mogaldeata aia cu care vorbeam cat era ziua de lunga in burtica era la mine in brate (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 15 2008, 03:28 AM
Post #27





Musafir






3A, ai mei, amandoi au avut scor Apgar 9/10. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post May 15 2008, 05:58 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Bun asa! Pai vezi, au avut 9 si apoi 10, Teo zicea ca a avut 10. Al meu a avut 9 in final, au zis doctorii ca si-a revenit f. repede, nu se asteptau (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
trilulilu
post Jun 12 2008, 02:11 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 21-May 08
Member No.: 3,916



fetelor, am nascut de curand, si acum , dupa 4 luni , cand ma gandesc cand l-am strans in brate prima oara pe printisorul meu, imi dau lacrimile ! e adevarat ca nu se poate descrie in cuvinte ceea ce simti in momentul respectiv... e ceva sublim, unic... il iubesc atat de mult ! nu mi-am imaginat ca va fi atat de coplesitor sentimentul ! pur si simplu, cand te priveste si iti zambeste, ti se umple sufletul de bucurie ! multe dintre voi, adica cele care sunteti deja mamici stiti foarte bine despre ce vb. Sincer, eu am plans de fericire. Il tineam la piept si plangeam...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 12 2008, 05:08 PM
Post #30


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Ce impresionante povesti! (IMG:style_emoticons/default/cloud9.gif)

Cateodata stau si eu si ma gandesc: oare cum vor arata copiii mei? sau voi avea vreodata copii? (sper ca da (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )

Cred ca e cel mai frumos moment in viata unei femei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:16 PM