IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Banii tai sint banii nostri. Dar ai mei sint doar ai mei!, Problema banilor si a cheltuielilor in cuplu
Bia
post Dec 27 2009, 02:07 PM
Post #21


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Book are dreptate intr-un fel. Si eu sunt cam in aceeasi situatie, adica eu nu castig foarte mult si nicidecum regulat. Au fost luni de zile in care nu am facut nimic nimic cu meseria mea. M-am simtit ca ultimul om, inutila, am muncit mult de tot gratis, etc. E foarte frustrant chiar si pentru o femeie atunci cand nu are siguranta materiala, chiar daca exista iubit si parinti care sustin niste cheltuieli. Cred ca solutia e sa faceti ceva impreuna. Cum ai zis tu de firma e o idee buna dar sa n-o faci sa se simta inferioara ci importanta in ceea ce face ea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melody
post Mar 10 2010, 09:24 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 5-March 10
Member No.: 8,119



QUOTE(darria @ Apr 1 2009, 10:20 AM) *
casatoriti, ambii salariati, el castiga de 20 de ori mai mult decat ea....
Problema e urmatoarea: el isi strange banii....pe ai ei vrea sa-i cheltuiasca pe chestii curente: factura telefon, intretinere...etc, ai lui sunt pusi intr-un depozit bancar.....zice ca sunt pt amandoi dar contul e pe firma.


Este evident ca el nu o iubeste si abia asteapta sa stranga suficienti bani pt a-si lua viata de la capat, fara ca ei sa ii ramana vreun ban.
Eu nu i-as mai da niciun banut de-al meu si as consulta un avocat pt a sti cum sa scot banii de la el. Nu de alta, dar nu s-a oprit lumea la un singur barbat, si ala meschin si egoist. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana todi
post Sep 11 2011, 03:37 PM
Post #23


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 3
Joined: 30-June 09
From: bucuresti vitan 199
Member No.: 6,755



Eu stiu ca atunci cand te casatoresti exista niste promisiuni printre care "la bine si la greu , la saracie si la bogatie ".
Daca era sa isi tina promisiunea - depozitul il facea intr-un cont deschis pe numele ambilor soti . Parerea mea


Editat semnatura
Pentru promovare, contactati administratorul forumului.

This post has been edited by Cindy: Sep 11 2011, 05:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:39 PM