IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!, Red alert! Produse de care ar trebui sa ne ferim!
angelito
post May 26 2006, 01:51 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Buna, fetelor, cred ca lipsea topicul asta, foarte util de altfel (din pacate...)!

Sa incep eu cu o descoperire foarte neplacuta facuta alaltaieri: ceara de epilat Depilet (in cutie metalica, cu o tanti desenata pe eticheta - rosu pe fond galben). Ei bine, aceasta ceara nu se intareste pe piele, nu se ia, ci doar reuseste sa incleieze absolut totul, e ca un fel de Super Glue (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/ohmy.gif) ! Ca s-o dau jos a trebuit sa pun cateva straturi de alt tip de ceara, sa smulg pana mi-am facut vanatai pe piele si apoi sa curat cu acetona (va dati seama ce senzatie agreabila, acetona pe o piele super-agresata!!) si cu ulei de bebe (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/angry.gif) ! Pe eticheta scria "natural hair remover", dar vorba surorii mele, a fost mai mult ceva de genul "natural skin remover"...

Feriti-va deci de acest "natural skin remover", eu una am pastrat cutia si am de gand s-o duc la OPC pentru ca mi se pare incredibil ca ei produc si comercializeaza asa ceva!

Deocamdata nu-mi vin in minte alte produse de care ar trebui sa ne ferim, dar daca imi voi aduce aminte voi posta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Shisui
post Oct 26 2013, 04:20 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-October 13
Member No.: 12,184



Nu am stare sa verific daca s-a mai vorbit despre asta,dar va recomand sa NU cumparati fond de ten Sephora,mai ales daca aveti tenul acneic. Este relativ scump (pe la 70 de lei daca nu ma insel),este frumos,acopera excelent,oricine poate cadea foarte usor in capcana asta. Mai ales persoanele care sunt de parere ca un fond de ten care trece de 50 de lei este "sanatos" pentru ten. De la el m-am ales eu cu o acnee de toata frumusetea cu care am tras mult si bine si mi-au ramas semne de la ea. Tot de la fondul asta de ten au avut probleme inca doua prietene de-ale mele,si chiar medicul dermatolog la care am fost mi-a spus ca,desi pare foarte bun,majoritatea persoanelor dezvolta o alergie la el. Alergie insemnand bube cat cuprinde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
angelito   ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!   May 26 2006, 01:51 PM
kary_pink   m-am lovit si eu uneori de astfel de baubauri :( ....   May 26 2006, 02:45 PM
17girl   uleiul jhonson e mega comedogen, l-am luat si l-am...   May 26 2006, 03:46 PM
Laryss_A   girl, pe ce suprafata a corpului l-ai folosit? pe ...   May 27 2006, 08:03 AM
tits_herbert   Rimelul de la Max Factor, cel cu ambalaj auriu, cu...   May 27 2006, 08:24 AM
17girl   Laryss_A, da ma refer la baby jhonson, si eu m-am ...   May 27 2006, 09:33 AM
ioannaraluka   Din cate stiu, substante/produse comedogene se ref...   May 27 2006, 09:48 AM
angeldust   Si eu am folosit pana nu demult Johnson's baby...   May 27 2006, 10:54 AM
17girl   l-am folosit pe corp, o singura data   May 27 2006, 11:21 AM
sweet_girl   produsele Skincode pentru ten gras (cel putin pent...   May 27 2006, 08:42 PM
Ariana   NU produselor ELEA...put,lasa film gras pe fata su...   May 29 2006, 12:51 PM
bubulina   hmmm... nu m-a dezamagit nici un produs asa de tar...   Jun 2 2006, 11:35 AM
donna   aveti grija cu samponurile de la avon ca am auzit ...   Dec 15 2006, 10:30 PM
amalutza  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 04:42 PM