IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Internet Mobil, modemuri, companii, oferte
Bia
post Aug 17 2008, 07:40 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Am achizitionat de curand un terminal mobil de tip Pebble (modem USB Huawey E272) pentru internet wireless de 7.2 Mbps. Acum, am o problema: se cam incinge cand e in functiune. Nu stiu daca e normal sau nu. Am observat ca si telefonul mobil se incinge daca e folosit act e la incarcat. Posibil sa nu fie o problema dar ma sperie. Am sunat la relatii cu clientii si mi s-a spus sa merg sa-l verifice din nou un reprezentant de-al lor din magazinele Vodafone si ca in caz ca e defect nu garanteaza ca mi-l schimba. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Voi folositi asa ceva? Daca da, cum se comporta modemul vostru?

P.S. Precizez ca de viteza si de cum se misca sunt multumita (in caz ca vrea cineva detalii despre conexiune),
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Fraise
post Jul 22 2010, 03:30 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 42
Joined: 18-July 10
From: Greece
Member No.: 8,888



^Chiar daca e vechi mesajul, sper sa nu conteze atat de mult ... Daca laptopul are wireless, nu-ti trebuie stickmodemul pt conectare, prinzi o frecventa de net aerian si te conectezi fara sa mai platesti ceva lunar la o retea telefonica (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .
Am avut si eu bazdaci pt a-mi cumpara acest stick modem de la Vodafone si dupa ce am aflat intr-adevar cat sunt costurile m-am lasat pagubasa si nu regret ... Acasa in Ro aveam net prin rds, acum ca mi l-am carat laptopul dupa mine am net prin wireless, chiar daca uneori mere mai prost din cauza unei furtuni, in rest merge super fain si e moca (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Later edit: Pe telefonul mobil am activat de cativa ani internetul mobil, la conectari pe timpul zilei pt 5 mine ma cam ustura lla buzunar, in schimb seara erau preturile mai mici, desi se vedea la abonament "bomba" ...

This post has been edited by Fraise: Jul 22 2010, 03:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Pink Lemonade   Internet Mobil   Aug 17 2008, 07:40 PM
geoo   He he, da vreau eu detalii. E vb de Voda? Am primi...   Aug 17 2008, 08:41 PM
Pink Lemonade   Videoclip pot vedea. Nu se blocheaza. Am descarcat...   Aug 17 2008, 09:03 PM
Maàt   Dragilor, NU exista "nelimitat". E limit...   Aug 17 2008, 09:07 PM
Pink Lemonade  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:31 AM