IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Pisicute cu probleme de sanatate
Fanny
post Jul 18 2008, 12:45 PM
Post #11


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



repet: ceaiul de menta ajuta. La fel si cearta, atunci cand greseste. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 18 2008, 12:52 PM
Post #12





Musafir






Cu cearta o sa astept sa se faca bine,dar ceai ii fac imediat.I-am dat si din medicamentul ala putin si ii fac si ceai.
Luni se pare ca ne mutam la casa,aveti idee cum sa ii invat sa isi faca neviole in curte?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 18 2008, 12:57 PM
Post #13


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Incearca sa pui putin nisip din cel pe care il folosesti pentru litiera intr-un colisor din curte.
Happycat cred ca a reusit sa-si dreseze motaneii in acest sens. Asteptam sa dezvaluie cum. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jul 18 2008, 04:33 PM
Post #14





Musafir






Sa stii ca eu nu am facut nimic deosebit ca sa se invete pisoii sa isi faca nevoile afara. Si-au dat ei seama din instinct ca e voie afara, au inceput sa faca pe o portiune unde era pamant greblat proaspat. Mi-a venit sa ii pup cand i-am vazut. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Deci, cum zice si Fanny, daca pui niste nisip intr-un coltisor din curte sau sa te asiguri ca e o portiune cu pamant unde pot ei sa sape si sa faca o gropita....u get the picture.
Mai vin ei si in casa si se duc la ladita, mai ales daca a plouat tare afara si nu vor sa se murdareasca de noroi... hop la cutie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 18 2008, 05:26 PM
Post #15





Musafir






Noi am pus iarba in curte,sa vad daca gasesc vreun coltisor sa pun nisipul (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) .Sper sa le placa sa faca afara,ca pisicul mamei mele cand il mai duce afara se cere in casa cand ii trebuie pisu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) .Multumesc de raspunsuri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 20 2008, 02:00 AM
Post #16





Musafir






Mi-a spus cineva ca ar putea avea viroza intestinala Benny si aia se ia....iar acum am vazut ca si Gionny a facut diaree (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Inseamna ca asa e.... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) .Luni o sa merg la medic cu ei ca vad ca medicamentul ala nu e bun de nimic (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Jul 25 2008, 03:40 PM
Post #17


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Ce mai fac puisorii ? Cum se mai simt ? Mucilagiul de oraz (acea zeama) face foarte bine atunci cand au diaree. Si sfatul unui veterinar bun. Daca boala se agraveaza, separa puii. Nu este bine sa tii impreuna un pui sanatos si unul bolnavior. Boala se transmite. Giony e vaccinat ? Daca nu, urgent la vaccin. Daca au peste 2 luni se pot vaccina amandoi. Vaccinul ii fereste de multe viroze.
Multa sanatate ! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ice_qween
post Jul 30 2008, 11:02 PM
Post #18





Musafir






Acum sunt f bine amandoi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .Giony are ambele vaccinuri facute,pe cel mic l-am dus la deparazitat si abia luni face vaccinul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laura34215
post Jul 31 2008, 08:53 AM
Post #19


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 191
Joined: 15-August 07
From: Timisoara
Member No.: 2,044



Pup frumosii !! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 9 2008, 06:00 PM
Post #20





Musafir






QUOTE(MilenaM @ Jul 17 2008, 02:21 PM) *
Eu stiu ca daca nu face trebusuarele la ladita trebuie sa-l dai cu nasul ca lor nu le place mirosul.

Asta e cea mai mare prostie vehiculata prin popor... Cum ca e bine sa dai pisica cu nasul unde a facut treaba. Nu e bine deloc. Nu o sa reusesti decat sa o sperii, ca de inteles n-o sa inteleaga de ce o bagi cu nasul in propriile fecale.
Cea mai buna metoda de a o invata la litiera e sa iei fecalele sau sa dai cu un servetel unde a facut pipi si sa pui in litiera apoi sa o duci acolo. Si curatat bine bine locul unde a facut. Noi asa ne-am invatat motanul sa faca unde trebuie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:13 PM