IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme antirid-segment de varsta:peste 27 de ani
kalua
post Jan 14 2007, 02:56 PM
Post #21





Musafir






Mie mi-a spus matusa-mea de crema de la L'Oreal cu botox (boswelox se numeste substanta in crema), ba mi-a mai facut-o si cadou. Recomandata si de doctorita ei dermatolog, cu care intretine si relatii private. Si matusa-mea si doctorita asta n-au copii, sunt femei care au avut toata viata numai grija de ele si de serviciu.
Eu inca n-am inceput-o.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 14 2007, 07:42 PM
Post #22


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Kari tzuc la tine si multam pt raspuns...eu vis-a-vis de Loreal am o retinere nu stiu de ce...desi acum am Revitaliftul de la ei dar sa fereasca SFantul sa ajung cu ea din greseala la ochi.Asta ma enerveaza la maxim.
O sa astept sa incepi tu crema si sa imi spui cum ti se pare pentru ca am incredere in ceea ce spui tu. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 14 2007, 08:05 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu sint foaaarte multumita de Garnier utralift. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Nu imi da reactii alergice( si chiar am o problema cu asta!), nu e foarte grasa, se absoarbe bine. O folosesc de peste un an si ramin la ea in continuare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 14 2007, 09:12 PM
Post #24





Musafir






Ari, si eu sunt mai mult decat rezervata fata de L'Oreal. Creme de la ei n-am folosit pana acum (uite-asa-i de mare rezervarea (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), numai vopsea de par din cand in cand.
Revin cu amanunte cand o incep, dar mai dureaza ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 14 2007, 09:18 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie mi-au iesit bube de la nutrissima de la L'Oreal. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 5 2007, 11:41 PM
Post #26





Musafir






nici mie nu-mi place lorealul, daca imi intra in ochi demachiantul ma ustura rau (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
crema pt riduri mi-a facut cosuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 6 2007, 12:30 PM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Eu vreau sa-mi iau emulsia anti-rid Yshteal de la Avene.Credeti ca e buna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 6 2007, 01:02 PM
Post #28





Musafir






Fetelor, ma bag si eu in vorba....am aproape 40 ani...OFFFFF...si au inceput sa apara niste riduri fine de tot...DAR LE OBSERV!...in jurul ochilor abia dupa ce am inceput la slabesc, adica de prin decembrie 2006.
Eu folosesc exclusiv creme de la Nivea, Q10 de zi sau cea noua DNAGE (sau cum s-o numi, ca n-am retinut), creme pt contur ochi nu prea mi-am cumparat, ca nu am avut nevoie si sincer, nu prea cred in eficienta cremelor, la un moment dat.
Folosesc creme de cand ma stiu, de pe la 18-20 ani, poate ar fi si asta o explicatie pt absenta ridurilor, dar cred ca cel mai important este consumul de lichide pt hidratarea pielii si transmiterea genetica...pt ca daca genetic iti este dat sa-ti imbatraneasca pielea incepand de la 20 ani, poti sa faci pe dr... in patru, si tot acolo ajungi.
Si am mai citit undeva confesiunea lui Cindy Crawford care a spus cu f multa sinceritate ca pana la 40 ani era convinsa ca poate scapa de aparitia ridurilor, utilizand zilnic creme(a fost imaginea L'Oreal o perioada). Dupa 40 ani, cand a vazut ca tot apar ridurile, orice ar face si oricat de multe creme ar folosi...si cred ca are bani suficienti sa nu se zgarceasca la achizitionarea unei creme de calitate....a trecut la operatii estetice...in concluzie, obisnuiti-va cu ridurile sau treceti la solutii mai eficiente decat o simpla crema, dar de preferat este sa le acceptati cu seninatate...care poate...
Si mai conteaza si modul de a gandi, eu sunt o fire vesela si optimista...la cat rad si zambesc, ar fi tb sa fiu plina de riduri de expresie, dar nu sunt...
So, thinking....ca reclama e sufletul comertului si de imbatranit tot imbatranim...macar sa imbatranim frumos, si asta vine doar din interior...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 8 2007, 12:00 AM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



dr_wise esti o norocoasa pt ca n-ai avut riduri pana acum... eu de la 18 ani am liniute fine in jurul ochilor care incet incet se accentueaza.. le-am mai redus cu peelingul chimic dar apar din nou.. ai dreptate in ceea ce priveste cremele, nu e niciuna care sa faca minuni dar totusi hidratarea e importanta (si din interior si din exterior) iar de baza ramane mostenirea genetica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 8 2007, 09:50 AM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



QUOTE(Bacardi_Girl @ Feb 6 2007, 12:30 PM) *
Eu vreau sa-mi iau emulsia anti-rid Yshteal de la Avene.Credeti ca e buna?

Nu ati folosit-o nici una pana acum?Doar astazi mai stau pe tusa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) dar maine sau poate chiar asta-seara va trebui sa-mi cumpar ceva pentru ca mi s-a terminat crema hidratanta(emulsia hidratanta tot de la Avene de care-eu personal-nu am fost atat de multumita incat sa mi-o mai cumpar inca o data) si pe asta o am in plan. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:56 AM