IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A IV-A, Idei pentru meniuri Montignace. Savuroasa bucatarie Montignaca
alexty
post Jun 7 2009, 11:28 PM
Post #21


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Kalua, am avut un extrasistol cand am vazut felia aia de tort!! E reteta pe aici? Mor cu zile (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2009, 11:34 PM
Post #22





Musafir






Tocmai ce-am pus-o.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 7 2009, 11:48 PM
Post #23


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Este mortal tortul!!! Si nici nu e greu de facut.
Am vazut ca tu ai mancat o felie pe post de pranz... numai asa am voie? Nu il pot manca la desert, sau ca gustare? (IMG:style_emoticons/default/cookies28.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 7 2009, 11:57 PM
Post #24





Musafir






Ba da, dar o felie micuta, ca-i foarte, foarte satios. Eu n-am mai putut manca altceva, de-asta numai tortul la pranz.
Daca nu mananca mai multe persoane din el, va recomand sa faceti numai jumatate din cantitate si sa folositi o forma mai mica de copt: nici frisca, nici capsunele nu tin mult (sa mai arate si bine). Eu duc jumatate de tort maine la serviciu ca acasa nu mai mananca nimeni, si-a facut toata lumea damblaua si gata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 8 2009, 12:13 AM
Post #25


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



N-ar fi problema ca nu se mananca (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cu tot cu mine, suntem 3 montignaci in casa (din 4).
Oricum voi face jumatate din cantitate, pentru ca eu de obicei, cand imi place ceva mult, nu ma las pana nu termin (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Cum am facut si cu nautul prajit (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Multumim ka pentru reteta, abia astept sa-l fac!

By the way, am uitat sa-ti spun ca imi place mult cum arati, ai o silueta de milioane si esti foarte fresh! Iar fetita ta e o scumpete!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2009, 01:03 AM
Post #26





Musafir






Am dat si eu fuga la poze ca am tot uitat sa ma uit. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Nu pot decat sa inapoiez complimentu, esti o dulce! Si se vede clar efectul razelor Montignac asupra ta. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tiana
post Jun 8 2009, 08:15 AM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 899
Joined: 31-May 09
From: arad
Member No.: 6,600



buna dimineata ,kaula arata de vis tortul,m-a lovit poza direct in papilele gustative (si eu nu mor dupa dulce) (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
pana acum :
md un mar,o cafea (cam atat ca m-am saturat virtual cu tortul tau)
si mai deoarte cam asta
p-fasole batuta cu friptura si salata
g- mar
c-cascaval cu rosii ,ceai
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 8 2009, 11:42 AM
Post #28





Musafir






Salutare dragutelor! Am fost conforma de conforma si zilele astea, dar nu am mai avut timp la dispozitie sa scriu meniul. Sara incepe sa fie din ce in ce mai activa. Nu prea mai doarme in timpul zilei, se mareste si ea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Ca noutati in meniul meu (cam monoton el) ar fi varza acra calita cu pui la rotisor si file de pangasius pane.
Arata de milioane tortul tau Ka. As putea inlocui capsunele cu visine, dar deocamdata nu ma dau la dulciuri. Doar inghetata Diet e prietena mea de max 2 ori pe saptamana. In rest zahar din fructele mancate.
M-am cantarit si de la 82.5 cat aveam lunea trecuta (imbracata) am ajuns la 81.5.
Aseara am fost la o sindrofie si n-am baut decat apa. Depistasem pe acolo si ceva conformitati, dar nu mi-era foame.

MoN, faina de soia sau naut gasesti la Plafar. Daca nu au, roaga-i sa-ti aduca, ca sunt amabili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexty
post Jun 8 2009, 03:08 PM
Post #29


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 185
Joined: 17-May 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,507



Am scos blatuletul pentru tortul Fata din padurea neagra (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am facut jumatate de cantitate si e asa micuuut! Noroc ca l-am pus intr-o cratita cu diametrul mic, altfel nici nu aveam ce sa tai in 2 (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ma duc sa cumpar frisca lichida sa-l termin ca nu mai pot de pofta!

Meniul meu de azi:
MD: o painica filozofala (care s-a intarit ca e facuta cu lapte. Alea cu iaurt nu mi s-au intarit) cu dulceata de mere si putin iaurt 0% cu fulgi (nu stiu ce am de nu mai pot sa mananc un iaurt de 150 g intreg (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) ) si o cana cu lapte 0% (dupa ce am baut jumatate am pus si juma' de lingurita de ness (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
G: 1 caisa
P: mancare de mazare, 1 snitel, 1 bucatica piept pui la teflon cu salata de rosii si castraveti, 1 bucata de cioco 85%
G: o felie de tooooort, abia astept (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) si vreau sa manac si un mar pana la cina
C: nu stiu, va zic diseara.

Apropo de inghetata Diet. In MegaImage am gasit-o cu 13,5 lei, iar in Real cu 10 lei (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) . Bineinteles ca eu cumparasem deja in Mega, atunci cand am gasit-o in Real (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ghemotoc
post Jun 8 2009, 03:33 PM
Post #30


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Eu nu prea am fost conforma in weekend (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Sambata am mancat in oras si a trebuit sa-mi iau de faza a 2a (ca sa nu mananc pizza sau paste) si ca desert am mancat si niste inghetata. Ieri seara ma luase o foame (dupa ce am mancat conform toata ziua) de incepusem sa ametesc - am mancat niste inghetata si niste biscuiti. Ata ete... de azi, din nou pe baricade.

MD - apa cu lamaie, cafea cu lapte 0%, 2 paini filozofale cu branza topita si un castravete (branza e tocmai din danemarca (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
P - 2 pulpite de pui la gratar cu o salata - rosii, castravete, ceapa verde; 2 bete de mozzarella
C - ciorba de salata (salata, costita afumata, usturoi) cu omleta; sau niste ananas.

Aseara am facut painicile folozofale si numai dupa ce am inceput mi-am dat seama ca aveam doar un ou, asa ca le-am facut cu un singur albus. Sunt curioasa cum au iesit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:25 AM