IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ten deshidratat, creme si tratamente - tenul deshidrat
alessia
post Mar 29 2006, 12:55 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



Salutare tuturor! Mi-am facut o "dermo expertiza" pe site-ul vichy .com si mi-a iesit ca am un ten deshidratat. Acum eu stiam ca am tenul uscat si folosesc creme si demachiante adecvate, insa ten DESHIDRATAT??? Stie cineva cum este Thermal Fix 1 si 2? Ati folosit? Sper sa ma ajutati cu cateva sfatuletze asa ca de la lady la lady. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 29 2006, 04:20 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



le-am incercat eu pe ambele, pt k citesem de f multa lume incantata de ele... sincer I HATE IT! Iti lasa o pelicula grasa la suprafata, mentionez k am tenul normal-mixt (dar le-am aplicat doar pe ten normal adica obraji, tample...) si nici dupa ce m-am spalat nu mi-a lasat un ten hidratat sa zic asa. i le-am dat lui sor`mea ... dar poate la tine va fi altfel.. n-am idee

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Apr 1 2006, 02:48 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Eu m-am ars de la retin-A si am pus masca regeneranta si hidratanta pt ten uscat de la d'oliva si a fost super
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Apr 1 2006, 03:06 PM
Post #4


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



pentru ten deshidratat poti sa incerci hydrabis de la bioderma..pe cele de la vichy nu le-am folosit ...

17girl, retin a am folosit in doua etape, o data acum doi ani si a doua oara in urma cu putin timp...prima data m-am ars pentru ca nu stiam exact cum sa-l folosesc, mi se inrosea fata, mi se cojea si ma ustura cand ma demachiam si ma dadeam cu crema (uneori imi dadeau lacrimile)...secretul este sa folosesti o crema fff hranitoare de doua ori pe zi si la mine a functionat cel mai bine ictyane de la ducray ( merita tot respectul (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 3 2006, 01:33 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Masca de la Avene, hidratanta si calmanta - o pui pe fata si stai cu ea asa pana cand se absoarbe toata in piele (desi ei recomanda sa stai 20 de minute, sau cam asa ceva). Pielea ramane destul de grasa dupa aceea (de aceea e mai bine sa faci seara procedura), dar este hidratata in profunzime si calmata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alessia
post Apr 4 2006, 11:56 AM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



QUOTE(angelito @ Apr 3 2006, 05:33 PM) *
Masca de la Avene, hidratanta si calmanta - o pui pe fata si stai cu ea asa pana cand se absoarbe toata in piele (desi ei recomanda sa stai 20 de minute, sau cam asa ceva). Pielea ramane destul de grasa dupa aceea (de aceea e mai bine sa faci seara procedura), dar este hidratata in profunzime si calmata...



multumesc angelito, despre avene instant soothing mask e vorba, nu? o am si o folosesc cam 1 data pe saptamana, mi-am cumparat si thermal fix 1 si pana acum (dupa 3 aplicari) pot spune ca imi place, insa fara sa fie ceva spectaculos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 6 2006, 01:51 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Alessia, pentru hidratare intensa exista si seruri (de ex. Clarins si Chanel stiu ca au unele foarte bune, bineinteles destul de scumpe), sau poti incerca un tratament special intr-un salon (atentie la agerea salonului), gandul asta ma bate si pe mine (dar trebuie sa descopar acel salon minunat si acea cosmeticiana minunata... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif) ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alessia
post Apr 10 2006, 11:19 AM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-March 06
Member No.: 267



Angelito, de-as fi macar in Bucuresti, sa am de unde alege. Dar in oraselul meu mic, Baia Mare, nu prea am de unde, din pacate. Si nici produse de lux nu gasesc aici. Am sa incerc totusi in Oradea sau Cluj, s-ar putea sa am niste drumuri incolo zilele urmatoare. Iti multumesc mult pentru sfaturi. Ai putea sa-mi dai numele unui produs bun (Clarins, Chanel etc)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Apr 10 2006, 08:45 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Angelito am si eu o intrebare te rog: uleiul de masline (presat la rece) este comedogen? Pt ca as vrea sa dau si pe fata. Multumesc (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 12 2006, 02:58 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Alessia, la Chanel ai gama Hydramax, iar la Clarins serul "anti-soif" - se gasesc pe net notele date de utilizatori produselor si comentarii despre ele.
Maria, din pacate nu te pot ajuta prea mult - uleiul de masline, ca si uleiul de migdale dulci, de ex., s-au dovedit comedogene pentru unele persoane si deloc comedogene pentru altele... Deci mergi la risc. Pentru tenurile cu probleme sunt mai recomandate uleiurile de jojoba si de alune (se gasesc la Plafar eventual).

Pup u!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 01:58 AM