IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nivea cu coenzima Q10 si Nivea DNAge, Pareri: eficiente sau nu?
Diana.
post Sep 25 2007, 11:08 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am folosit o perioada Nivea cu coenzima Q10 si acum mi-am luat Nivea DNAge.
A mai folosit cineva aceste creme pe termen lung?
S-au obtinut rezultate sau nu?
Deocamdata in afara de o buna hidratare, alta sfiriiala nu am sesizat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 25 2007, 11:24 PM
Post #2





Musafir






Di, depinde ce ceri de la ea si in ce parte vrei sa sfaraie. Daca vrei sa previi sau sa imbunatatesti textura pielii cu tendinta de ridare iti recomand ceva pe baza de vit C, din ce am vazut eu cel mai eficient lucru in refacerea cutanata, de asemenea exfoliantele chiar mai puternice gen retin-a, acid glycolic, acid salicilic pentru o eficacitate sporita a serului vitaminizant. La hofigal e spirulina cu Q10 banuiesc ca si aia ajuta la ceva, uleiul de catina cum ai si tenul mai uscat ti-ar face bine.
Cat despre nivee, eu nu sunt fan, dnage am folosit ceva mostre in caz ca n-am avut alta crema la indemana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 25 2007, 11:41 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aia cu vitamina c imi da scarpinici, am tenul uscat si tot ce e cu vitamina c ma face sa ma scarpin de zici ca am riie! Vaz ce e cu ea si revin sa imi dau cu parerea... de l oreal m-am lecuit, la fel de garnier, am trecut pe nivea... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 26 2007, 03:14 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



...sau poti sa treci pe dermocosmetice. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Apropo de vitamina C, Flavo-C-ul este foarte ok. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 26 2007, 09:58 AM
Post #5





Musafir






am si eu acu - va zic cand termin borcanu' cum e
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 26 2007, 10:13 AM
Post #6


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Mamei i-a placut cea cu Q10, eu am o idee fixa cum ca Nivea ar fi prea grasa pentru mine.
Mi-am luat aseara Hydracristal de la Uriage, deocamdata n-am facut bube de la ea, sa vedem.
Maat, Bioten cu miere si catina ai incercat ? Mie mi se pare super ok, dar pentru iarna, ca e cam grasuta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 28 2007, 08:40 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, bioten nu am incercat; baza la mine era apiderminul- drept crema de noapte, cind imi aduceam aminte ca ar trebui sa ma dau totusi cu crema!_ insa m-am cam saturat de el, desi biata crema imi prieste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Sep 28 2007, 11:18 PM
Post #8





Musafir






pt mine apidermin e prea grasa, o folosesc pt coate genunchi samd.
eu dau cu mama pe din doua borcanele de crema, la ea se cunoaste ca-si da, la mine cresc riduri (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Sep 29 2007, 09:58 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



M-am uitat zilele trecute la Clarins si m-am linistit 250 ron crema de zi, 300 cea de noapte. Cred ca si in strainatate e mai ieftina. O sa-mi iau crema de la Yves Rocher care mi-a placut.Oricat ar fii de Clarins mi se pare cam mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
heya
post Feb 1 2008, 05:01 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 1-February 08
Member No.: 3,194



QUOTE(Maàt @ Sep 28 2007, 08:40 PM) *
Nu, bioten nu am incercat; baza la mine era apiderminul- drept crema de noapte, cind imi aduceam aminte ca ar trebui sa ma dau totusi cu crema!_ insa m-am cam saturat de el, desi biata crema imi prieste...


si eu am incercat bioten si nu mi-a placut deloc.. si eu am tenul uscat


QUOTE(misssn7 @ Sep 29 2007, 09:58 AM) *
M-am uitat zilele trecute la Clarins si m-am linistit 250 ron crema de zi, 300 cea de noapte. Cred ca si in strainatate e mai ieftina. O sa-mi iau crema de la Yves Rocher care mi-a placut.Oricat ar fii de Clarins mi se pare cam mult.



ce stii despre Yves Rocher ??? este buna??? ai mai folosit?? ce tip de ten ai?? preturile cum sunt?

QUOTE(misssn7 @ Sep 29 2007, 09:58 AM) *
M-am uitat zilele trecute la Clarins si m-am linistit 250 ron crema de zi, 300 cea de noapte. Cred ca si in strainatate e mai ieftina. O sa-mi iau crema de la Yves Rocher care mi-a placut.Oricat ar fii de Clarins mi se pare cam mult.



ce stii despre Yves Rocher ??? este buna??? ai mai folosit?? ce tip de ten ai?? preturile cum sunt?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 12:29 AM