IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Autobronzant, metode de bronzat fara soare
Girlish
post Feb 18 2006, 03:48 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



M-ar interesa sa folosesc un autobronzant bun pt fata, dar nu de la Avon sau L`Oreal, ci ceva de calitate. Daca ati folosit sau stiti, va rog, sa ma anuntati si pe mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 20 2006, 11:37 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am incercat mai multe si pana acum cel mai mult mi-au placut cele de la Clarins - Self Tanning Milk sau Liquid Bronze.
nu am folosit, dar am inteles ca sunt foarte bune si practice, de la Estee Lauder niste servetele de fata, se numesc Go Tan Sunless Towelettes for Face and Décolletage.
Daca nu vrei un bronz foarte evident ai putea sa incerci de la Clarins - Radiance Plus Self Tanning Cream Gel care iti coloreaza fata dar o si hidrateaza, in plus contine vitamine.
bafta.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Feb 20 2006, 06:22 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Multumesc mult. Imi spui unde le-ai gasit si la ce pret daca te rog frumos ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 21 2006, 11:55 AM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu nu mi le-am luat din tara asa ca preturile sunt nerelevante pt ca cele de la noi depasesc, de cele mai multe ori, orice limita a bunului simt.
de gasit le gasesti in Beauty Shop sau Ina Center in Bucuresti. tu, am vazut ca esti din Cluj. nu stiu ce magazine sunt pe acolo.
cred ca in we ajung printr-un mall si pot sa ma interesez de preturi.
imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult.  :(
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 25 2006, 10:36 AM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



mi-ar placea sa gasesc un autobronzant mediu... nu vreau sa fiu nici neagra , dar nici alba (cum sunt de felul meu pe fata...).. plus k eu is cam neagra pe corp, oricum o diferenta mare dintre ten si restul epidermei.... iar vara se vede chiar nasol... clarins Self Tanning Milk e autobronzant sau fond de ten?

pa pa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 6 2006, 02:09 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Buna, fetelor!

Am aceeasi problema - vreau sa gasesc un autobronzant necomedogen, hidratant, foarte natural (am pielea destul de alba deci n-as vrea sa arat a masca morcovie...), care sa nu pateze, sa nu irite (ma intereseaza in special cele pentru fata, dar sunt binevenite si parerile despre autobronzantele pentru corp).

Din ce am studiat pana acum, sunt interesata de lotiunea Fake It! de la Body Shop, gelul de la Sisley, sprayul Uriage si o lotiune de la Avene.

Monicutza, produsele de la Clarins sunt necomedogene (suna bine Radiance Plus Self Tanning Cream Gel (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif) )?

O sa va tin la curent cu descoperirile mele! Pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Apr 30 2006, 08:44 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



angelito cele ce le-ai enumerat tu mai sus sunt noncomedogene? lotiunea de la avene cum se numeste? iar fake it de la body shop l-ai testat cumva? scrie pe el ca e noncomedogen ( eu am o problema, trebuie sa SCRIE ca sa cred (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) ) , pe net nu am gasit nimic din cele enumerate de tine (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) poate nu am cautat suficient de bine. te astept cu noi descoperiri si sfaturi sper sa gasesti autobronzantul perfect si sa ne spui si noua, sa ne faci fericite (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) . ah, one more thing : servetelele acelea pentru decolteu si fata Go Tan Sunless Towelettes for Face and Décolletage le-a folosit pana acum cineva? 10x.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Apr 30 2006, 09:03 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Lari, din cate am citit despre ele sunt necomedogene - dar nu stiu daca asta e clar mentionat pe eticheta sau nu...

Eu acum sunt in dubii, pentru ca as vrea sa utilizez si un produs cu AHA, si nu prea se potrivesc acizii de fructe cu autobronzantul (acizii elimina exact stratul de piele pe care il coloreaza autobronzantul)... As prefera o crema colorata, mai caut...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post May 29 2006, 12:31 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



ingerasule! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)

iaca, mi-am amintit , am vazut fete vorbind pe eva de o lotiune autobronzant de la johnsons ...tu ce ai mai facut cu documentarea la autobronzante? ma apuca pandaliile ca vine vremea frumoasa cand toata lumea isi etaleaza bronzul iar eu fug de soare ca stim-noi-cine de tamaie. si ....toate lotiunile sunt minunate - PENTRU CORP ....dar cu mocuta ce ma fac? fond de ten nu, autobronzant nu ca-i comedogen, soare sau solar nu ca nu am voie. help please (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/crying.gif)

deja pe langa altii mi-s alba ca spuma laptelui...si nu zic, mie imi place asa dar in toiul verii te simti cam prost....am trecut prin cateva astfel de veri , alba asemeni ciocolatei albe si nu pot sa zic ca m-am simtit minunat. desi la mine nu-i numai problema de acnee e vorba ca din alte considerente de sanatate nu am voie sa ma expun la soare.

pupici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post May 29 2006, 01:05 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Din pacate nu prea sunt variante bune din toate punctele de vedere.
Eu am facut un compromis, pe corp m-am "autobronzat" cu Dove Summer Glow amestecat cu crema autobronzanta Herbagen si pe fata nu am avut alta solutie decat...machiaj cu fdt mai inchis la culoare si perle bronzante.
Asta e, am dat si pe fata cu combinatia, dar nu merge avand in vedere ca utilizez seara o crema cu AHA, plus ca amestecul e super comedogen.
Angeldust, daca citesti aici, nu se ia decat putin pe hainele albe (dar se ia), mai ales pe cusaturi sau tivuri interioare. Nu stiu daca cel de la Dove singur se ia, nu am folosit decat combinat.
Oricum, eu zic ca merita incercat, asta sau cel de la J&J (Holiday Skin).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th May 2024 - 08:35 AM