IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Demachiant
Meg
post Feb 26 2008, 05:51 PM
Post #191


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



au stand, la fel ca avonul..
numai ca avoanele ne-au impanzit; astia sunt mai greu la vedere.
vezi pe aripa splai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 29 2008, 08:08 PM
Post #192


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



uleiul cu albastrele recomandat de walpu mi se pare super super.
l-am cumparat acum vreo doo saptamani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 30 2008, 02:00 PM
Post #193


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Mi-am luat si eu YR..era la reducere si la noi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) E bunut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carrie
post Apr 3 2008, 11:16 PM
Post #194


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 3-April 08
Member No.: 3,617



Buna fetelor,
Sunt noua pe forum, m-am inscris pentru ca in sfarsit am gasit un forum constructiv, util si destul de activ. Acum, referitor la demachiant, cel mai bun demachiant pe care l-am avut vreodata, si am testat cu gramada, se cheama unique cream makeup remover - Sephora. La cei 100 ml si la pretul de 12 lei era demachiantul perfect. Sub forma de crema, fara sa ma mai chinui cu un altul pentru ochi, imi lasa o piele incredibil de fina. Vorbesc la imperfect pentu ca nu mai exista...Acum trebuie sa ma multumesc cu un altul bun care se cheama fluid makeup remover - Sephora. Are 200 ml si costa 16 lei ultima data cand l-am luat. Au 3 variante pentru acest demachiant, unul cu rosu pentru tenul uscat, avand tenul mixt, l-am folosit in iarna dar era mult prea gras, apoi am mers pe cel pentru tenul meu cu verde. Dupa prima folosire am plans jumatate de ora pentru ca ma usturau ochii ingrozitor de tare desi vanzatoarea mi-l recomandase cu caldura pentru curatatul ochilor si acum il folosesc pe cel cu albastru pentru ten normal, dar care este foarte bun. Apropo, cel pentru ten mixt este lichid, nu ma impac deloc cu ideea ca un lichid imi curata tenul in profunzime...
Nu am incercat niciodata nici un demachiant de la case celebre, recunosc, mi se pare o risipa. Cat despre cele autohtone, am folosit si eu cu placere Elmiplant (desi ma cam usturau ochii) si Gerocossen care este foarte bun.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 3 2008, 11:20 PM
Post #195


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Carrie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Apr 3 2008, 11:25 PM
Post #196


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Carrie

Gerocosen nu am folosit, poate o sa il incerc. Folosesc de multi ani Elmiplant, care tot scoate produse noi pentru fiecare tip de ten in parte. Eu folosesc unul pt ten mixt cu miere si mugur de plop si sunt mai mult decat multumita. Gerocossenul asta e pt orice tip de ten sau ...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carrie
post Apr 4 2008, 08:28 AM
Post #197


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 10
Joined: 3-April 08
Member No.: 3,617



Multumesc, fetelor! (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Da, Berbecutza, din cate imi aduc eu aminte, exista pentru ten uscat cu miere si ulei de masline si mai au 3 in 1 pentru ten normal si mixt cu miere si aloe vera. Insa, cautand produsele pe site-ul lor am vazut alte flacoane, deloc ceea ce stiam eu. Acestea despre care am scris au etichete cu verde.
Asa arata: (IMG:http://www.farmaline.ro/prod_images/Gerocossen/200/Lapte-demachiant-Gerocossen-pentru-ten-uscat.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Apr 4 2008, 09:41 AM
Post #198


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



O sa radeti,dar am o colega de 30 ani care arata de 20,nu are nici un rid...si am intrebat`o ce demachiant/crema foloseste...mi-a zis ca Doina... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) zis si facut,mi-am luat si eu... nu mi se pare extraordinar... a avut un pret mult prea mic ca sa ofere calitate... raman la Bioderma Sensi bio
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Apr 4 2008, 12:17 PM
Post #199





Musafir






Eee, poate asa are ea tenul de bebe, de la mama natura. Asa sunt unele, norocoase!


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nimphetamin
post Apr 4 2008, 01:13 PM
Post #200


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,851
Joined: 16-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,359



Dragelor, uitati-va la ingrediente cand cumparati produsele. Cele de la Elmiplant sunt pline de parabeni!
O sa ma uit si eu la Doina, sa vad ce ingrediente are (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Si sunt de acord cu HappyCat, ca sunt persoane care au un ten frumos de la natura. Sper ca si eu sunt o norocoasa din-asta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 11:09 PM