IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti de suvite?!, ....nu stiu ce sa fac ....
geoo
post Mar 23 2007, 11:43 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



ma lupt de trei ani cu o schimbare de look!!! prin alte cuvinte mi-e frica sa fac vre-o modificare!
am incercat atunci niste suvite, dar m-am dus la cel mai tare coafor din oras doar cu ideea ca vreau suvite, m-am lasat pe mana "stilistului" si dupa o durere sfasietoare pt fiecare suvita de 30 cm trasa prin casca (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) m-am trezit BLONDA (eu fiind satena relativ inchis). corect, aveam suvite, atat de multe incat practic parca ma vopsisem integral!!! Nu spun ce soc am avut!!
De atunci nu mi-a mai trebuit, insa cu gandul stau mereu la "ceva".
As vrea o culaore de baza, cu niste suvite de mai multe tonuri....uffff....daca ma duc explicand asa ma trezesc iar o varza murata!
Daca aveti poze cu tunsori faine, cu suvite care sa evidentieze volumul (duc lipsa de volum (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ) orice, aveti mila.....

(IMG:http://i164.photobucket.com/albums/u23/geo_ana/HPIM2032.jpg)

dupa cautari disperate, am ajuns la concluzia ca nu am nici o poza recenta cu coama mea! Asta e de la revelion (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) culoarea e aceeasi lungimea e alta....ceea ce ii da o forma....nedefinita!!! HELP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 24 2007, 12:50 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Geeeo... nu e bine sa iti pui poza pe un forum public... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Suvite.. sincer, cele mai faine suvite le-am vazut la o doamna din Grecia care nu si le facuse insa in Romania; pe tine te-ar prinde nuante de roscat inchis, altfel o sa fie ceva contrast cu sprincenele. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ca sa scapi de lipsa de volum: tunsoare in scari, filata fin si renunta de tot la balsam si masca de intretinere (daca folosesti asa ceva). Produsele astea pleostesc firul de par subtire (si eu sint in aceeasi situatie, par fin subtire rau si fara volum).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 24 2007, 10:46 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Poate nu asta e ideea ta de suvite, dar poate iti place
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c168/ioannaraluka/suvite.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 24 2007, 11:04 AM
Post #4





Musafir






Din cate stiu eu numai suvitele blonde dau parului volum (nu e vorba de optica, ci pentru ca nuantele astea deschise au ceva in compozitie care infoaie parul).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 24 2007, 11:49 AM
Post #5





Musafir






eu am avut suvite arata bine cam 2 luni asta deoarece parul creste si trebuie facute din nou, eu m-am enervat (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) si m-am facut toata blonda pt ca ma disperau, cel mai bine aratau pe parul intins ori eu nu prea folosesc palca pt ca imi arde parul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 24 2007, 02:27 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



diana, (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) am ajuns sa am atata incredere in fetele de pe aici, incat am uitat ca mai sunt si vizitatori!!! Eh, nu-i bai, nu sunt o persoana importanta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Si sa stii ca la un roscat m-am gandit si eu, desi poate si fiindca blondul m-a marcat prea negativ!!!
(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ai cumba o poza a doamnei din Grecia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ??

of, divi, asta-i alta problema la suvite....sa le refaci! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) incep sa dau inapoi

kalua, am observat si eu ca blondele artificial au un volum de invidiat, dar......m-am paradigmat!
ioanna....pe fata ei, arata super (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ....pe fata ei! e un blondin frumos, dar ies eu oare cu asa ceva dintr-o programare?!
Cand mi-am facut tipul, nu mi-a pus decat decolorant pe par si gata, na nuanta!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 24 2007, 02:30 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Poza nu am, insa iti spun ca arata ... cum sa descriu... suvitele parca nu erau suvite si aratau asa de bine de parca ar fi fost facute firele cite2-3 deodata, nu smocuri intregi cum se fac in coafoarele romanesti.
Nu am avut curaj sa intreb cit a stat ca sa ii iasa, dar parea 100% natural, desi femeia a spus ca sint facute la coafor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 24 2007, 02:44 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(Diana @ Mar 24 2007, 04:30 PM) *
Poza nu am, insa iti spun ca arata ... cum sa descriu... suvitele parca nu erau suvite si aratau asa de bine de parca ar fi fost facute firele cite2-3 deodata, nu smocuri intregi cum se fac in coafoarele romanesti.
Nu am avut curaj sa intreb cit a stat ca sa ii iasa, dar parea 100% natural, desi femeia a spus ca sint facute la coafor.


m-am lamurit butoi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
acum serios, stiu despre ce vorbesti, ASA ceva vreau si eu, da cine mama naibii imi face mie cate 3, 4 fire o data?!
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ( asa vleauuuu si euuuu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Mar 24 2007, 05:41 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



si eu vreau suvite roscate,am parul negru din "nastere",si m-am mai vopsit si bruneta,mai mult pt un luciu si am fost la mai multe coaforuri,dar toate mi-au zis k nu imi iese,k dak ma decolorez o sa se deschida foarte putin si o sa mi se arda si parul.(IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ((((((((.imi place cum imi sta bruneta(nici nu ma vad cu alta culoare),dar vreau suvite,geoo dak gasesti pe cineva sa ti le fak k lumea imi zici si mie.pupici,eu am un coleg la facultate care si-a facut suvite blonde,foarte fine,dar nu si le-a facut in tara. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 24 2007, 08:44 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



geo, in primul rand eu cred ca ti-ar sta foarte bine cu parul mai lungut, filat, cu bretonul cam pana la jumatatea fetei. si chiar te-as vedea cu niste suvite ceva spre rosu, roscat. cred ca suvitele blonde te-ar imbatrani..asa a fost in cazul meu, cand m-am lasat pe mana unei "superstiliste" acum cativa ani, careia i-am lasat mana libera. cel mai important element este totusi stilistul, talentul, indemanarea lui, sa te duci la cineva in care ai incredere, cunosti "operele lui de arta"..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:28 AM