IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre L'Oreal, Recital preference?
iulika
post Apr 5 2007, 12:09 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 5-April 07
Member No.: 1,440



Nu m-am vopsit niciodata pana acum.. decat cu samponuri nuantatoare.. Sunt satena..mediu as putea zice..poate chiar spre inchis...si inca mai am ceva urme de suvite blonde(facute acum juma de an)..nu se mai obs mare lucru. mi s-a pus pata sa ma fac un saten deschis sau ceva dar nu as vrea sa-mi mai decolorez parul si am vazut o vopsea ce mi s-a parut chiar interesanta.. Revital Preference de la L-oreal exclusiv pt brunete...cica deschide culoarea parului cu 1.5-2 nuante.. mi-e frica totusi sa risc...ar putea sa-mi dea cineva info despre acest produs?
Va multumesc anticipat dragelor..:*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 5 2007, 07:32 AM
Post #2





Musafir






Buna! Intamplator am cumparat-o eu ultima data cand m-am vopsit, am parut saten inchis si toate vopselele de par, oricat de deschise ar fi la nuanta, imi ies inchise in final. Ei bine, vopseaua asta chiar a iesit o nuanta f placuta! Am fost incantata! Si cu timpul s-a mai deschis un picutz. As mai fi cumparat-o, dar n-am gasit si am luat altceva...bineinteles, iar am patit-o si acum sunt un roscat inchis rau de tot...astept sa ma spal de cateva ori si sa ajung la ce mi-am propus, adica aramiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulika
post Apr 5 2007, 10:24 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 5-April 07
Member No.: 1,440



Eu am gasit-o intamplator intr-un magazin din Sibiu..nici nu auzisem de ea...sper sa mai gasesc dc ma hotarasc sa cumpar:) nuanta care mi s-a parut f dragutza e Golden Brown..cred ca ar iesi k..si nu stiti, intr-adevar mentine un par lucios..nu tern..cum este laudata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Apr 5 2007, 11:47 AM
Post #4





Musafir






eu folosesc de vreun an. e ok (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) culorile chiar ies ca pe cutie, cel putin pe parul meu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Apr 5 2007, 12:40 PM
Post #5





Musafir






Luciul nu l-am observat...oricum, am parul f aspru si uscat si daca nu-l dau in fiecare zi cu ceara, sta ca pe araci!!!! Dar de la ceara, are la luciu...my name is Nicoleta Luciu... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulika
post Apr 5 2007, 01:17 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 5-April 07
Member No.: 1,440



10x girls pentru raspunsuri..sunteti niste dragutze:*...si da.. asta imi doresc..sa-mi iasa ca si p cutie ca nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce minune:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 5 2007, 01:27 PM
Post #7





Musafir






Sigur am folosit si eu, ca am trecut prin toate vopselele de la L'Oreal (si nu numai). (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Atentie la balsamul de dupa daca aveti par mai putin si fara volum: balsamul cam pleosteste parul!
(A patit-o maica-mea, a zis ca arata ca un puiut de-abia iesit din ou (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si i-a trebuit vreo saptamana cu spalat zilnic pe cap pana si-a revenit parul ca volum. Mie-mi place balsamul ca-mi inmoaie parul sarmos).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 5 2007, 01:44 PM
Post #8





Musafir






e bun lorealul, eu fara balsam nu pot, parul meu e aspru pt ca e blond, cand nu eram decolorata balsamul nu avea ce cauta la mine in par pt ca il facea f moale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulika
post Apr 5 2007, 04:31 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 5-April 07
Member No.: 1,440



ce-i drept parul meu e cam moale... sa inteleg ca nu-mi recomandati balsamul in cazul asta..? inca ceva.. eu cu vopsea nu m-am ami vopsit.. asa ca nu am de unde sa stiu.. comparativ cu alte vopsele.. distruge tare parul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 5 2007, 04:42 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



iulika, vopseaua speciala pentru brunete teoretic distruge mai rau parul pentru ca are oxidant mai puternic. si tocmai pt ca vopseaua "distruge" parul balsamul pe care il gasesti in cutie este, tot teoretic, puternic reparator si de cele mai multe ori asta inseamna mai gras. incearca sa te dai cu balsamul pe lungimea parului, sa nu insisti la radacina (preferabil sa eviti sa ajunga la radacina) si sa te clatesti f bine dupa.
eu m-am facut cu vopseaua asta speciala pt brunete si mi-a iesit f bine, culoarea uniforma dar nu am respectat strict instructiunile referitoare la timp, adica am tot verificat cat s-a deschis parul si cand am considerat ca e culoarea pe care o vreau m-am spalat pe par. nu-mi amintesc clar dar cred ca am stat mai putin decat trebuia.
daca parul tau este subtire probabil asa trebuie sa faci si tu. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 07:59 PM