IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre L'Oreal, Recital preference?
divi2007
post Apr 5 2007, 05:31 PM
Post #11





Musafir






monicutza e mai puternic oxidantul la brunet decat la blond? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 11 2007, 12:54 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



QUOTE(divi2007 @ Apr 5 2007, 03:31 PM) *
monicutza e mai puternic oxidantul la brunet decat la blond? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)


nu, e vorba de o vopsea speciala pentru brunetele (inclusiv negrese si asiatice) care vor sa-si deschida culoarea parului fara decolorare prealabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 11 2007, 12:55 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Moni, nu stii, merge si pentru brunete vopsite?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 11 2007, 01:03 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



nu stiu teoretic daca merge dar si sora si vara mea sunt brunete (vopsite) si au incercat vopseaua asta cu rezultate naspa rau, adica pe parul vopsit iesea o culoare ok dar partea crescuta de la radacini s-a decolorat foarte tare, spre portocaliu. probabil trebuie aplicata vopseaua intai pe lugimea parului si spre final sa se aplice si la radacina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Apr 11 2007, 01:16 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Ok, mersi, ma gandeam eu la ceva de genul, sau ar mai fi o idee sa fiu "proaspat" vopsita, ca sa nu fie radacinile culoarea naturala. Eu nu sunt chiar bruneta, dar mi-a prins cam prea bine vopseaua pe lungimea firului de par si e cam inchisa fata de ce as fi vrut. Pe radacini naturale mi-a prins fara probleme saten deschis, dar spre varfuri e tot mai inchis (culmea e ca in realitate nu arata chiar asa rau cum pare).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 11 2007, 01:33 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



QUOTE(ioannaraluka @ Apr 11 2007, 11:16 AM) *
sau ar mai fi o idee sa fiu "proaspat" vopsita, ca sa nu fie radacinile culoarea naturala.


mda dar cred ca iti cam pui la incercare parul daca il vopsesti de 2 ori in interval asa scurt. o sa pun niste poze pe grup sa vezi ce culoare am eu acum. din pacate nu mai stiu exact cu ce numar m-am facut dar culoarea mi-a iesit cam ca pe cutie. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulika
post Apr 11 2007, 09:13 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 5
Joined: 5-April 07
Member No.: 1,440



deci in concluzie iasa destul de k p parul natural,sau nu?.eu nu sunt vopsita..si inca nu m-am vopsit dar dc totusi spuneti ca e k vopseaua asta o sa o fac:P as vrea sa vad poze cu voi dupa ce ati folosit aceasta vopsea daca aveti:) va pup:*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 11 2007, 10:06 PM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



eu ma dau cu nuantator, de curand m-am facut cu Casting Creme Gloss si mi-a placut. nu contine amoniac, deci banuiesc ca nu face rau parului. culoarea se mentine, cel putin la vechiul Casting si eu imi spal parul des..cu balsamul nu am avut probleme, chiar mi s-a parut ca avea destul volum parul, dar un volum putin mai "potolit", fara fire rebele etc..eu cred ca e mai bun ca o vopsea, macar nu face rau parului.. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vitamina
post Apr 13 2007, 02:48 PM
Post #19


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 13-April 07
Member No.: 1,473



as vrea o nuanta de blond...ce vopsea imi recomandati?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Apr 13 2007, 02:54 PM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



pai depinde de ce nuanta de par ai acum. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:15 AM