IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Decapaj, Decolorari sau alte solutii in caz de "accidente"
asgaard
post Apr 10 2007, 10:31 AM
Post #1


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



buna tuturor,

si-a facut cineva decapaj dupa ce s-a trezit cu o nuanta aiurea in urma vopsirii ? cum e ? m-am vopsit sambata cu aceeasi vopsea si aceeasi nuanta pe care o folosesc de un an si ceva (Color&Soin, Saten deschis) si m-am trezit cu parul... ROSU ! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) nu am alta explicatie decat ca au pus tubul de rosu in cutia de saten, fiindca nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva. am plans sambata toata ziua de nervi (si m-am spalat pe cap de 10 ori pana azi), acum nici nu am pe cine sa omor / dau in judecata pentru chestia asta... In concluzie : 1. ma rad in cap (nu prea vreau, ca tare mult m-am chinuit sa-mi creasca si mie parul) 2. imi pun alta vopsea peste asta (parca nu chiar negru, dar cu castaniu inchis s-o acoperi oare rosul asta ?) 3. imi fac un -cica- "decapaj" (dar de asta va intreb, fiindca daca decapaj = decolorare, adica ies blonda sau morcovie sau imi ard parul care si asa are un fir subtire si rar nu prea m-as baga) 4. port palarii si basmale pana imi iese culoarea asta din par (am mai fost roscata si stiu ca asta inseamna muuuult timp). Culmea e ca lumea se plange de Color&Soin ca nu tine mult timp, dar pentru mine e cea mai rezistenta vopsea din cate am folosit, ceea ce acum nu prea mai e o calitate...
so, please help !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 10 2007, 12:04 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) asgaard!

Decapajul deterioreaza destul de mult parul! Mama mea a patit-o cand a trecut de la roscat la blond. Eu zic sa stai bine sa te gandesti inainte sa recurgi la aceasta solutie.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Apr 10 2007, 12:08 PM
Post #3


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



multumesc mult, ala ! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) asa ma gandeam si eu, probabil ca o sa incerc intai cu o nuanta mai inchisa de vopsea (oricum, color&soin nu e foarte agresiva) si apoi voi vedea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 2 2008, 10:22 PM
Post #4





Musafir






Tocmai m-am produs si in acest domeniu. Mi-am cumparat din Egipt o henna neutra cica, aratata si repetata de cel putin 5 ori de arab ca nu coloreaza parul, ci doar il intareste si ii da luciu. Cum nu se gaseste la noi in tara, mi-am cumparat. Bineinteles ca am facut testul pe o suvita mai in spate si nu s-a colorat si am purces la a-mi face tot capul. Pentru a 3-a oara am luat-o in freza big time ca iar sunt morcovul de care incerc sa scap de vreo cativa ani incoace. Socul a fost asa de mare ca nici eu nu stiu cum m-am mai calmat, mai ales ca mi-am lasat parul sa creasca de 2 ani nu l-am mai vopsit. C'est foutu. Oricum, nu-mi trebuia chestia asta de inceput de an, cu palpitatii, urlete si miscari incontrolabile. Sunt distrusa afectiv... astept sa treaca timpul sa-mi mai revin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jan 2 2008, 10:31 PM
Post #5





Musafir






Off Walpu, imi pare tare rau! Nu poti sa te vopsesti peste? Ti-e frica ca-ti arzi parul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jan 2 2008, 10:50 PM
Post #6





Musafir






Pe parul proaspat hennat nu prinde vopseaua. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
walpu, imi pare tare rau. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
(IMG:style_emoticons/default/hug.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 2 2008, 11:00 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Offff, Walpu, imi pare rau. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Poate incerci o rezolvare la un salon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jan 2 2008, 11:05 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Totusi te ajuta sezonul. Asta ca sa nu il vopsesti din nou.Poti purta tot felul de caciulite si bascute si sa-l tii prins (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Imi pare rau.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jan 2 2008, 11:26 PM
Post #9





Musafir






haide mai, ca aia nu se poate numi atac de panica, cel mult de nervi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sau nu ce inteleg eu prin atac de panica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

na, si tu acuma, crezi arabii din piata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 2 2008, 11:51 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mie mi-a prins mai demult nuantatorul pe parul hennat.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:28 AM