IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vopsea de par care iese la spalat
Meg
post Dec 18 2005, 12:12 AM
Post #1


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



neatza, fetele,
m-a trasnit si pe mine sa ma vopsesc.. dar nu cu vopsea pt ca vreau sa fie ceva temporar. deci da, as vrea ceva care sa iasa la spalat. dupa 3-4 spalari. in liceu imi  mai luam violet de gentiana si imi dadeam pe par, blond + violet iesea si un gri si un blond mai .. deosebit asa si iesea numai bine duminica, ca luni aveam mate :D (ma faceam joia).
am vazut ceva de la pallete, da parca mi-e frica sa incerc eu dupa capul meu..ce sfaturi imi dati?
multumesc!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 19 2005, 01:56 PM
Post #2


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu zic sa-ti cumperi un sampon care nuanteaza, nu are ce sa-ti strice, numai sa nimeresti culoarea potrivita.
La palette parca sunt cam putine culori si nu le gasesti niciodata pe toate la un loc :-X, mai sunt sampoane de la londa am impresia. Eu zic sa mergi la supermarket si sa intrebi.
Daca vrei chestii naturale :P, stiam ca daca te clatesti cu apa in care ai fiert frunze de nuc, parul va avea reflexii rosietice, sau ca musetelul da reflexii aurii. Mai sunt niste sapun-sampoane dintr-alea pe la lush (aia care au facut din toate sapun  :D )care dau anumite reflexii.
Sa imi zici cum iti iese dupa ce te decizi la unul din astea
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 19 2005, 07:23 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



tits_herb: sarumana, dar mai exact, ce sampon? am vazut ceva in carrefour de nuci.. dar nu prea stiu si nici sa iau de capul meu.. momentam am elseve pt refacerea parului (asta ultimul de ii face reclama).
ma poti ajuta? ca daca ma duc eu si ma arunc ca blonda....  :pistolar:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 19 2005, 07:57 PM
Post #4


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu mai folosesc samponul nuantator de la londa (acelea la plic- doua plicuri sunt) cand imi e dor de roscatul meu turbat de alta data :).Iese dupa cateva spalari si me personal imi place f tare.
Pt blond am inteles ca exista la Avon un balsam care iti deschide f tare parul intentionez sa il incerc si eu dupa ce trec de perioada cu roscatul :))
Am incercat si eu prin tinerete faza cu frunzele de nuc dar la mine nu a functionat.
Ce culoare vrei sa iti iei Meg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 20 2005, 09:52 AM
Post #5


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Meg si eu ca si Ariana tot de astea stiu Londa si Palette. Incearca una din ele.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 20 2005, 07:04 PM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu as dori mai brunet asa..  :fluierat: sau roscat..
numai ca parul meu.. e blond spre saten. in ultima perioada s-a inchis.. e aproape saten. nu stiu ce sa fac cu el .. o sa merg in carrefour sa caut ceva.. pliculete de la palette am vazut pe acolo.
oare pot sa imi iau deodata negru sau roscat?
ce credeti? :D

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pufu
post Dec 21 2005, 11:10 AM
Post #7


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 91
Joined: 9-December 05
Member No.: 59



Poti sa te faci bruneta sau roscata, bineinteles, dar ai grija cu negrul; risti sa nu-ti mai iasa atat de usor din par.Am patit-o si eu si fii-mea, de m-am jurat ca nu mai pun negru pe cap.
Ariana, despre ce balsam spui, de la Avon? Cel care deschide parul...Ma intereseaza si pe mine si nu stiam ca au asa ceva....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Dec 21 2005, 11:28 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Bai, pe dincolo (eva) se scria ceva de henna neutra, cum k da neshte reflexe frumoase parului, apropiate de cele naturale....eo inca n-am incercat-o , poate dupa rev...

Acum cativa ani am cumparat un sampon nuantator (roscatzel), care numai nuantator nu a fost...adica apa de ploaie e mult spus, dar asta a fost in cazul meu, in care mai nimic nu prinde pe par, iar ce prinde se duce imediat (dupa 2-3 spalari nu mai am decat vagi nuante de culoare  artificiala, drept pentru care acum sunt 100% saten-roscat naturel...., bine asta e in general, dar in anu' I de faculta, cand de rev.m-am facut albastra in cap, nici sa ma pici cu ceara si n-am reusit sa scot mizeria aia albastra din cap, unde mai pui k mai si bulisem baia unei pritene, din alba i-am facut-o alba cu pete albastre....da' pana la urma i-am venit de hac vopselei cu....FOARFECA....m-am tuns periutza ;D)...

Deci, sampoanele nuantatoare prind, in functie de firul tau de par (daca o vopsea prinde greu si se duce usor, nuantatorul are sanse maxime sa nu prinda mai deloc, dau sa se duca extrem de repede)..Apoi, sapoanele nuantatoare isi intensifica culoarea pe parcursul folosirii....cu cat le folosesti mai des, cu atat nuanta devine mai profunda....deci necesita timp...

Mai poti incerca la un salon bun, testat in prealabil de tine, sa-ti faca niste suvitze extrem de finutze, care sa-ti dea o usoara tenta de alta nuantare, dar discreta (e cam usor de descris, si mai greu de reusit...dar o coafeza buna va sti ce sa-ti faca, numa' k pentru rev, nu prea ar mai fi timp de incercari)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 21 2005, 05:34 PM
Post #9


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Pufu vin cu lamuriri exacte maine cand am sa intreb exact despre ce este vorba.
Ma uitam in catalogul de la Avon si mi-a povestit o colega despre balsamul acela...cum l-a folosit o cunostiinta de-a ei si toata lumea a intrebat-o pe respectiva daca s-a vopsit.

Acum despre samponul nuantator...eu am folosit roscatul si nu am patit nimic grav.De nergu mi-ar fi putin teama si mie.
O inteleg pe Meg pt ca si pe mine ma apuca schimbarile vis-a-vis de par si cum sunt obsedata  caut sa nu il agresez f tare.
Eu te sfatuiesc sa il incerci pe cel de la Londa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 21 2005, 07:47 PM
Post #10


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



mi-am luat un pliculet londa.. acu.. l-as si folosi.. dar ma tem un pic :) recunosc.
hm.. incercarea moarte n-are.. va zic eu cum a iesit daca nu cad in depresie dupa  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:43 AM