IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Perie rotativa pentru volum
arissuca
post May 28 2007, 09:06 AM
Post #1


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Fetelor, ma bate gandul sa imi achizitionez o perie rotativa cu aer cald pt ca imi place f mult cum se aseaza parul cand mi-l usuc cu peria dar imi vine f greu sa manuiesc si peria si uscatorul, ma oboseste teribil si ma trec toate apele, asa ca pana acum fie l-am uscat simplu fie folosesc bigudiuri mari cu arici pt un plus de volum.

Ati folosit asa ceva? Cum este? Incurca parul sau nu? E usor de folosit? As investi in ceva de firma, poate Rowenta (am bigudiuri electrice de la ei si sunt f faine) dar nu stiu daca se merita, mi-e teama sa nu incurce parul. Mie imi trebuie doar pt volum, nu pt ondulare/indreptare dar nu stiu daca atunci cand as fixa-o la radacina nu mi-ar incalci parul in timp ce se roteste. As vrea cateva pareri.

Imi cer scuze daca s-a mai discutat subiectul am dat o cautare dar nu am gasit nimic pe forum asa ca am deschis un topic nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post May 31 2007, 08:42 AM
Post #2


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Pana la urma mi-am comandat o perie rotativa, cred ca urmeaza sa o primesc intr-o saptamana. Sper sa fie ok, oricum, sunt f curioasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 31 2007, 09:22 AM
Post #3


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



M-am tot tinut sa iti raspund si am uitat. Eu am probat o astfel de perie la o prietena si nu m-a impresionat cu nimic. In nici un caz nu e pentru volum. Doar disciplineaza putin firele rebele. Sper sa nu fii foarte dezamagita dupa ce o vei folosi. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 31 2007, 09:30 AM
Post #4





Musafir






A..cum de n-am vazut mai devreme topicul. Eu am una de care sunt foarte incantata. Se numeste Rowenta Brush Activ si am luat-o anul trecut. Am dat 200 ron pe ea. Are 2 perii si o poti folosi si ca foehn. Ma coafez cu ea, dupa fiecare spalat si zici c-am iesit de la coafor. Nu-mi arde parul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 31 2007, 09:37 AM
Post #5


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu ma refeream strict la cea care este promovata pe tv. Cred ca arissuca pe aia a comandat-o. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Rox, am vazut ca a ta face minuni. Ma bate gandul sa-mi iau si eu. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 31 2007, 10:47 AM
Post #6





Musafir






Pai si eu am comandat-o pe aia tot de la canal teleshopping, dar am vazut-o de curand, si in magazine. Stiu ca am asteptat vreo 2 luni sa-mi soseasca din cauza ca eu comandasem peria care se numea Velform Rotair, dar ei au stopat importul de perii din alea, pentru ca aveau foarte multe plangeri...desi reclama e foarte frumoasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post May 31 2007, 11:36 AM
Post #7


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Eu am comandat-o de pe un site, seamana cu cea de la TV, se numeste Roto-Styler, sper sa nu fie teapa, oricum, daca nu-mi place o pot returna. Am gasit in oras de la Roventa, dar nu era rotativa (era ca un uscator simplu care avea atasata o perie dar de rasucit tot tu treb sa rasucesti). Oricum, dau de veste dupa ce o primesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 31 2007, 02:01 PM
Post #8





Musafir






Arissuca, uita-te mai bine la perie. Ca si a mea e rotativa, dar se detaseaza periile din corpul principal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post May 31 2007, 02:42 PM
Post #9


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Roxanica, il rugasem pe vanzator sa-mi arate peria, vroiam s-o probez. El mi-a spus ca sigur nu este rotativa, ca pe alea le vanduse pe toate. Eu am insistat sa deschida cutia, intr-adevar periile se detasau, i-a scos peria si i-a dat drumul si mi-a spus ca nu invarte. Cum omul era atat de hotarat si eu eram si cam grabita, am lasat-o balta, nu am cerut sa ma uit pe instructiuni. Oricum, astept sa-mi vina comanda si sa vad ce "isprava" face asta; daca nu-mi place, o returnez si ma mai duc odata sa vad peria de la Rowenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Jun 8 2007, 05:41 PM
Post #10


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Mi-a sosit peria (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (de fapt puteam sa ridic pachetul inca de marti, dar abia azi am reusit sa ajung la posta). Am facut o proba, la repezeala, pe parul uscat: nu incurca deloc, ma descurc cu ea, este usoara, are doua trepte de caldura, doua sensuri de rotire, doua perii, una f mare, cealalata ceva mai mica, le-am incercat pe amandoua. Imi place, nu cred ca am de gand sa o returnez. Sper sa am timp maine sa-mi usuc parul cu ea, o sa revin cu detalii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 07:08 AM