IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cat de lung sa fie un par lung frumos?
kalua
post Oct 9 2008, 02:35 PM
Post #1





Musafir






Eu n-o sa inteleg niciodata ce se gaseste atat de frumos la un par lung. Mai ales cand vad tipe cu 3 fire de par in cap, si alea atarnand ca niste spaghete, dar cu par mai lung de umeri... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) In fine, e chestie subiectiva.

Am vazut la tv o tipa care avea parul de vreo doi metri si a zis ca nu si l-ar taia pentru nimic in lume, ca toata lumea ii lauda parul. Au aratat-o ce procedura e cu spalatul lui (nici nu poate s-o faca singura) si dupa aceea cu uscatul, va dati seama ca usor nu-i. Mie nu mi s-a parut absolut nimic frumos la parul ala. Era foarte lung si-atat.

Parul meu cel mai lung a fost pana la jumatatea spatelui, dar mai mult de-un an oricum nu rezist sa-l las la aceeasi lungime, mi se pare foarte plictisitor, ca si cum te-ai imbraca in aceleasi haine zi de zi. Cam asta-i si lungimea unui par lung care mi se pare acceptabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Oct 9 2008, 02:45 PM
Post #2


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Si mie maxim pana la coate imi place

Si mai des am vazut par lung absolut dezgustator, decat par lung frumos.
Decat cu el pana la fund, tuns inegal si cu firul crapat (IMG:style_emoticons/default/crazy28.gif) mai bine cheala

Parul lung are farmec pt ca-l poti aranja in fel si chip desi multe dintre cele pe care le cunosc il aranjeaza identic in fiecare zi. Ce plictisitor si ce irosire a unor modalitati de sporire a farmecului
Parul lung sporeste look-ul feminin pe care uneori parul scurt il reteaza.
Nu oricui ii sta bine cu par scurt si la fel, parul lung nu-i pt oricine pt ca in general imbatraneste.

Pt mine cel mai lung a fost pana sub omoplat deci nu chir pana la coate insa pt scurt timp. Imi place putin sub umeri. Il pot prinde si la spate cumva deci se `justifica`pe undeva lungimea lui. Oricum in cativa ani am de gand sa ma tund scurt si s-o tin tot asa pana la adanci batraneti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Oct 9 2008, 03:23 PM
Post #3





Musafir






Mie parul f lung a la Ileana Cosanzeana pana la fund mi se par gretos, nu vad nimic sexy la un astfel de par. Lungimea care imi place e max pana la coate dar niciodata nu l am avut asa lung pt ca nu am avut rabdare pana sa fie lung deja ma plictisisem, acum o luna l am tuns pana la umeri , peste o luna mai dai din el iar vreo 5 cm, nu stiu de ce dar de la un timp nu mai suport parul lung, ciudat ca pana acum imi placea la nebunie . Mi se pare asa greu de coafat asa il dau cu spuma il usuc cu feonul si sunt gata , cand il aveam lung tot timpul trebuia coafat asa ca m am saturat, ca sa nu mai zic ca de cand l am tuns nu mai cade asa mult inainte cand aspiram atat par putea fi pe covor (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Oct 9 2008, 05:15 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Mie imi place parul lung (evident tot maxim pana la cot) doar la persoanele cu par spiralat natural sau cu onduleuri mari. Parul lung si spiralat mi se pare cel mai frumos din lume cred (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . In rest, trebuie tinut cont de fizionomie si atat, numai bine nu iese daca ai obsesii de astea de par pe post de covor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Oct 11 2008, 09:29 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Cum Lost, nu iti place de Magda Ciumac? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (yuck)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Oct 11 2008, 11:05 PM
Post #6





Musafir






QUOTE(EmptyG @ Oct 11 2008, 10:29 PM) *
Cum Lost, nu iti place de Magda Ciumac? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (yuck)

(IMG:style_emoticons/default/nono.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Oct 12 2008, 12:42 PM
Post #7


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



chiar ca arata naspa femeile cu 3 fire par .. intinse la maxim.
aveam o colega in genul si in fiecare zi il prindea intr-o coada. mi s=a parut trista freza ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 12 2008, 02:35 PM
Post #8


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu cel mai lung l-am avut pana la sold, in generala... Apoi pana la coate... Apoi din ce in ce mai scurt. Acum il vreau iar pan ala jumatatea spatelui. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 12 2008, 09:29 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



wow pana la sold? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Si cum reuseai sa ai grija el?

Mie imi place parul lung, dar maxim pana la jumatatea spatelui. Si primordial un par frumos e sanatos, cu volum, lucios, nu lung si atat. Daca insa le are si pe anterioarele, atunci e wow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 12 2008, 09:50 PM
Post #10


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Parca in generala, parul nu-ti dea atatea batai de cap. In afara de spalat, uscat, periat si aranjat in codite nu stiu daca mai era vreo procedura de urmat. Eu l-am avut maxim pana aproape de fund, tot in perioada scolii generale, dar nu pentru ca era musai dorinta mea, ci pentru ca eram oarecum obligate de regulamentul scolii sa avem parul lung prins in coc.
In ultimii doi ani, am inceput sa ne razvratim mai toate fetele si ne tundeam frantuzeste in ultima zi de scoala. Dupa vacanta, il aveam deja suficient de lung sa-l prindem intr-un coculete pentru a fi "decente" la orele de dans.

Acum, maxim pana la omoplat l-as tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:31 AM