IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cat de lung sa fie un par lung frumos?
Cindy
post Oct 12 2008, 09:53 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Hmm Fanny asa e, dar acum nu cred ca isi mai prind fetele de generala parul in codite! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Oct 12 2008, 09:57 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Oct 12 2008, 10:12 PM
Post #12


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Nici pe vremea mea, acu' 100 de ani nu ne prezentam asa la scoala, cu celebrele codite a la Britney sau Gerri H.
(IMG:http://i161.photobucket.com/albums/t207/fanny_dinu/codite-1.jpg)

Modele sunt destul pentru coafuri cu codite... imaginatie sa ai!

(IMG:http://i161.photobucket.com/albums/t207/fanny_dinu/cover.jpg) (IMG:http://i161.photobucket.com/albums/t207/fanny_dinu/coafuri.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 12 2008, 10:29 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Sunt dragute pentru imaginea de scolarita moderna, doar timp si indemanare sa ai dimineata sa le faci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgy_georgy
post Dec 8 2008, 04:01 PM
Post #14


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 60
Joined: 27-October 07
Member No.: 2,511



parul lung nu`i pt oricine...eu am parul pana aproape de fund si intr-adevar trebuie sa ai rabdare sa-l ingrijesti...pt ca nici mie nu-mi place sa-l tin in coada mereu sau sa fie lins cu 3 fire,neingrijit...trebuie sa-i aplici tot felul de chestii...sa-i dai volum,sa-l mai coafezi..insa eu de m-am obisnuit...si nu m-as vedea fara el asa...si in plus chiar tine de fizionomie...si zicea cineva ca parul lung imbatraneste?nu-i adevarat...pe mine de exemplu chiar nu ma imbatraneste:))...cum am mai zis..nu-i pt oricine pt ca nu tuturor le sta bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FloareDeIris
post Dec 23 2008, 05:33 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 31
Joined: 26-November 08
Member No.: 5,410



sunt femei cu parul chiar foarte lung,dar daca este ingrijit cum se cuvine,si e si bogat,poate arata superb !!!

QUOTE(Fanny @ Oct 12 2008, 09:50 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Parca in generala, parul nu-ti dea atatea batai de cap. In afara de spalat, uscat, periat si aranjat in codite nu stiu daca mai era vreo procedura de urmat. Eu l-am avut maxim pana aproape de fund, tot in perioada scolii generale, dar nu pentru ca era musai dorinta mea, ci pentru ca eram oarecum obligate de regulamentul scolii sa avem parul lung prins in coc.
In ultimii doi ani, am inceput sa ne razvratim mai toate fetele si ne tundeam frantuzeste in ultima zi de scoala. Dupa vacanta, il aveam deja suficient de lung sa-l prindem intr-un coculete pentru a fi "decente" la orele de dans.

Acum, maxim pana la omoplat l-as tine.


va obligau sa prindeti parul in COC ,la scoala ? wow, asta nu stiam...la noi erau pe vremurili "de aur" obligatia mai degraba cu codite sau cozi de cal....

This post has been edited by FloareDeIris: Dec 23 2008, 05:34 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Apr 16 2009, 07:35 PM
Post #16


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Buna, fetelorm, ma bag si eu in vorba acum, ca sunt noua pe aici (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mie imi place foarte mult parul lung, dar, din pacate, destul de putine femei cu parul lung il au si frumos. Si eu sunt destul de critica in privinta asta (de ex., nu-mi place deloc parul Magdei Ciumac, ca tot adusese vorba cineva). Parul mai lung de mijloc (coate) nu mi se mai pare deloc atragator. Nu stiu de ce, dar devine foarte monoton. Eu il am acum pana aproape de mijloc doar pt ca e des, ondulat si sanatos, altfel nu-mi permiteam sa-l las atat de lung. Oricum, ma gandesc ca dupa 35-40 de ani il voi tunde scurt, sa fie cel mult pana la umeri, pt ca si mie mi se pare ca parul (foarte) lung imbatraneste.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:45 PM