IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Must have -uri intr-o garderoba, basics, clasice
Kitten
post Feb 25 2007, 03:48 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



sunt perfect de acord cu anjelu. indiferentr de moda 2007, moda 2008, eu port destul de des maro, rosu, portocaliu, khaki, combinatia alb/negru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 25 2007, 04:23 PM
Post #12





Musafir






Am avut si eu manecute de-alea: dupa ce le-am tinut in dulap vreun an, le-am dat. Neimbracate nici macar o data. Si nici ca le-am simtit lipsa. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Feb 25 2007, 04:56 PM
Post #13





Musafir






Da, dupa mine lista arata cam asa, e o combinatie de-ale vostre.

Anul asta e cu 28 de ani, lucrez la uni si nu vreau stil "de muiere serioasa" cum zicea anjel. Nu stiu ce vreau, usor clasic, usor casual stiu si io....Nu mi-ar placea sa fac nota discordanta cu colegii mei (si profu cel mare vine in general la pullover si camasa). Am numai o colega (de virsta mea) si mai e secretara care e si ea tinara. Am inceracat in ultimul timp sa-mi cumpar lucruri mai intresente, dar inca nu am gasit combinatiile perfecte. Am cumparat "piese" care mi-au placut si inca nu am pe toate cu ce sa le combin si in felul in care vreau eu.

lista mea e cam asa (nu clasice, dar la mine sunt in categoria purtare lunga ) :


1. blugi mai strimtuti, gen mulati pe fund
2. cizme nunata alboaca (ca sa se potriveasca cu o 3 haine- asta da lovitura), fara toc, die prferat din piele intoarsa - la Zara mai aveau numai perechea expusa 39 care cred ca era returnata si arata naspa asa ca am rams si fara astea. Cautarea continuua.
3.inca o pereche de cizme culoare inchisa, cu toc subtire mai mic. Sa pot sa umblu pe ele! - nu le am
4. trench - nu ma pot hatari inca ce lungime si para nu stau bine pe mine
5. pantofi de o culoare turbata - cel mai probail rosu- astfel incat sa invelesca o rochie neagra. - nu le am
6. costum clasic
7. pantaloni negri- gen la "dunga" - aici trebuie vazut ce si cum cu sa fie si pt o pereche de pantofi sandale joase
8. o geaca de fas pana in talie (la mine pina in talie cred ca e putin mai jos de ce insemna pt majoritatea)
9. curele sunt imporatante mai ales cind le pot asorta cu incaltamele
10. hainuta gen de blanita / piele intoarsa piana in talie
11. fusta conica neagra - nu am
12. rochie mulata neagra
13. fusta de blugi pana la genucnhi conica - NU NU O AM INCA!
14. o haina de toata ziua gen trench
15. tinuta sport, lejera
16. camasa alba care sa fie /arate casual - greu greu. O sa iau una acolo cred ca si o sa o port eventual cu o vesta. Moda veche dar mie imi place cum arata si no nu o sa arat asa office.
17. bluza subtire mulata - de purtat pe dedesubt de cam orice pt un strop de culoare sau pt acoperire
18. dress gros

Cred ca nu e prea buna lista, dar nu cam asta ma gindesc eu acum....O sa ma mai gindesc si eventual o sa fac lista cu mine la cumparaturi ca sa nu ma abat.

La mine moda in culori nu joaca nici un rol. Eu sunt tipul de "iarna" si stiu ce culoari ma avanteajeza. Poata sa fie maro sau gri, portocaliu la moda ca eu nu am nici o haina de culorile astea si nici nu o sa am. Nu ma prind bine. Chiar daca imi place croiala, culoarea spune ultimul cuvant. La curele si incaltame se admite, dar nimic ce e injurul fetei.

Revenind la bulinute am vazut niste combinatii foarte frumoase. Never say never:

http://www.mystylediary.net/newoutfits.asp...ser=closet_full

p.s Daca aveti sugestii, sunt binevenite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 25 2007, 06:48 PM
Post #14





Musafir






si eu am vazut la o emisune la tv de shopping in care se repeta de fiecare data ca maroul si pantofii cu varf ascutit sunt out, dar imi place cum imi sta cu maro, iar despre pantofii cu varf ascutit am o pereche care imi plac atat de mult si o sa-i mai port si anul asta, cu toate ca am vazut la tv ca s-ar purta nici eu nu mai stiu ce sa cred, (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
In schimb pantofi aceia cu platforma si toc mare nu as putea sa-i port deloc si asa sunt inalta as arata ciudat, eu zic ca trebuie sa selectam din moda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 9 2007, 09:04 PM
Post #15





Musafir






Fetelor, eu am aproape... 40 ani, si m-am simtit bine totdeauna in clasic-sexy, adica cel mai mult imi plac:
- fustele conice
- pantofii cu varf si toc cui
- bluzele/ camasile mulate si decoltate
- taioare cat mai deosebite si cu personalitate, dar clasice in final...
- rochiile care sa scoata in evidenta feminitatea, decoltate, vaporoase...
- ciorapi fini de matase
- malete subtiri, mulate si cu maneca 3/4
- manusi din piele fina
si, cand am chef de ceva traznit, trec la tinute sport, dar elegante in final...si port f rar pantaloni/jeans, fiindca am soldurile late si pulpele groase, si nu avantajeaza sub nici o forma.
Culori preferate: gris perle, rosu, verde, bej
Ma intereseaza ce-i trendy, dar totdeauna adaptez moda cerintelor mele, nu exagerez, in final trebuie sa "ma prinda", nu sa arat ca Mitza Baston.
Si imi plac materialele de calitate si din fibre naturale.
In general, toate hainele mele tb sa aiba ceva anume, care sa le deosebeasca de "monotonul general".
Nu-mi cumpar nimic, daca nu-i dragoste la prima vedere...trebuie sa am o revelatie cand vad un lucru, sa simt ca-mi este sortit mie si numai mie si ca haina/ obiectul respectiv va scoate in evidenta feminitatea si atuurile mele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Mar 11 2007, 01:46 PM
Post #16





Musafir







Nu-mi cumpar nimic, daca nu-i dragoste la prima vedere...trebuie sa am o revelatie cand vad un lucru, sa simt ca-mi este sortit mie si numai mie si ca haina/ obiectul respectiv va scoate in evidenta feminitatea si atuurile mele... - bine spus.

Tot caut o camasa alba/ cu mult alb care sa arate ffffffffffff casual.....Ma gindesc sa -mi iau una barbatesaca.... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Mar 11 2007, 02:09 PM
Post #17


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pentru mine clasice sunt:
*un sacou negru de catifea
*o rochita neagra de cocktail
*o pereche de pantofi cu varf ascutit

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 11 2007, 03:50 PM
Post #18





Musafir






Bubulino, camasile barbatesti sunt de obicei largi, deci cu totul diferite de cele de dama la croiala, gandeste-te bine cum si la ce vrei s-o porti. Detin si eu vreo 5-6 si le tot port. Una are mai mult de 10 ani (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Mar 11 2007, 04:10 PM
Post #19





Musafir






K...mi -a venit ideea ca am fost cu fratele meu si tare mi-a placut camasile ce si le-a cumparat. Am cumparat 3...sincre mi-au placut si culorile si cum venea croiala (erau cumva mai strimte de la sani in jos, nu drepte). Ma gindesc ca S o fi bun si pt mine. Trebuie sa probez.
Vreau sa port camasa asta cu blugi, curea si ceva pantofi inchis(la bot). O camasa femeiasca mi se pare oarecum prea feminina pt cazul asta - mai ales la git. Imi place cum sunt camasile barbatesti la gat: tepene si mai inalte....Oi vedea ce si cum.... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Tu ai si camasi barbatesti sau te refereai la cele femeiesti????


p.s Sa stii ca iti apreciez ffff mult sfaturile legate de fashion si gastronomie. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 11 2007, 06:08 PM
Post #20





Musafir






Bubulino (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Ale mele sunt toate de dama, am una chiar foarte, foarte inalta la gat, vreo doua exact ca alea barbatesti (adica si la rever cu bastonasele alea plate care se pot scoate, care tin reverul frumos in forma).
Sa ne spui neaparat daca ti-ai luat de-aia barbateasca si daca te satisface.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:15 AM