IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Vitaminele si frumusetea
meli
post Jan 2 2006, 12:18 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



Iarna aceasta,spre deosebire de ceilalti ani, am probleme cu vitaminele din corpul meu,sau care ar fii trebuit sa existe in corpul meu.
Problema mea : nu mai imi creste podoaba capilara in ritmul obisnuit,fac pielite la unghii ( in viata mea nu am avut probleme cu unghiile sau pielita din jurul lor-pielita nu crestea)........acum mi se rup unghiile,fac pielita de aia urata si se rupe si aia.
Am inteles ca pentru pielita si in general pentru piele e buna vitamina A, pentru unghii e bun Calciul,Magneziu si Zinc,pentru par e bun Magneziu.
Postati si voi ,va rog, ce vitamine stiti ca sunt bune si folositoare in frumusete.
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 01:04 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



absolut miraculoase pentru intreg organismul sunt produsele apicole, consumate in cantitati moderate: mierea, polenul, laptisorul de matca.daca vrei sa folosesti un preparat farmaceutic ce contine elemente apicole, poti opta pentru :
http://www.naturaplant.ro/produse/794/Apimag
http://www.naturaplant.ro/produse/2233/Polen_poliflor
http://www.naturaplant.ro/produse/1377/Polenta_2
http://www.naturaplant.ro/produse/1302/Vit...nergizant_Forte
http://www.naturaplant.ro/produse/1050/Extra-Vit_M


produsele astea le-am incercat si pot spune ca am fost multumita...nu creeaza pofta excesiva de mancare, nu au reactii adverse, sunt naturale.

am mai incercat 9-vita (sunt ieftinute), mult timp am luat materna cu seleniu (dar numai in perioada sarcinii si alaptarii).exista pe piata foarte multe tipuri de vitamine, numai ca nu prea stii dupa ce criterii sa le alegi...poate fetele ne dau ceva sfaturi mai pricepute...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 2 2006, 04:49 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



elle_ni, tu ai luat polen? ca am vazut si eu si eram curioasa ce efecte are? tu ce ai observat? mie miere nu imi place deloc... :- stiu, stiu, e sanatoasa, dar nu prea o suport.  :P

meli, incearca vitamine si minerale de la eurovita sau harmony line. cele din urma sunt preferatele mele, daca pot spune asa.  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 05:13 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



da, am luat polen si din piata, pur si simplu de la cei care vand miere si toate cele...este eficient luat dimi pe stomacul gol, sau int emese, cu ceva apa, un pahar mare cu apa, adica.

mierea nici mie nu-mi place, pentru ca-mi da o stare de lesin, dar avand in vedere ca e foarte sanatoasa, am de gand sa ma motivez a o consuma.

am mai luat si prosusul de la Fabiol, Apimag, care mie personal mi se pare un produs exceptional, si ieftinutz, si nu tebuie sa faci cure peste cure.dar, cel mais implu si mai eficient este ca produsele apicole sa le cumperi ca atare si sa le fol tot asa...nu neaparat sub form ade pastilute...apoi mai sunt siropurile vitaminizante de la favisan, da' nu mai caut linkuri ca mi-e lene, dar naturaplant are din belsug, de nu stii ce sa alegi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 2 2006, 05:25 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



mercic  :-*
eu am vazut in gima polen granulat intr-un borcan cu forma de ursulet. e 10 lei. cred ca o sa-l incerc. dar de miere tot nu ma ating.     :-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 2 2006, 06:08 PM
Post #6


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



ciresica, noroc de ursulet care face produsul mai placut..  :D
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 08:21 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
mercic  :-*
eu am vazut in gima polen granulat intr-un borcan cu forma de ursulet. e 10 lei. cred ca o sa-l incerc. dar de miere tot nu ma ating.    :-


parerea mea, daca tot optezi pentru un produs apicol, este sa ti-l achizitionezi dintr-un plafar.este mai safe decat produsele din market.apoi, uite-te si la compozitie, sanu fie adaugate cine stie ce minuni...

uite ca nu m-am uitat savad de unde esti, dar, pentru bucurestence, o sursa sigura de produse naturale, corect fabricate si depozitate, este in piata unitrii, chiar in piata, unde vinde "mama parascheva" si fata dansei.eu am cumparat de la ele, afland de cele doua din formula sa, si citind prin cate au trecut si au resuit sa se vindece cu produsele apicole.

te pupic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 2 2006, 08:23 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



din bucuresti sunt. o sa dau o raita pe acolo zilele astea sau macar intr-un plafar.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 2 2006, 08:58 PM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
din bucuresti sunt. o sa dau o raita pe acolo zilele astea sau macar intr-un plafar.  :-*


la piata vezi ca parca miercurea "mama paraskeva" nu e...in rest, are program...ca la magazin...are un buticut, si e batrana rau...dar tare draguta...

daca ajungi acolo, spune-mi si mie pls.programul, ca vreau si eu sa ajung...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 5 2006, 12:15 AM
Post #10


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



M-am intalnit cu o cunostinta azi si povesteam cu ea despre ten.Cred ca pe toata lumea inebunesc.:) E si ea obsedata de-a noastra si arata f bine.:)
Printre altele mi-a arata niste vitamine "Miss Vitality" sper ca am retinut bine cica sunt super ok pt tot:fata,inghii,par...si costa 230.000 lei.Chiar m-am gadit la postul tau meli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:03 PM