IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

137 Pages V  « < 134 135 136 137 >  
Closed TopicStart new topic
> Fotografii cu mancaruri si dulciuri facute in casa II, Show me your food !
walpurgik
post Jun 9 2009, 10:58 PM
Post #1351





Musafir






Asta-i ca sa-si dea seama de chiftea si nu piftea? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Hiperurbanismul frizeaza limbajul, inchipuie-ti ca era o biata tusica calinesciana, din Sibiu, care, innobilata orasenesc, considera corect rapiu in loc de rachiu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jun 9 2009, 11:09 PM
Post #1352





Musafir






bine, mai walpu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) na chiftea. Cei drept daca nu ziceai tu nici nu-mi dadeam seama... ma gandeam la parjoale si le-am combinat. Scuzati, doamna profesoara (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
chifteaua lui de scorpirescu (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Da anyway, ca-i chiftea ca-i piftea mie tot nu-mi iasa ... ase ca ma las de meserie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jun 9 2009, 11:12 PM
Post #1353





Musafir






Scorpi, good cutzu, nu te supara, ma distrez si eu in singuratate dupa o zi in care am vorbit cu toata lumea si, de fapt, n-am comunicat cu nimeni. O busesc si eu zilnic, zau, de parca nici nu mai stiu sa scriu sau sa vorbesc romaneste. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)

Mie imi plac chiftelele si cu legume, nu numai din carne, adica eu pun pe langa ceapa si morcov, marar, patrunjel, ardei. Le prajesc in ulei incins si iau putin amestec in mana si-l turtesc bine, apoi il pun la prajit. Eu nu le fac cu faina, pesmet sau altceva pe deasupra. Uneori le prajesc in ceaun asa ca le acopera uleiul si se fac bine fara sa ramana crude sau sa se arda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jun 9 2009, 11:31 PM
Post #1354





Musafir






D-apoi de unde ai dedus ca scorpirescu s-o suparat. Scorpirescu se distreaza. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
In alta ordine de idei ... tre sa-mi arunc opera ca nu iese si ma las de tot si para sempre si dau si in scris de facut pifto-chiftele sau ce o fi ele. Greu. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 9 2009, 11:54 PM
Post #1355


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Walpu, fataaaaa, chiofteaua greceasca e kefte, cu acsent sublimopeltic pe ultimu` e... Pfui!

Piftocheftele e piftie cu chiftele. Da` oare o fi buna combinatia?! Tre` incercat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 9 2009, 11:56 PM
Post #1356


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(kalua @ Jun 8 2009, 05:56 PM) *
Ti-ai cumparat accesoriul de inghetata la masinica? Ca prea arata bine produsul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


dadui la manutza. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si are succes maxim la mini cleo bag seama

lost si doctoressa bravo
deci scopi ne-a pacalit si de data asta
ntz!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jun 10 2009, 08:41 AM
Post #1357





Musafir






Cum am pacalit? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Pe bune ca nu mi-au iesit chiftelele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 10 2009, 09:48 AM
Post #1358





Musafir






scorpi, eu chifteaua cu pricina o fac tot timpul tip tocinel, adica subtirica-subtirea (bine, in limita bunului simt).
Ce nu ti-a iesit, bre?

walpu, m-am distrat pe cinste cu rapiul. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jun 10 2009, 10:03 AM
Post #1359





Musafir






Nu iese , bre, si nu o sa iasa in vecii vecilor. E moale in interior. Da-i pace ... nu pot si gata. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jun 10 2009, 09:50 PM
Post #1360


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(scorpirescu @ Jun 10 2009, 02:41 AM) *


cu poza ..lipsa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

137 Pages V  « < 134 135 136 137 >
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 09:12 AM