IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vergeturile, Exista leac?!
bebe_maria
post Aug 22 2010, 04:13 PM
Post #51


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Apropo de culoarea vergeturilor: si ale mele au fost movalii/rozalii la inceput dupa care au devenit albe, din cate stiu eu asta e culoarea 'finala' (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) indiferent ca dai sau nu cu creme. Iarasi, din cate am citit eu atata timp cat nu sunt albe se mai pot diminua cu diverse creme/uleiuri, cand au devenit albe asta e.
(IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmen Ivan
post Aug 30 2010, 05:58 PM
Post #52





Musafir






QUOTE(bebe_maria @ Aug 22 2010, 05:13 PM) *
Apropo de culoarea vergeturilor: si ale mele au fost movalii/rozalii la inceput dupa care au devenit albe, din cate stiu eu asta e culoarea 'finala' (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) indiferent ca dai sau nu cu creme. Iarasi, din cate am citit eu atata timp cat nu sunt albe se mai pot diminua cu diverse creme/uleiuri, cand au devenit albe asta e.
(IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

se diminueaza...dar cu multa munca si tone de creme. la mine s-a imbunatatit aspectul cu 20%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 4 2011, 03:51 PM
Post #53


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Stie cineva vreo solutie pentru a scapa de vergeturi? Am incercat cateva creme, dar nu au dat rezultate. Acum mi-am luat una de la Vichy, am zis ca o fi mai buna, ma dau cu ea de vreo 2 saptamani, dar nu prea se vede ca ar avea efect... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 8 2012, 02:20 PM
Post #54


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pentru celulita, orice crema care contine cofeina e buna. Insa trebe mult, mult masaj. Altfel n-avem nici o sansa sa scapam de ea!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 8 2012, 10:20 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu mi am cumparat Bio Oil. Scrie acolo ca tre sa te dai in jur de 3 luni ca sa vezi ceva schimbari. Io ma dau odata pe zi, si mi se pare ca functioneaza (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 8 2012, 10:54 PM
Post #56


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tre` s afreci bine, Albi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 8 2012, 10:57 PM
Post #57


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



frec frec!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marianto
post Feb 16 2014, 12:48 AM
Post #58


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 15-January 14
Member No.: 12,275



Din pacate, in urma cu cativa ani am fost la medic pentru vergeturile mele si raspunsul a fost ca nu vor mai trece decat cu operatii estetice (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) . Partea buna este ca daca m-am dat cu creme in timpul sarcinii, nu au mai aparut altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lore9090
post Nov 29 2017, 01:29 PM
Post #59


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 34
Joined: 10-April 15
Member No.: 12,834



Pentru celulita se pot folosi si unele produse din plante. Acestea sunt benefice deoarece nu genereaza efecte secundare si nu creeaza dependenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grig1984
post Mar 14 2018, 01:38 PM
Post #60


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 43
Joined: 4-February 15
Member No.: 12,746



QUOTE(mititik @ May 30 2006, 06:48 PM) *
Fetelor, simt ca mor! Am observat de cateva zile ca mi-au aparut 3 vergeturi urate pe fund! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Probabil pentru ca am slabit brusc 5 kg! Acum ce mai e de facut? Stiu ca nu voi mai scapa definitiv niciodata de ele insa macar sa se mai estompeze un pic ca prea se vad urat! Recomandati-mi un tratament sau o crema buna antivergeturi, va rog, ca a venit si vara si vreau sa fac plaja linistita si impacata ca macar am facut tot ce am putut!


Pentru eliminarea vergeturilor se pot folosi si metode alternative, care sa ajute la eliminarea lor intr-un timp destul de scurt.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 09:54 AM