IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

20 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Peelingul: chimic, cu laser, etc
Cindy
post Feb 20 2007, 04:13 PM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



dar ai vazut efecte asupra semnelor de la cosuri, de exemplu? au fost diminuate?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 20 2007, 04:19 PM
Post #22


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



QUOTE(sweet_girl @ Feb 20 2007, 04:13 PM) *
dar ai vazut efecte asupra semnelor de la cosuri, de exemplu? au fost diminuate?


am facut pentru pori dilatati , nu pentru semne , dar nu prea am vazut mare diferenta , de aia as mai vrea sa fac odata ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 21 2007, 04:10 PM
Post #23


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



a auzit cineva de peeling cu PASTA DE RIZOCINA???? am sunat acuma la o clinica si au spus ca fac peeling MEDIU , cu pasta de rizocina ... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) eu nu am mai auzit de asta ...!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 21 2007, 04:24 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



de rizocina nu am auzit. s-ar putea sa fie vorba de rezorcina. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) imi pare rau,nu stiu mai multe amanunte. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 21 2007, 04:31 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



si ce efecte ai observat? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 21 2007, 06:04 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



flavy mi se pare tare ciudat ce spui tu.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) , cum sa se duca asa de repede efectul peelingului?!?! Si eu l-am facut si pt pori f mari si mi s-au redus cam 75%, efect care a durat o jumatate de an apoi incet incet au devenit iar mai vizibili si acum dupa un an si 3 luni (aproximativ) a mai ramas o imbunatatire de 20% zic eu... daca tu ai avut asa erzultate slabe poate ar trebui sa mergi la alt doctor, poate nu a facut peelingul cu substanta potrivita pt ca la mine m-a studiat mult pana sa hotarasca ce sa aplice pe fata in functie de problemele mele (pori f dilatati, puncte negre, pete numeroase, cosuri iak)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 21 2007, 06:15 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



nici de rezorcina nu am auzit ... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) sunt sigura ca a zis rizocina ca mi-am si notat ca nu am mai auzit ... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
mi-ai facut programare la d-na doctor care face dar nu stiu sigur daca merg pentru ca suna cam ciudat si asistenta aia nu prea stia multe , se cam balbaia cand am intrebat-o mai multe detalii despre peeling si e si foarte ieftin 1.800.000lei cand dincolo am dat 150euro ...


am sunat si la alta clinica si mi-au spus ca trebuie 4 sedinte sa vezi un rezultat si se face in fiecare sapt una timp de o luna , ca dupa numai o sedinta nu se vede nimic ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

QUOTE(bebe_maria @ Feb 21 2007, 06:04 PM) *
flavy mi se pare tare ciudat ce spui tu.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) , cum sa se duca asa de repede efectul peelingului?!?! Si eu l-am facut si pt pori f mari si mi s-au redus cam 75%, efect care a durat o jumatate de an apoi incet incet au devenit iar mai vizibili si acum dupa un an si 3 luni (aproximativ) a mai ramas o imbunatatire de 20% zic eu... daca tu ai avut asa erzultate slabe poate ar trebui sa mergi la alt doctor, poate nu a facut peelingul cu substanta potrivita pt ca la mine m-a studiat mult pana sa hotarasca ce sa aplice pe fata in functie de problemele mele (pori f dilatati, puncte negre, pete numeroase, cosuri iak)



si eu am fost la consultatie si mi-a spus ca se vor duce , da mie nu se pare nici o diferenta acuma de cum era inainte ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) imediat dupa ce m-i s-a luat pielea arata f bine se mai vedeau putin , dar acum e la fel ca inainte ... nu pot nici eu sa inteleg de ce ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
o sa sun maine la clinica sa mai vb , si o sa intreb si eu de Yellow peeling , sau sa incerc ceva mai tare ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 21 2007, 07:33 PM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



flavy nu stiu daca iti trebuie neaparat ceva mai tare, poate substanta cu care ai facut peeling conteaza... si inca ceva: mie doctorita mi-a spus ca peelingul se face o data pe an!!! (cel superficial poate se face mai des dar cel mediu, profund, nu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flavy2ros
post Feb 21 2007, 10:01 PM
Post #29


Tratabil
**

Group: Contaminat
Posts: 90
Joined: 18-February 07
From: Timisoara
Member No.: 1,215



maria , dupa cat timp l-ai facut pe al2lea???
mie mi-a spus ca pot face dupa o luna dupa ce am facut , o sa sun maine sa ma intreb ...
dupa peeling cat timp ai folosit creama cu protectie solara , 2 sapt???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Feb 21 2007, 10:18 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(flavy2ros @ Feb 21 2007, 10:01 PM) *
maria , dupa cat timp l-ai facut pe al2lea???
mie mi-a spus ca pot face dupa o luna dupa ce am facut , o sa sun maine sa ma intreb ...
dupa peeling cat timp ai folosit creama cu protectie solara , 2 sapt???


eu am facut primul peeling in octombrie (superficial) si apoi peste inca o luna- timp in care am folosit diverse crema pt regenerarea tenului- unul mai puternic (superficial spre mediu). Iar crema de protectie solara (fps 60) am folosit-o vreo 8 luni
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:54 PM