IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problema... si solutia, topic de ajutor reciproc
bebe_maria
post Feb 26 2007, 03:46 AM
Post #141


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



uite despre flavo-c: http://www.auriga-int.com/int/flavo_c.htm, eu l-am avut si mi-a placut (l-am folosit dupa peeling pt regererarea pielii) dar ai grija pt ca daca ai puncte negre le scote in evidenta (le coloreaza)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 26 2007, 04:20 PM
Post #142


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Puncte negre (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ?Glumesti, am gauroaie negre, nu puncte (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ....deci flavo-c nu prea cred ca m-ar avantaj.Dar thanks a lot oricum (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) !

In alta ordine de idei azi mi-am cumparat Eucerin Hydra Balance, Skincode emulsie hidratanta si Spirulin de la Hofigal.Inca nu ma pot pronunta asupra calitatii lor...sper numai sa fiu multumita ca am dat o gramada de bani pe primele doua.

Am de gand ca Hydra Balance de la Eucerin sa o folosesc in serile cand nu voi aplica Retin A+spirulin, iar dimineata Skincode emulsie hidratanta.Ma incanta faptul ca sunt non-comedo, nu contin minuni daunatoare tenului.Asa frica imi este sa le pun pe fatza ca deja parca imi pare asa putin rau ca nu am luat tot Ictyane (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Unde mai pui ca am gasit-o si la pret bunutz, la 340.000 lei veki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aniger
post Aug 1 2007, 10:50 AM
Post #143


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 1-August 07
Member No.: 1,961



hey fetelor, am si eu o problema
cred ca din cauza epilatului cu lama, pielea de pe picior e mai aspra , dar nu de pe tot piciorul , numai chiar aceea de pe tibie, nush cum sa explic, nu gamba ci .. particica aia chiar pe os, si pare asa mai iritata, mai rosie tot timpu`. Nu shtiu ce creme sa folosesc :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Aug 1 2007, 01:09 PM
Post #144





Musafir






mie iritatiile si "aspreala" de la epilat imi trec cu Fucidin sau Cutaden. Incearca, poate ti-or fi bune si tie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Oct 25 2007, 03:35 PM
Post #145


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Tot nu am inteles foarte clar (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) Flavo C nu se gaseste in Romania ? Dupa cum au reactionat "tantile" de la farmacie cand am intrebat de ea ( (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ), presupun ca nu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Oct 25 2007, 11:28 PM
Post #146


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Se gaseste Rosanna doar ca nu este asa de cunoscut, mie o farmacista mi-a zis ca nu are si era pe raft ..

This post has been edited by bebe_maria: Oct 25 2007, 11:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Oct 26 2007, 07:13 AM
Post #147


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



QUOTE(bebe_maria @ Feb 26 2007, 03:46 AM) *
uite despre flavo-c: http://www.auriga-int.com/int/flavo_c.htm, eu l-am avut si mi-a placut (l-am folosit dupa peeling pt regererarea pielii) dar ai grija pt ca daca ai puncte negre le scote in evidenta (le coloreaza)


cred ca in loc sa dai cu 7 mii de solutii scumpe, ai folosi ceva mai natural si ieftin...gen :malai, iaurt, patrunjel....si binenteles, nu te stoarce. in timp dispar de tot

"Puncte negre ?Glumesti, am gauroaie negre, nu puncte ....deci flavo-c nu prea cred ca m-ar avantaj.Dar thanks a lot oricum !

In alta ordine de idei azi mi-am cumparat Eucerin Hydra Balance, Skincode emulsie hidratanta si Spirulin de la Hofigal.Inca nu ma pot pronunta asupra calitatii lor...sper numai sa fiu multumita ca am dat o gramada de bani pe primele doua.

Am de gand ca Hydra Balance de la Eucerin sa o folosesc in serile cand nu voi aplica Retin A+spirulin, iar dimineata Skincode emulsie hidratanta.Ma incanta faptul ca sunt non-comedo, nu contin minuni daunatoare tenului.Asa frica imi este sa le pun pe fatza ca deja parca imi pare asa putin rau ca nu am luat tot Ictyane .Unde mai pui ca am gasit-o si la pret bunutz, la 340.000 lei veki. "

cred ca in loc sa dai cu 7 mii de solutii scumpe, ai folosi ceva mai natural si ieftin...gen :malai, iaurt, patrunjel....si binenteles, nu te stoarce. in timp dispar de tot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Nov 1 2007, 11:30 PM
Post #148


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



am intrebat si io o persoana care se pricepe la creme ce ar trebui sa imi iau pentru sezonul acesta. mi se cam jupeste pielea pe la nasuc (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) si mi-a recomandat elmiplant, asla vital, gerocosen, orice orice, romanesc sa fie si nu import.
acum, m-am dus eu sa imi achizitionez, dar se pare ca.... singura pe care scria varsta pt care e recomandata crema era elmiplant. si aia era de la 25 in sus..
poi si atunci eu cu ce sa hranesc tenul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Nov 2 2007, 02:35 PM
Post #149


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



eu m-am saturat de toate cremele astea "hidratante" care nu au niciun efect..... folosesc crema de galbenele si vaseline ....traiasca old-schoolu ca au efect si sunt fericita (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Nov 2 2007, 02:55 PM
Post #150


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Meg, de la Elmiplant poti sa folosesti din gama Bioten o crema potrivita pentru tenul tau : eu am avut-o pe cea cu spirulina - pentru ten normal-mixt si pe cea cu miere si catina, care mi se pare putin cam grasa, e pentru un ten uscat. Nu au limita de varsta, eu as zice ca sunt pentru tenul mai tanar.
Splendora, e bine ce spui tu, dar eu nu suport cremele grase...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  « < 13 14 15 16 17 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 07:06 PM