IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sa incetez alaptarea fiicei mele de doua luni?
Teocris
post Jan 18 2008, 01:41 PM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Vali,nu te ambala!
Poate inca nu ti-ai dat seama,dar fetele au vrut sa te ajute.Ai citit ce ai scris in primul mesaj? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Noi am inteles cu totul si cu totul altceva fata de ceea ce sustii acum ca ai vrut de fapt sa spui.Nu ai dat de la inceput toate datele"problemei".Cum vroiai sa fi sfatuita corect daca nu se stiu toate coordonatele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2008
post May 3 2008, 09:57 AM
Post #32





Musafir






nu cred ca ar trebui la o varsta ata de mik..eu la baiat am terminat la 2 ani...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post May 6 2008, 03:52 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



Eu am un bobo de 5 luni si 17 zile, il alaptez si nu mi se pare o povara, chiar imi place ptr. ca legatura intre noi ii mai puternica, si am de gand sa il alaptez pana cel putin la varsta de 1 an daca ma ajuta D-zeu sa am lapte destul, nu mi se pare corect sa te opresti din alaptat doar ca iti spune sotul sau oricine altineva. Aceasta decizie iti apartine, mai ales ca acuma conteaza mai mult bobo decat alte persoane si chiar tu.
Eu cel putin consider ca daca ai un copilas trebuie sa il iubesti mai mult ca proria ta persoana si sa faci orice pentru sanatatea si binele lui cu toate ca asta inseamana sa te sacrifici.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diamami
post Sep 4 2008, 03:02 PM
Post #34





Musafir






Eu am alaptat doar 3 luni ca nu am mai avut lapte. Dar tare as fi vrut sa pot pana la cel putin 9 luni.

PROMOVAREA SE FACE CONTRA COST, NU MOKA!
este un cadou minunat pe care mamicile il ofera nou-nascutilor sau bebelusilor mai mari. Alaptarea aduce bebelusului toata hrana de care are nevoie, ii intareste sistemul imunitar, in plus laptele matern contine anticorpi care protejeaza nou-nascutul impotriva infectiilor si a bolilor.....

This post has been edited by Maàt: Sep 4 2008, 03:17 PM
Reason for edit: PROMOVAREA SE FACE CONTRA COST, NU MOKA!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Sep 4 2008, 03:11 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



da, trebuie sa recunosc ca esti un pic mai subtila decat altii in strecurarea linkurilor dar nu indeajuns.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 4 2008, 03:27 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De fapt e mai spechera, a pus link care avea cunvint-cheie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lidi
post Sep 17 2008, 04:35 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 14-September 08
Member No.: 4,719



Buna.
Eu am alaptat pe primul copil pana la 1 an si 4 luni iar pe al doilea care are 11 luni si 3 saptamani inca il mai alptez dar intentionez in viitorul foarte foarte apropiat sa il intarc pt. ca sunt graviduta din nou si e cam mult pt. organism ca sa se imparta in ambele parti iar eu sunt prea solicitata si slabita din cauza asta.
Am alaptat deja atata si nu pot sa spun ca mi s-au lasat tare sanii dar adevarul e ca nu mai arata la fel ca si inainte (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) , dar totul e foarte bine si din punct de vedere estetic e la fel cu sutien ca nu se vede deloc diferenta care nu e mare decat ca o vad eu ... Sotul meu nici nu cred ca a bagat de seama ca s-au lasat umpic (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Mar 7 2010, 04:28 PM
Post #38


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



A mea moare dupa late...chiar acum o alaptez...papa tatza...ii place mult, mult lapticul de la mami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 4 2011, 04:27 PM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Stimata doamna/stimate domnule, va informez ca daca mai apare un singur post de acest gen, nu imi lasati alta optiune decit sa ne vedem in instanta.
Va reamintesc ca IP ul dvs va duce exact la titularul de contract al ISPului - si nu ma voi opri acolo. Numai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anamac7
post Sep 26 2012, 03:12 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 26-September 12
Member No.: 11,440



Si mie mi se parea ca fetita mea nu se satura. O alaptam la cerere. Pediatrul mi-a spus sa o alaptez la 3-4 ore si sa ma mulg ca sa vad cat lapte produc. Pana la urma, am alaptat-o asa pana la 9 luni. Abia apoi am inceput sa introduc, incet-incet lapte praf. Sper sa-ti fie de ajutor. Nu zic ca e solutia de care ai nevoie, zic cum mi s-a intamplat mie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 01:24 AM