IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Miscarea in dieta Dukan, faceti sau nu exercitii fizice cind tineti dieta?
Diana.
post Apr 15 2013, 11:38 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am citit de-a lungul timpului ca nici o dieta nu da rezultate cum trebuie daca nu e insotita si de miscare.
Cum rabdare, timp si bani pentru sala nu am, cred ca am sa compensez cu exercitii facute acasa.
Spre exemplu ieri am tuns gazonul. Dragilor, ma dor toate (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ! Iarba era asa de mare, ca a trebuit sa muncesc la ea vreo ora si ceva, ritm alert. Am "lucrat" la greu muschii fesieri, bratele si picioarele.
Azi ma ocup de abdomen. Musai sa incep sa fac abdomene (alaltaieri seara am facut 15). Stiu ca pare putin, insa dupa alea 15 imi dadeam duhul.
Azi vreau sa bag minim 20 si sa le inmultesc de la o zi la alta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 15 2013, 11:44 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu mergeam la zumba pana de curand, dar criza m-a obligat sa renunt (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Compensez cu mult mers pe jos, urcat pe dealuri si dansat in timp ce fac de mancare (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
La abdomen am si eu cel mai mult de lucru (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2013, 11:46 AM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa stii ca la dansat (aka topaiala) m-am gindit si eu, pentru ca daca cu abdomenele mai e cum mai e, cu restul ma apuca bitul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si imi trecuse prin minte sa bag tv-ul o ora pe zi pe un post de muzica si sa ma zbintui 60 de minute.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 15 2013, 11:50 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



La mine nu merge asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Mi-e rusine sa dansez de-a proasta in fata televizorului, chiar daca sunt singura acasa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) In schimb, daca fac mancare sau asez rufe in dulap sau fac curatenie, mi-e mult mai usor sa traiesc muzica. (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Sa ma vedeti ce ma chinuie talentul cand aud o melodie care imi place (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 15 2013, 11:54 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai de cine ti-e rusine, dom`le, de pereti? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ai, Teo, fii serioasa! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
BTW, ma dor si muschii de la picioare, si aia de la fund! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 16 2013, 09:19 AM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Mie mi-e rusine de mine (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Asta e o bariera de care nu cred ca voi trece in viata asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 16 2013, 10:56 AM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Woman, get real, cum zice englezul. Asta e culmea! De ce sa iti fie rusine, dansezi nu tai capete! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 16 2013, 11:12 AM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Incearca sa-i explici asta si capului meu idiot (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:28 PM