IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Utilarea si amenajarea locuintei, recomandari, idei, informatii de baza
Cindy
post Sep 5 2008, 12:55 PM
Post #41


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mai, mie imi place peretele ala rosu chiar mult! Si sunt sigura ca culorile au iesit putin altfel, deci rosul ala in intuitia mea, ar fi just perfect.
In viziunea mea, acum vreau canapea rosie, mobila maro inchis care sa contrasteze cu fundalul, care e deja un fel de crem. Problema e ca nu am gasit inca, dar incerc sa fiu consecventa cu viziunea asta. Ce magazine cu mobila draguta mai stiti?

Aproape am terminat cu etapa gresie, faianta, varuit, termopane, usi, baie etc.

This post has been edited by sweet_girl: Sep 5 2008, 12:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 5 2008, 12:57 PM
Post #42





Musafir






Moooa dar se misca repede meseriasii tai sweet! Io am stat cate 5 zile numa pt zugravit o camera (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 5 2008, 01:04 PM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ahh ti se pare Angel (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cred ca muncesc de vreo 2-3 saptamani. Si intr-un timp erau si vreo 5-6 muncitori. S-au si culcat acolo cateodata sa termine mai repede. Ce feerie trebuie sa fi fost, intr-o garsoniera, in care la inceput nu erau nici instalatii sanitare, ca le-am scos pe cele vechi! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Sep 5 2008, 01:04 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Sep 8 2008, 09:33 PM
Post #44


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



suiti
am fost si eu in ikea azi.. mama cat de faine sunt lucrurile p'acolo!
ai de unde alege, orice stil te-ar caracteriza.
cum stai? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Sep 8 2008, 09:55 PM
Post #45


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Wow sweet, sa stii ca totusi se misca foarte repede!! Eu am stat 2 luni jumatate in santier si am vazut ca se poarta rau de tot intarzieri de genul asta si pe la apropiati!

Si eu ma gandeam la o canapea rosie si bineinteles mobila maro cu mici nuante bej pal. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Sep 8 2008, 10:21 PM
Post #46


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



aaa apropo de graba asta, sweet
si noi i-am grabit pe mesteri si ne-a crapat un perete. cica n-a avu timp destul, omul ne-a spus, daca vrem graba, suportam consecintele..
sper ca nu o sa patesti la fel
din fericire, noi am facut doar o camera si oricum trebuie renovat tot tot (dat gresie jos, parchet, ma doare capul numai cat ma gandesc)
Madutz, citeste aci:
http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=346
scuze pentru off.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Sep 9 2008, 05:02 PM
Post #47


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Vi se pare ca au terminat repede? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) De lucrat au lucrat bine, nu pot sa ma plang. Oricum, cred ca le par una dintre cele mai nesuferite si ciufute cliente: aici nu imi place, mai da o data, muta aia acolo, ba nu mut-o in partea cealalta etc,noh sunt greu de multumit.
Dar pana la urma a iesit bine..maine cred ca ma mut. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Problema e ca nu gasesc mobila cum imi dorisem eu si o sa stau deocamdata mai nemobilata. Insa ma enerveaza ca iar s-au bagat ai mei la cumparat, care nu au rabdarea mea si bineinteles ca nici stilurile noastre nu coincid deloc. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
O sa ma mai duc si eu o data la Ikea si o sa studiez cu atentie oferta.

Meg, voi ce modificari vreti sa faceti de luati totul de la zero?

Geo, si ai gasit ceva in genul a ceea ce spuneai? Tu de unde iti iei, Galati sau Buc.?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Sep 9 2008, 05:25 PM
Post #48





Musafir






Noi ne-am luat recent un pat tare frumusel de la Ikea, saltea si televizor... Stam ca boierii acu in pat cu ochii cat cepele la televizorul de 106 cm ( da da (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) de pe perete...(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Edit: asa arata jumate de pat ( si jumatatea cealalta arata la fel (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v376/Noizzz/pat.jpg)

Edit 2 :
Sweet, am vazut ca ziceai ca ai garsoniera... Mie mi-a placut foarte mult ideea aia de la ikea cu pat cu picioare lungi si canapea dedesubt... foarte misto facut. Eu daca as fi nevoita sa stau la garsoniera asa mi-as face...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Sep 11 2008, 03:26 PM
Post #49


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(sweet_girl @ Sep 9 2008, 06:02 PM) *
Geo, si ai gasit ceva in genul a ceea ce spuneai? Tu de unde iti iei, Galati sau Buc.?


Sweet, eu de foarte mult timp stau doar cu un pat in casa, nu ma grabesc deloc pentru ca nu vreau sa fac ceva in graba de dragul de a face. La mobila ma ajuta un prieten de familie care are fabrica dar eu ma tot chinui sa gasesc ceva super practic si aspectuos pt bucatarie si sufragerie si abia apoi sa-i dau proiectul. Cat despre canapele .... am de cumparat destul de multe anul asta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si trebuie sa iau si din GL si din Buc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) asa ca atunci cand gasesc ceva spun unde.

Cat despre parinti: te inteleg perfect! Si ai mai ma tot bat la cap sa fac, fac, fac! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Eu acum astept sa-mi vina muncitorii pt izolatia termica pe exterior.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Sep 13 2008, 07:24 PM
Post #50


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Sweet, am primit azi catalogul cu colectia noua de la IKEA. Am vazut acolo niste canapele tare dragute. Imi place una la nebunie! E rosie ( (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ) pentru 2 persoane si culmea 475 lei!!!!!!!!!
Vreau sa ma duc maine sa vad care-i treaba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:29 AM