IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Litoralul romanesc vs. litoralul strain
kary_pink
post Aug 29 2006, 10:30 AM
Post #11





Musafir






In mare parte ca in ceilalti ani.....dar e ceva de care am ramas socata.....statiunea Mamaia e impartita in doua,o parte linistita,ingrijita,unde cheltui mai multi bani dar esti tratat ca atare si o parte unde "bubuie" de manele si manelisti 24 de ore.....partea mai aiurea a fost pentru mine si prietenii mei ca eram cazati in apropierea "cluburilor de manele" si trebuia sa facem ceva drum pana in zona mai linistita (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Curatenia in regula,mancarea la fel (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) ......si totusi prefer litoralul strain!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Aug 29 2006, 01:00 PM
Post #12





Musafir






anul asta am fost 10 zile la marea neagra. de data asta am stat la un hotel de 4 stele care chiar se simteau cel putin la mine la etajul 1. de ce zic asta? pt ca apa calda de multe ori nu ajungea la etajul 4. camera era super ok, mobilier nou, curat in fiecare zi dar in camera nu aveai mini bar sau room service ( si nu aveai voie sa aduci mancarea de la restaurantul hotelului in camera (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) ) in fine a fost mult mai acceptabil decat data trecuta dpdv al confortului.
plaja curata, mancarea ok, discotecile la fel. cat despre manele ma abtin erau mai la tot pasul in zona de promenada a statiunii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 29 2006, 08:04 PM
Post #13





Musafir






1)Si raportul pret - calitate? 2)Cam cat v-a costat distractia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Aug 30 2006, 08:12 AM
Post #14





Musafir






pai kalua a costat cam mult, puteam linistita sa ma duc intr-o vacanta in grecia sau turcia, cat despre raportul dintre pret si calitate nu cred ca a meritat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Aug 30 2006, 08:27 AM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Nu pot sa zic ca ne-a costat foarte mult, dar cred ca la preturile astea gaseam alta calitate in locatii din afara tarii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 10 2006, 11:48 AM
Post #16





Musafir






Eu am fost vara asta, in materie de litoral, in Sardinia si pe Costa Dorada (sau Daurauda) in Spania, in sud-vestul Barcelonei. Plaje curate, apa clara, totul (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif) Sardinia imi place mai mult, cu stancile ei are niste peisaje feerice.
Cand am fost la Roma am dat o fuguta si la mare, la Ostia. Acolo stateau lucrurile altfel: plaja murdara, apa marii tulbure si murdarica si ea, iac!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Sep 16 2006, 06:57 PM
Post #17





Musafir






Eu n-am fost niciodata in Grecia si Turcia la mare, sunt sigura ca unele dintre voi au fost si anul asta, care va sunt impresiile?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anaconda
post Mar 2 2007, 04:32 PM
Post #18





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) strain cum ar fi grecia ca plajile nu se compara...
pai de unde sa incep?pai se merita insule cum ar fi rodos,sandorini,kiklades,hio,co.
si in atena are plaji dar in luna august e aproape goala pentru ca toata lumea pleaca in vacanta,asa ca luna august e foarte greu sa gasesti un hotel pe insule.
a gata mi-am amintit.la 15 km de orasul pirgos exista un hotel high class "al del mar".asta da vacanta.am fost acolo sa folosesc spa-ul si iata descrierea:hotel pe plaja cu aproape 1000 de camere,7 piscine,parking,o sala imensa de mese oricum e high class.si spa-ul care am fost e ca un mic moll.era imens cu 3 etaje.(nu stiu ce facilitati mai are dar ma pot interesa)si am vazut foarte multi turisti acolo.+ ca in zona ai o groaza de monumente de vizitat.hotelul mi s-a parut ca un palat.....gradini frumoase...
fiind bucuresteanca(cam rar vazusem marea) mi-am luat studio cu vedere pe plaja aici in orasul in care stau.vara trecuta am muncit non stop asa ca nu prea m-am bucurat de soare.
pentru un low cost orasul in care stau cred ca e potrivit.stiu o doamna aici care inchiriaza cu 30 de euro apartament cu 2 camere pe timpul verii. sunt o groaza de terase si restaurante pe plaja,si pentru cluburi vara sunt deschise vre-o 3.unul chiar aproape de mine,dar aici daca nu ai masina ca sa te duci pe o plaja buna cam greu.
eu totusi pentru vacanta aici in grecia prefer un centru de odihna,de obicei centrurile astea sunt imense si au si spa.
de la anul vreau sa incep sa ma plimb in europa,in fiecare an cate o tara (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 31 2008, 10:24 PM
Post #19





Musafir






Am rasfoit o revista de turism, multe articole frumoase despre Bulgaria, care reclama e mai buna? Si spus peste tot cat de ieftin este un concediu acolo. Despre Romania niciun singur cuvintel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 31 2008, 11:24 PM
Post #20





Musafir






vara trecuta la tv faceau astia reclama la Bulgari de numa numa , in loc sa ne facem noua (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:41 PM