IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Ai pleca din Romania? Unde ai emigra?, Tara mea de glorii , tara mea de dor?
Ati pleca din tara?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 30
Guests cannot vote 
dragan
post Mar 22 2013, 10:29 AM
Post #81


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 22-March 13
Member No.: 11,731



QUOTE(catalina77 @ Jan 4 2006, 04:05 PM) *
As pleca mancand nori! Prefer sa dau cu matura intr-o tzara civilizata decat sa stau la un birou intr-o institutie de invatzamant superior unde sunt tratata mai ceva ca un maturator din occident. :frustraree:

Asa m-am saturat de mizerie de toate categoriile, shpaga, marlanie...

Am auzit mai demult o expresie...desteptii au plecat si prostii care-au ramas isi spun patriotzi...ei bine...nu prea vreau sa fiu patrioata. Nu se merita. Macar de-ar fura tot din ea si sa se termine o data! :- :- :-


salut. sunt in Suedia Stockholm de 7 ani,mi-am deschis o firma de constructii si pot sa va spun ca daca iti place munca si cu putin noroc reusesti aproape tot in viata. e bine aici dar tot imi mai vine dorul de casa dar nu de a ma muta inapoi.miar placea sa cunosc o romanca care isi doreste sa renunte la ro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaico
post Mar 29 2013, 03:22 PM
Post #82


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 29-March 13
Member No.: 11,744



cred ca multi dintre noi ar pleca, daca n ar fi teama asta de necunoscut si iminenta despartire de familie si prieteni,,, de ne am putea muta toti pe continentul american... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 29 2013, 03:45 PM
Post #83


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Din pacate sau fericire, familia este importanta pentru majoritatea dintre noi. Eu una nu pot sa stau fara sa-mi vad familia nici macar 1 luna, plus ca eu si sora mea suntem foarte apropiate. Mi-ar fi foarte foarte greu sa plec la 12 ore de zbor. In Europa e usor insa sa plecam amandoua. Asa ne-ar fi mai usor. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 25 2013, 01:07 PM
Post #84


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Si eu as fi vrut sa plec, imi doresc altceva decat ceea ce vad in jurul meu, as fi vrut sa imi pot creste copii altfel. Nu sunt sigura ca acest altfel e mai bine sau mai rau, dar cu siguranta iti ofera mult mai multe sanse.
Dar am prins radacini aici si inca nu e totul asa de negru, incat sa fiu 'obligata' sa plec.
Eu tot mai sper ca se vor redresa lucrurile, cred ca mi-ar fi groaznic de frica sa plec in lumea larga si sa las tot ce am aici in urma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 25 2013, 03:57 PM
Post #85


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Draga mea, draga!!!!!!!!!!!!!! Esti bine, sanatoasa, Pokle? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:16 PM