IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Idei de afaceri: Fornetti
Szimcsi
post Jun 25 2007, 06:51 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Buna fetelor. Eu nu mai pot sa vorbesc cu voi de la birou. Astia sunt cu ochii pe mine. Mi-au interzis yahoo, nu mai pot intra deloc. Desteptii nu s-au gandit ca eu am si meebo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Dar ma enerveaza, ca eu oricum nu abuzam, chiar daca il tineam deschis. Vorbeam din cand in cand, poate o data pe saptamana cu cate cineva. Acum insa sunt plina de spume, nu pentru ca mi l-au taiat, duca-se. Ci ma calca pe nervi ideea ca sunt considerata una care isi petrece timpul pe net, distrandu-se si ca nu imi fac treaba.

Colac peste pupaza, imi expira si contractul joi si s-ar putea sa imi zica bye bye! Mare paguba!

Aseara vorbeam cu al meu despre cat de rau ma simt la noul serviciu si mi-a zis: rezista si tu pana dupa nunta si cu banii scosi ne deschidem ceva. Eu care pana acum nu vroiam propria afacere, ca mi se parea prea mare bataie de cap, am ramas pe ganduri! Mi s-au aprins beculetele si nu ma mai pot gandi la altceva.

Acum imi mai trebuie o idee de afacere si m-am scos :| Daca aveti vreuna, spuneti-mi si mie, nu fiti zgarcite (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jun 25 2007, 07:20 PM
Post #2





Musafir






pai depinde de domeniul in care esti tu pregatita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
sa o iei de la zero intr-un domeniu in care nu stii nimic este echivalentul unei sinucideri. nu crede in telenovele si povesti de succes de la tv.
idem, daca nu ati mai coordonat echipe, nu e recomandabil....
si nici sa lucrati impreuna, ca se pot transmite in atmosfera de acasa tensiunile din timpul zilei (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 25 2007, 07:24 PM
Post #3





Musafir






Nu neaparat, forte. Eu am lucrat cu al meu (home office pe de-asupra) si nu ne-am scos ochii. Am avut si perioade in care dormeam si mancam (numai mancare comandata ca nu era timp nici de fiert un ou) pe rand ca nu era loc de mai mult si-am rezistat fara pagube de cuplu.

Szi, cam la ce te-ai gandit? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jun 25 2007, 07:28 PM
Post #4





Musafir






eu nu cred ca as rezista...e drept, eu am ridicat ce am aici aproape singura, cu ajutorul colegilor si al familiei (care s-a ocupat sa alerge cu actele atunci cand nu puteam eu). acum nush cum as face daca as avea un partener care vrea sa se implice in activitatea mea, nu stiu cum voi face cand voi vrea intr-adevar sa am un copil (deci sa ies din circuit vreun an de zile) samd.
ai mei parinti au fost colegi de scoala si de munca (pana la moartea lu taica-meu) - deci in total vreo 20 de ani. si se vedea cand se bubuiau la munca si/sau acasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jun 25 2007, 07:59 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Acum eram pe net, cautam idei (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si citeam si topicul nostru de aici de pe forum. Si sa stiti ca m-am oprit la fornetti. Aici cred ca a vorbit si lacoma din mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jun 25 2007, 08:03 PM
Post #6





Musafir






da, o francizare e investitia cea mai simpla si mai sigura
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jun 25 2007, 08:15 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Deja mi se invart rotitele ca la ceas. Nu mai am liniste. Cea mai mare problema acum e spatiul. Si locatia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 25 2007, 08:17 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Linga scoli, licee, universitatea e luata, iese din schema, nu cred ca mai prinzi nimic linga;
Da` merge si o crisma la tara, bani ies!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jun 25 2007, 08:43 PM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



decat fornetti, mai bine o gogoserie sau ceva langa un liceu! sandwichuri.. cornuri.. patiserie.. asa fornetzeii sunt plictisitori dupa o anumita perioada. iti zic eu, care eram ahtiata dupa. acum nu am mai luat de cateva luni bune (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jun 25 2007, 08:46 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Meg, faza e ca in Craiova inca nu a venit nebunia Fornetii, cum a fost in Bucuresti. Sunt doua trei locatii, cam atat. Sunt convinsa ca va merge struna, ptr ca sunt ieftine si yummy. S-ar putea sa devin principalul meu client (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:18 PM