IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cu ce va omorati timpul liber?
angeldust
post Feb 19 2006, 02:29 PM
Post #1





Musafir






Recunosc, nu mi se intampla prea des sa ma plictisesc ca nu am ce face , dar acu ca am o saptamana vacanta ma gandeam ca nu am prea multe de facut
Voi cu ce va omorati timpul liber, ce faceti sa va distrati, pe unde mergeti?

La mine a cam devenit rutina iesitul cu fetele in club, la shopping, etc ... De sporturi extreme nu prea imi vine sa ma apuc, si statul pe forum merge pana la o limita  :P

Abia astept sa vina vara...desi nu prea stiu exact ce o sa fac in vacanta. Voi ce planuri aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 19 2006, 09:53 PM
Post #2


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Angelu.. eu timp am.. si nu stiu ce sa fac cu el.
da' gata.. a trecut sesiunea, am zis ca ma apuc de aerobic. numai ca nu vrea nimeni sa mearga..
in rest, vreau sa imi iau o pisica (ca sa am ce trage de coada) pe care sa o ingrijesc.. si vreau sa ies mai mult.. nu prin cluburi, ci prin natura.. prin oras asa.. prin parcuri..
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anona
post Feb 19 2006, 10:46 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 11-February 06
Member No.: 207



Cu cea mai mare placere ti-as sugera ceva - dar chiar si organismul meu  :'(  nu-mi da voie sa tapez nimic inafara de  - as dormi as dormi as dormi, dar poate as merge undeva singura sa-mi adun gindurile, sa mai fac ordine in capul meu.

Cred cind am sa ies din hibernare am sa fiu buna pentru sfaturi, iar acum tot ce imi doresc e sa nu-mi intrerup macar orele de sport - de fiecare data cind ajung in fata salii de sport - ma gindesc ca mai bine mergeam acasa si ma odihneam dar nu mai am incotro si intru, bine ca aceste ginduri ma apuca doar la fata locului.

Si as merge la un salon pentru vreo citeva sedinte de masaj.

Dar vreau sa ma laud, se poate  :rusinosul: , la vara merg in Carelia, la marea alba,  cu corturile, scaldat in mare, cu nasii si citiva prieteni - sunt locuri extraordinar de frumoase, una ce ma opreste e cum am sa petrec eu vreo doua saptamini cel putin fara crema de fata, fara crema de corp, sa spal hainele in mare, sa mi fie frig cind ploua si pe deasupra sa ma bucur de toate acestea.  Ei se vde din cele scrise ca parca vreu sa merg parca nu vreu, dar n-am incotro nasul a spus ca trebuie sa mergem  :'(  :'(  :'(

Numai bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 20 2006, 10:37 AM
Post #4





Musafir






ce e aia timp liber? si plictiseala?
eu nu m-am mai plictisit de o gramada de vreme... iar cu timpul liber stau destul de prost.
cand il am sunt ca pisicile - niciodata  nu ma plictiesec, daca chiar nu am nimic de facut interesant atunci dooooorm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 20 2006, 10:39 AM
Post #5





Musafir






in mare parte pina sa ma conectez la net, eram toata ziua prin service-uri, acum pe net sau cu hobby-ul meu, inregistrarile video ???  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 20 2006, 10:47 AM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nici eu nu am timp sa ma plictisesc. De fapt cred ca nici nu am stiut vreodata ce e aia plicitiseala, pentru ca intotdeauna se gaseste ceva de facut.
Timp lber...ha?! Ce e ala?
La mine timpul liber e o necunoscuta.
Nu am mai avut liber de aproape un an, vreau sa dorm ca sa recuperez, dar de oboseala si griji nici asta nu prea pot...
Insa, daca s-ar intimpla o minune si as putea sa imi iau liber, cred ca...as dormi !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 20 2006, 10:53 AM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Pai, m-am apucat de invatat ptr a 2 a facultate, ori chiar si a 3a. Iau ore de canto. Ies des in oras. Invat, citesc, cant, olalalaaaa, parca sunt speedy gonzales.  8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Feb 20 2006, 10:55 AM
Post #8





Musafir






cum reusesti sa faci fata ???  :fluierat:  :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 20 2006, 11:02 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Nu stiu, daca ma crezi. Dar m-am inhamat si vad cat pot duce. Munca e munca, adica programul program. Nici eu nu dispun de f mult timp liber, dar.. momentan fac fata.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 21 2006, 02:17 AM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca sa vedeti ce tare ma plictisesc eu:
La mine ziua de munca incepe la 8 si se termina.. cind se termina, adica si la 3 noaptea uneori. Oricum nu mai devreme de ora 22.
Si avem:
- clienti cu abonamente: citeva sute;
- clienti cu servicii one time-fee: nu mai stiu citi sint;
- management de proiect: proiecte mari pentru clienti -vreo 6 pe luna, diferite, nu exista 2 identice;
- proiecte pentru firma proprie - 3 in prezent;
- contracte: fara numar, fara numar, difrite, ce mama lor!
- facturi, alergaturi la banca, trezorerie; 
- raspuns la mailuri - nu stiu cite pe zi; 
- telefoane- interminabile in care explici acelasi lucruri de un milion de ori pentru ca oamenilor le este greu sa citeasca-  mai mult, explici si la urma spun ca nu au inteles pentru ca nu au fost atenti...
- plan de afaceri de dezvoltat pe termen
La cele de mai sus se adauga: a doua facultate, barbatul, intretinut o gospodarie (spalat, calcat, curat, gatit) si daca ramine timp (nu ramine!) de facut si ceva pentru sufletul propriu.
Zi libera - nu am avut de peste un an, parintii nu mi i-am vazut tot de atunci si mama e bolnava.
Asa ca eu intreb: ce e aia plictiseala, ca eu nu am timp nici sa pot dormi si cind fac baie ma ia picoteala in cada?!  >:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:04 AM