IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daunatori: gindaci, soareci si alte chestii umblatoare generatoare de nervi, Metode de combatere a daunatorilor
fortelady
post Aug 21 2007, 04:20 PM
Post #21





Musafir






ca sa termin apocaliptic povestirile din cripta: aseara (ma rog, azi noapte) parcam masina. ma uit sa scot bagaju' din portbagaj, si vad cu coada ochiului ceva miscand pe peretele blocului. era un gandac iesit la promenada.... la 12 noaptea. Da mare, frate, suculent, asa, nu orice goanga amarata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2007, 04:28 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce imagine! De unde or fi aparand toate ganganiile astea scarboase?!?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 21 2007, 04:40 PM
Post #23





Musafir






Tocmai am lichit un paianjen de perete. Sa nu va spun de gongile ce mi-au napadit vegeta, mici mici si chitinoase, noroc ca m-am prins la timp ca altfel faceam house speciality "gandaci parboiled" (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Oare n-ar trebui sa ne mutam la rubrica de gandaci si ganganii sau flooduim barul azi cu gandac syrup! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
sweet, maine o sa fie la fel de cald, baga boticu' in carti si adapa-te sa nu intri in panica. Asa le dadeai examenele in sesiune si luai aceeasi nota fara sa te mai stresezi pe vara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 21 2007, 04:42 PM
Post #24


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Doamneee, mi s-a intors brusc stomacul pe dos...eu iubesc toate animalele..dar sa fim seriosi..gandacii sunt chiar yach, nu am cum sa ii iubesc.
Iar voi, observ ca perseverati cu acest subiect!!! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Aug 21 2007, 04:48 PM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Daca astupi toate gaurile din casa Roxanica nu mai vin nici un fel de gandaci.
Anul trecut ne veneau pe la baie printr-o gaurica furnici si ii tot zic sotului meu astupa gaura aia astupa gaura aia, pana n-am avut din alea cu aripi nu s-a pus omul pe treaba eu ma obisniusem da cand le-am vazut pe alea cu aripi ii zic daca nu te apuci sa astupi gaura ma apuc eu da sa nu-mi zice ce rahat am facut.Si s-a executat pana la urma apoi scaparam de ele.
Gandacii mi se intoarce stomacul de la ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Aug 21 2007, 04:49 PM
Post #26





Musafir






QUOTE(walpurgik @ Aug 21 2007, 05:40 PM) *
Tocmai am lichit un paianjen de perete. S

walpu, io citisem "inghitit". mi-a stat inima in loc (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

jolie, da' matza ta nu aduna insecte? ca ai mei ma zapacisera cand erau mici - la curte aduceau carabusi, serpi, broaste, omizi, pasarele.. la bloc, molii, tantari, muste si ce mai gaseau ei pe acolo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 21 2007, 04:57 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Wal, ai dreptate. Eu ma tot amageam de parca ar mai fi nu stiu cate zile pana pe 10 septembrie.
Dar mai bine nu mai zic nimic, ca deja cred ca am devenit stresanta.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jolie
post Aug 21 2007, 05:00 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 751
Joined: 14-April 07
Member No.: 1,478



Ba da..alega muste si tantari..si plange ca nu ii poate prinde, nu ajunge daca sunt prea sus...asa ca, o iau in brate si ma cocot dupa ganganii cu ea in brate, doar doar sa ii fac si ei placerea!!!

Eu am paianjeni, si am o superstitie..din camin adunata, cum ca nu ar fi bine sa omori paianjenii, pt ca ei inseamna "veste buna". Asa ca e fericire mare pe ei.... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Bine ca daca s-ar ingrosa treaba...cred ca as lua masuri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Aug 21 2007, 05:03 PM
Post #29





Musafir






forte, of course, dulsele grai moldovinesc mai greu di sitit, tari zglobiu la auzit.
Apropo de hipercorectitudine: la noi, moldovenii, stiti foarte bine ca pi-urile devin chi-uri: lipit-lichit, piscat-chiscat si de ce nu pilot-chilot (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
O tusica a unei prietene din Sibiu, una dintre nenumaratele tusici ale ei, calinesciene de-a dreptul, ca scoase din roman, s-a grabit sa ne serveasca cu rapiu- cica rachiu ar fi prea moldovenesc. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Aug 21 2007, 05:18 PM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Am fost si eu la Suceava acum ceva ani ca am o gramada de rude doar ca ne vedem rar, am stat acolo vre-o 2 saptamani jumate incepusem sa vorbesc si eu ca ei e molipsitor da incepuse sa-mi sune bine la inceput ma distram teribil si ei la fel de cum vorbeam eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:43 PM