IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De ce ma inseala daca ma iubeste?, De ce inseala barbatii
miram
post Mar 9 2006, 10:14 AM
Post #1





Musafir






Fetelor, dupa o lunga abesenta de pe forum, ma intorc mai trista ca niciodata.Explicati-mi si mie va rog, de ce ma inseala daca totusi ma iubeste.Si eu de ce nu am puterea sa plec de langa el? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Mar 9 2006, 10:18 AM
Post #2


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Te inseala pentru ca nu te vrea in intregime... ci numai o parte din tine... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)

Nu poti sa-l parasesti pentru ca... inca astepti un semn, ceva... care sa te convinga sa-ti iei picioarele la spinare si sa fugi cat vezi cu ochii! Te hranesti cu iluzii... insa atunci cand te vei satura pe deplin de ele, vei stii sa pleci si sa-ti vezi de drumul tau!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 10:24 AM
Post #3





Musafir






Dar pana acum de ce m-a vrut in intregime?Cand ii este rau, cand nu are ceva, cand are nevoie sa stea de vorba cu cineva eu sunt aia buna, insa cand isi revine brusc incepe cu cealalta.chestia asta dureaza de foarte putin timp si mie inca nu imi vine sa cred ca se intampla asa ceva.
Si ca sa fie toate bune si frumoase sunt insarcinata si nu i-am spus, si nu stiu daca o sa ii spun si nici ce o sa fac.Imi doresc copilul asta, dar cu el alaturi de mine si el il doreste dar mai nou are alte preocupari.Sunt pierduta total
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Mar 9 2006, 10:32 AM
Post #4


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Poti sa dai mai multe detalii? De cand sunteti impreuna, ai aflat ceva de curand, aveti planuri de viitor, ati discutat despre ele, il simti aproape de tine...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 10:43 AM
Post #5





Musafir






QUOTE(black_widow @ Mar 9 2006, 10:32 AM) *
Poti sa dai mai multe detalii? De cand sunteti impreuna, ai aflat ceva de curand, aveti planuri de viitor, ati discutat despre ele, il simti aproape de tine...?


Suntem impreuna de un an jumate, el ese cu 15 ani mai in varsta ca mine.Am trecut prin foarte impreuna pentru din pacate inca exista prejudecati din cauza varstei dar le-am depasit impreuna.Planui de viitor avem inca de cand ne-am cunoscut:)Si da, am discutat despre ele.Vroiam sa ne casatorim cand eu temin facultatea si ne dorim foarte mult un copil.
Aproape de mine il simt in momentele in care el nu se simte bine, cand are vreo problema iar cand se simte bine, uneori sim ca ma iubeste numai din privirea lui iar alteori parca ar avea altceva mai bun de facut decat sa stea cu mine.
Am avut niste banuieli ca ar exista altcineva si ieri, el dormea si i-am citit arhiva de yahoo messenger de la el de la firma in care o tipa, vorbea cu un pieten de-al lui e pe adresa lui si ii spunea ca iubitul meu este in baie si face dus.Am crezut ca mor in fata calculatorului, am vomitat,m-am speiat pana si eu de reactia mea.Cand m-am dus la el sa ii spun, s-a trezit din somn si mi-a spus ca sunt eu nebuna si ca nu inteleg ce era de fapt si a inventat o poveste foarte puin credibila, chiar puerila.Am plecat si mai tarziu m-a sunat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Pe mine cel mai tare ma doare ca m-a mintit in fata, ca nu a avut c urajul sa recunoasca.
Si imi tot pun o aceiasi intrebare al carui raspuns numai el mi l-ar putea da.Daca el a ales sa fie si cu altcineva, de ce a mai continuat cu mine?Daca eu nu ii pot oferi ceea ce el are nevoie de ce nu mi-a spus?Daca a gasit pe altcineva alaturi de care se simte bine, de ce a mai continuat cu mine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Mar 9 2006, 10:44 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Cunosc sentimentul Miram...traiesc de 3 ani o poveste oarecum asemanatoare... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miram
post Mar 9 2006, 10:49 AM
Post #7





Musafir






QUOTE(catalina77 @ Mar 9 2006, 10:44 AM) *
Cunosc sentimentul Miram...traiesc de 3 ani o poveste oarecum asemanatoare... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif)


Si cum rezisti ca eu de ieri nu mai sunt buna de nimic.de ce nu au puterea sa recunoasca ca ceva nu este in regula si sa discute despre asta?Mie iubitul meu imi spune ca sunt paranoica, imi sune ca ma iubeste si crede ca s-a rezolvat tot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Mar 9 2006, 10:59 AM
Post #8


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



In primul rand, nu esti paranoica!!! Sa-ti intre bine asta in capusor!
Sfatul meu este sa vorbesti deschis cu el, sa-l simti aproape cand faci asta... si sa fi absolut sigura daca te inseala!
Eu am inteles ca o tipa vorbea de pe contul de mess al iubitului tau cu un prieten de-al lui ( implicit inseamna ca prietenul o cunoaste si pe ea, nu? ) si ii spunea ca iubitul tau face dus? Il cunosti si tu pe acest prieten al lui?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Mar 9 2006, 11:08 AM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



buna!degeaba ti-as spune u sa fugi manacand pamantul pentru ca tot alegerea ta ramane!!
eu sunt de parere ca sta in natura barbatilor sa insele. daca el e mai mare ca tine cu 15 ani si tu esti l afacultate sa inteleg ca el are 30 si ceva de ani nu?
l avarsta asta toti babatii simt nevoia de afirmare sa-si dovedeasca lor ca sunt niste macho! parerea mea...
deci tu faci ce vrei dar cel o sa se mai intample treaba asta inca o perioada...imi pare ca sunt asa de pesimista dar... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 9 2006, 11:26 AM
Post #10





Musafir






Pai exista mai multe variante:

1. Te inseala cu tipa respectiva si nu e vorba doar de o aventura din moment ce ea a ajuns sa converseze cu prieteni de ai lui de pe contul lui de messenger.
2. Ai inteles tu gresit toata povestea, dar mai ramane banuiala ta cum ca ar mai fi si altcineva care banuiesc ca nu a aparut asa din senin.
3. O inseala pe tipa respectiva cu tine. Poate ea nici nu stie de existenta ta si se considera iubita oficiala.

Acum parerea mea sincera: un sfat nu pot sa iti dau ci doar sa iti spun ce as face eu in situatia ta. Pe scurt i-as pune otrava in mancare. Stiu...stiu...usor de zis, tu il iubesti and stuff...mai e si faptul ca esti insarcinata ceea ce complica f tare lucrurile.
Dar gandeste-te asa: ai facut deja un compromis cand ai decis sa infrunti toata lumea si prejudecatile ei acceptand o relatie cu un tip cu 15 ani mai mare. Mai faci acum un compromis acceptand faptul ca te minte si te inseala cu nerusinare...si iata-te la o varsta frageda prinsa intr-o relatie construita pe o serie de compromisuri majore.
Partea buna e ca esti tanara si nu e deloc prea tarziu sa "start fresh"
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:20 PM